Skocz do zawartości
Forum

Pytanie do instruktora fitness


Gość Guzikowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Postanowiłam niedawno zastosować trening, który miałby wysmuklić i wyrzeźbić moją sylwetkę. Wybrałam sobie ćwiczenia na płaski brzuch, na nogi i pośladki, na talię osy i na ładny biust. Oprócz tego mam dostęp do amatorskiej siłowni, mam tam sztangę i hantle, dowolnie mogę wybrać obciążenie. Podnoszę sztangę bez obciążenia na razie(wstyd, wiem;) nie potrafię nawet określnić jej wagi niestety, jest krótka, mam jeszcze dłuższą i cięższą przy której się bardziej męczę) 60 razy w trzech seriach po 20, do tego 30 razy 2kg hantelką. Chciałam trochę wzmocnić mięścnie rąk, nie umiem zrobić nawet jednej pompki... Mogłabym zastosować plan z tej strony, ale nie chciałam kolejnego regularnego harmonogramu z wieloma ćwiczeniami, bo wydawało mi się to już za dużo. Na razie są wakacje, później mogę nie mieć czasu...
Ćwiczę dopiero od czterech dni i jak do tej pory wszystkie te zestawy wykonywałam w jednym dniu. Czytałam, że przy treningu mięśnie powinny odpocząć, dostać czas na regenerację. Przy małej intensywności ten czas był określany jako 2-3 dni.
I tutaj pojawia się pierwsze pytanie: Czy te 2-3 dni mają być po całym tygodniu ćwiczeń? Czy może lepiej by było nie wykonywać tych wszystkich ćwiczeń na raz tylko rozłożyć sobie na dwa dni (w jednym brzuch, drugim nogi) i dzień przerwy traktować jako odpoczynek?
Czy taki trening na ręcę, o którym napisałam ma szanse przynieść rezultaty? I czy ćwiczenia na klatkę piersiową w moim wieku są odpowiednie (mam 15 lat)? Właściwie już tu pojawia się kolejne pytanie, czy ćwiczenia na biust mają sens, skoro jeszcze teoretycznie rośnie, czy to nie wywoła jakichś zaburzeń? Czy może zrezygnować z własnego planu na ręce i lepiej po prostu zastosować ten przedstawiony tutaj? Czy zamiast zwykłych hantli można wtedy ćwiczyć samym okrągłym ciężarkiem? I czy to musi być tylko 1kg?
Czy do planu z tej strony mogę dołożyć jeszcze inne ćwiczenia, np na brzuch i sama określić ich ilość?
Czy na czczo wypada tylko biegać, czy można robić te wszystkie ćwiczenia i przyniosą one efekty? Czytałam, że bez śniadania spala się więcej kalorii, bo organizm korzysta z zapasów energii...

Cóż, wydaje mi się, że to wszystko...Mam nadzieję, że moje pytania nie były bardzo banalne i nie będzie to niepotrzebne zawracanie czyjejś głowy.

Dziękuję i pozdrawiam. :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...