Skocz do zawartości
Forum

ćwiczenia a uraz karku + ....


Gość aniqaa

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie... jakoś tak mi się problemów narobiło...

przytyłam bo mam mało ruchu...

jestem po urazie kręgosłupa szyjnego ( z zakazem robienia "brzuszków")
i do tego nakazano mi "uważać na nogi" bo mi się robi co jakiś czas stan zapalny stawów (skokowego i kolanowego)


w związku z powyższym - mało co mogę.
kiedyś stosowałam a6w, ale teraz...

może mi ktoś podpowie co robić?
jakie ćwiczenia mogę ?

dodam, że jem mało-i co z tego jak od wypadku przytyłam przez pół roku 5 kg ;/

przede mną dieta kopenhaska, ale to po prostu już akt desperacji ;/
Odnośnik do komentarza
i to wszystko ?

na nogi nie narzekam - tj na ich wygląd...

ale trochę sadełka mi się odłożyło na brzuszku i boczkach ;/
na boczki - kupiłam sobie twistera

ale co na brzuszek ? skoro tych wszystkich ćwiczeń z a6w nie mogę ?

mam rowerek treningowy w domu,ale korzystać z niego nie powinnam (bo lekarz zabronił przemęczać nóg)

dla mnie to jakieś błędne koło ;/
Odnośnik do komentarza
plywanie w basenie czy wodny jogging ladne wyszczupla boczki i rzezbi brzuch wiec polecam. takie "bieganie w wodzie" nie przeciaza stawow wiec nie powinno byc z tym problemu ale lepiej skonsultuj to zlekarzem. a propos przeciez przy wszelkich schorzeniach i wadach kregoslupa basen jest szczegolnie zalecany wiec moze warto sprobowac. jesli sie wstydzisz brzucha to kup sobie fajny obcisly kostium jednoczesciowy i bedzie super:D
Odnośnik do komentarza
hehee - aż tak tragiczny nie jest, ale nie czuję się komfortowo ;)

tylko - cóż co do basenu, powiedzmy ile razy w tygodniu by był jakiś efekt ? jak długo?

i następny problem - mogę chodzić tylko tam gdzie jest woda ozonowana, bo chlor mnie uczula. u mnie w city są 2 baseny z ozonem ale jeśli chodzi o aqua-areobic tam to nie ma miejsc ;/

dlatego właśnie pytam o jakieś ćwiczenia "na sucho" w domu.
o jakieś rady ;)

bo basen - wymyśliłam już sama jakiś czas temu. Muszę z nim poczeka do kwietnia. A ja nie chce tak długo czekać by zrzucić parę kg...
Odnośnik do komentarza
co do basenu to mozesz sama cwiczyc w wodzie:D nie musisz sie na nic zapisywac. z tego co zrozumialam to chcesz schudnac jak najszybciej. najlepsza i w miare wygodna bylaby dieta 1000kcal ale na niej chudnie sie tylko 1kg tygodniowo. w twoim przypadku zrezygnowalabym z wszelkich slodyczy i tyuczacych, kalorycznych potraw i przekasek. jedz glownie warzywa i owoce, chude mieso. unikaj potraw ktore wymagaja smazenia w glebokim tluszczu bo wiadomo ze taka potrawa do dietetycznych nie nalezy. biorac prysznic unikaj goracej wody. najlepsza jest chlodna gdyz polaczona z czestymi masazami szorstkimi gabkami ujedrniaja cialo. a co do cwiczen. na miesnie brzuch (w tym na boczki) dobre jest takie oto cwiczenie:D: lezenie na plecach. pod glowe kladziemy splecione rece.. podnosimy nogi lekko w gore i powoli, dokladnie wykonujemy tzn. rowerek "w powietrzu" napinajac miesnie brzucha. to cwiczenie nie jest zbyt meczace i mysle ze jest odpowiednie dla ciebie a daje dobre rezultaty. najlepiej wykonywac je po3-4min w 4-5 seriach 4razy dziennie. juz po tygodniu powinnas zobaczyc ze twoj brzuch zrobil sie twardszy i bardziej plaski i nie straszy juz zwisajacymi faldami tak jak wczesniej:D
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...