Skocz do zawartości
Forum

cale cialo w formie prosba do instruktora fitness


Gość misskasiula

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misskasiula
mam serdeczna prosbe do instruktora fitness - kilka pytan oczekujacych odpowiedzi i weryfikacja planu cwiczen okiem specjalisty ;)
moim celem jest wysmuklenie i wyrzezbienie calego ciala - idealna figura oraz przede wszystkim utrzymanie tego efektu
zaczelam juz cwiczenia na plaski brzuch i trening na nogi i posladki - cwicze codziennie do tego 3 razy w tygodniu aeroby;
mam troche 'inny' harmonogram dnia wstaje o 10, 10:30 sniadanie o 11 silownia-zaczynam cwiczenia, o 13 drugie sniadanie(czasem pomijam), o 15:30 obiad, od 16-24 lub do 01 pracuje (przy komputerze)-w pracy o 18 podwieczorek i o 20:30 kolacja,potem juz nie jjem; kolo 2 w nocy klade sie spac; dieta zdrowa-nie jjem slodyczy, malo tlustego, duzo owocow i warzyw - kuchnia tajlandzka (mieszkam w Bangkoku i kupuje gotowe zarcie przy ulicznych restauracjach)-nie mam czasu gotowac ani liczyc kalorii
moj trening wyglada tak: (20min rozgrzewki ze stretchingiem) potem cw na brzuch i cw na nogi i posladki i w pon, sr i piatki zaraz po tym dolaczam aeroby na maszynie okolo 45-60minut) - slyszalam ze najlepiej osobno robic aeroby a osobno silowe ale nie pozwala mi na to czas wiec robie aeroby zaraz po silowych - czy moze powinnam w odwrotnej kolejnosci? aeroby robie na maszynach-tu gdzie mieszkam jest goroco temp nie spada ponizej 30 stopni wiec np jogging odpada, i tak sie ze mnie leje jak wychodze z domu ;) mam tu gdzie mieszkam taka mini silownie-rowerek stacjonarny, rowerek taki z krzeselkiem i oparciem, orbitrek i bieznie; czy 45-60 minut 3 razy w tygodniu wystarcza (wykonywane zaraz po treningu silowym)? czy powinnam cwiczyc na jednej maszynie? czy moze byc roznie w zaleznosci na co mam ochote-raz bieznia, raz rowerek, raz orbitrek? mam do dyspozycji tez basen-czy mozna to zaliczyc do aerobow?
pytanie dotyczace posilkow - wczesniej cwiczylam na czczo ale wyczytalam ze nie wolno tak robic, dlatego cwicze pol godziny po sniadaniu (nie daje rady wstac wczesniej niz o 10-po przebudzeniu wypijam zielona herbate a sniadanie jjem o 10:30 bo slyszalam ze nie powinno sie pic plynow bezposrednio przed, po i w trakcie jedzenia bo rozrzedza to soki trawienne- czy to prawda? i czy wystarczy wypijac 1,5l wody dziennie czy powinno sie pic 2litry?
po skonczeniu cw na plaski brzuch i treningu na nogi i posladki zamierzam zrobic rownoczesnie 6weidera i trening na talie osy a dodatkowo 2 razy w tygodniu cw na nogi i posladki z ostatniego tygodnia dla podtrzymania efektu (czy powinnam 3 razy?)
potem chcialabym utrzymac wszystko w formie i prosze o pomoc w doborze treningu:
czy lepiej jest 3 razy w tygodniu cwiczyc (pon-6weidera i cw na nogi + bieznia45-60min; sr-cw na nogi+na talie osy+rowerek46-60min; pt-cw na talie osy i 6weidera+orbitrek45-60min i moze basen w sobote) czy lepiej cwiczyc codziennie od poniedzialku do piatku a weekendy wolne? i te aeroby-3 razy w ty wystarczy? czy 4 lub 5 potrzeba?
i jeszcze jedna sprawa - rozgrzewka - czy oprocz rozgrzania stawow i truchtu stretching mam robic na wszystkie miesnie czy tylko na te cwiczone np jak bede robic 6 weidera to na brzuch, innegoo dnia jak bede cwiczyc nogi to na nogi itd - jak to powinno wygladac? czy robic stretching po cwiczeniach silowych? i czy wystarczy w stretchingu kazdo cwiczenie utrzymac 5 sekund czy nalezy powtorzyc?
dla rozciagania czasem wykonuje pilatesa (mam ksiazke "pilates dla kazdego" D.Austin) ale cwiczenia sa troche trudne i dluzej zajmuje mi wczytywanie sie i zapamietywanie co i jak niz samo cwiczenie - troche mnie to zniecheca;
czy pilatesa lub stretching powinnam wykonywac tez przed i po kazdych aerobach jak rowniez cw silowyc (robie je jedne po drugich)?
czy moze stretching codziennie niezaleznie od innego treningu?
najlepiej pasowaloby mi cwiczyc 3-4 razy w tygodniu dla podtrzymania efektu - wystarczy?
no juz chyba ostatnie pytanie - lubie nowosci i wyznaczac sobe nowe programy do cwiczen - moze zechce pozniej (po skonczeniu tych 4 programow) cwiczyc cwiczenia na biust, czy callanetics czy moze cos innego - czy wtedy moge zmniejszyc intensywnosc tego treningu na brzuch,talie osy i nogi i posladki i efekt nie zginie?-np kazda partia raz w tygodniu? czy jak np robie pilatesa na brzuch to wtedy nie robic 6 weidera? chodzi o to ze lubie zmieniac i probowac nowych cwiczen a jak wiadomo jak zaczynam cos nowego to sie ucze-na poczatku trening jest zawsze mniej intensywny - czy nie popsuje to uzyskanego wczesniej efektu? chodzi mi o to ze np po skonczeni 6 widera jak zaczelabym trening pilatesa to 1,2 tydzien nie bedzie tak intensywny jak ostatni tydzien 6 weidera - czy nie strace formy i plaskiego brzuszka?

