Skocz do zawartości
Forum

mięśnie brzucha


Gość Indywiduum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Indywiduum
Witam!

Znacie może jakieś ćwiczenia na wyćwiczenie mięśni brzucha, ale NIE brzuszki/nożyce? Mam tak słabo wyćwiczony brzuch, że wysiadam i przy robieniu brzuszków (za bardzo bolą mnie plecy i kręgosłup, poza tym żeby się unieść muszę się wybijać z ziemi - z rękami przed sobą, inaczej nie da rady :/) i przy nożycach (ledwo w ogóle nogi umiem podnieść). Dodam, że nie mam problemów z nadwagą, jestem bardzo szczupła i nie mam problemów z kręgosłupem - wina leży jedynie po stronie niewyćwiczonych mięśni.
Próbowałam ćwiczyć a6w - nie dałam rady (ba! Dochodziłam do drugiego cyklu i myślałam, że na miejscu zginę - byłam tak wyczerpana, jakbym od przynajmniej kilkunastu minut biegała :rip: ) - oraz talię osy. Po tygodniu stwierdziłam jednak, że nic mi to nie da, skoro z ledwością wykonuję te ćwiczenia, które dzień po dniu wcale nie przychodziły mi łatwiej, a nawet wręcz przeciwnie.
Zależy mi na tym, żeby wyćwiczyć głównie dolne partie brzucha.
Gdyby ktoś miał jakiś pomysł...
byłabym wdzięczna =]
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
no cięzko cos bedzie znalezc...są rózne cwiczenia, przy wykonywaniu których pracują rózne partie miesni, tez brzucha, ale musiałasbys wykonywac ich znacznie wiecej, bo to nie sa cwiczenia tylko i wyłacznie na te grupy miesni.
Brzuszki są moim zdaniem jedyną szansą na popraweę kondycji tych miesni. I musisz sie przemóc. Wiem, ze jest ciezko, ze bola plecy, ale po jakims czasie mija to wszystkim i nie musisz aż tak się 'wysilac' przy tych cwiczeniach^^
jesli nie dałas rady z a6w sprobuj ABS 8 minut na brzuch. 8 minut dziennie, a cwiczenia są naprawdę skuteczne, na poczatku dla kogoś bardzo niezaawansowanego bedzie cięzko,a le juz po 4-5 dniach bedzie juz łatwiej.
Sama je teraz wykuje i jestem bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Na początek spróbuj robić 5brzuszków-10sek przerwy i tak dalej
Sprobuj tez jazdy na rolkach,plywania i jazdy na rowerze.
ROLKI:żeby utzrymać rownowage mięśnie brzucha się napinaja
PLYWANIE:Pomoże ci z bólami kręgosłupa a przy okazji wzmocni mięśnie całego ciala(zalezy od stylu plywania,Kraul,zabka itp.)
JAZDA NA ROWERZE:Ekhmm..Pomaga wzmocnić mięsnie nóg(Co jest przydatne także przy robieniu brzuszków)No i ogólną kondycje

Przeczytałam w SHAPE' że jak chcesz wyszuplić brzuch to skacz na skakance podnosząc wysoko nogi..
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...