oj kurcze przepraszam ze takie to dlugie ale troche watpliwosci mi sie nazbieralo, a chcialam dobrze wyjasnic o co mi chodzi i troche to miejsca zajelo... tyle jest przeczacych sobie informacji w necie ze sie pogubilam - dlatego prosze o pomoc specjaliste :)

i z gory dziekuje za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Ogólnie pozytywnie to wygląda, aczkolwiek kilka moich rad:
Najpierw aeroby, później siłowe, choć te które podałaś nie do końca są siłowe ;)
45 minut po siłowych na takch maszynach, to dość sporo, wystarczy nawet 30. Proponowałbym w określone dni ćwiczyć na określonych maszynach.
Basen ciężko zaliczyć do aerobowych, aczkolwiek jest bardzo dobrą częścią każdego treningu, nawet jeżeli ma to być 1-2 godzin tygodniowo.
Przy tak wymagającym treningu na pewno należy mieć sporo wolnego, proponowałbym wolne środy, soboty i niedziele. Ilość wykonywanych zestawów i aerobów jest uzależniona od twoich możliwości i tego co chcesz osiągnąć. Musisz obserwować efekty oraz zmęczenie i sama dobrać odpowienią ilość.
Jeżeli trenujemy jakąś partię mieśni to musimy wykonać stretching tych mięśni, przed treningiem. Oczywiście po treningu również nie zaszkodzi, aczkolwiek stretching ma zapobiec ewentualnym urazom powstałym podczas trenowania. Jego celem jest rozciągnięcie się, więc dopóki nie czujesz że jesteś wystarczająco rozciągnięta, tak długo powinnaś się rozciagać, aczkolwiek jest też górna granica przesilenia.
Pilates to nie do końca rozciąganie, aczkolwiek ćwiczenia są ciekawe i urozmaicają nam trenowanie ;)
Stretching przed aerobami nie jest tak konieczny, można wykonać szybką i delikatną wersję (płytkie rozciąganie, którkie przytrzymywanie, mała ilość powtórzeń).
Jeżeli będziesz trenować nowy zestaw a skończysz stary, to każdy stary zestaw możesz trenować mniej intensywnie, nie zepsuje to uzyskanego wcześniej efektu. Długo tłumaczyć by to trzeba było, ale ogólnie na pewno nie zepsuje.
Mam nadzieję, że na wszystko odpisałem...
Odnośnik do komentarza
a jaka jest Pana opinia co do cwiczenia na czczo?
staram sie jesc sniadanie i po ok 45 min ide cwiczyc - czy to nie za wczesnie pop posilu? (nie moge odczekiwac dluzej bo nie mam na to czasu)
wczesniej cwiczylam na czczo, ale naczytalam sie duzo sprzecznych opinii na ten temat, wiekszosc z nich mowi ze przed wysilkiem posilek jest konieczny, dlatego zaczelam jesc przed treningiem (ale tak naprawde to wcale nie czuje sie rano glodna)
czy trening na czczo jest niebezpieczny?
Odnośnik do komentarza
Gość marlena2906
Panie instruktorze,chciałabym mieć większą i okrąglejszą pupę,co mam robić.Cwiczyłam ten zestaw co pan opracował na pośladki i nogi,ale chyba po nim schudłam.Zależy mi by nabrać mięśni,a na siłownie to nie mam czasu chodzić.A może też jakaś dieta by mi się przydała.I jeszcze jedno mam 24lata a już pojawia mi się dużo celulitu na nogach od kolan wzwyż.Proszę o pomoc,będę wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Witam:) Za półtora miesiąca mam egzamin sprawnościowy do policji. Od dwóch miesięcy ćwiczę areobik, biegam, pływam jeżdziłam na rowerze ale ze względu na warunki atmosferyczne zakupiłam sobie rowerek stacjonarny . Na co teraz powinnam zwrócić większą uwagę? Nie wiem jakie ćwiczenia powinnam robić na większą wydolność moich rąk. Chciałabym bardziej rozbudować partie mięśni moich rąk, czy są jakieś ciekawsze ćwiczenia jak np. " damskie pompki":) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
jesli chodzi o miesnie rak to polecam proste cwiczenie: siadasz na podłodze,opierasz nogi na krzesle np, ręce na łózku i wykonujesz ruchy w doł i w góre, zginajac ręce...po kilkadziesiat dziennie, przynajmniej ja je w takim trybie wykonuję od jakichś dwóch m-cy, raczej regularnie i w efekcie: nie dosc ze miesne znacznie sie wzmocniły to ladnie się też wyrzeźbiły.
Rezultaty lepsze niz po 'damskich pompkach' a samo cwiczenie tez latwiej wykonac.
wzmacnia ono chyba nieco inne partie miesni, ale tak naprawde działa dobrze i na biceps i na triceps. O ile na poczatku pompki sprawiały mi trudnosc to teraz moge robic je na spokojnie, i to te normalne, nie 'damskie';)
Odnośnik do komentarza
A to dobry pomysl na rece. Nienawidze robic pompek:/! A to cwiczenie nawet przyjemniej sie wykonuje. Tak sobie mysle, ze my kobiety tak malo uwagi poswiecamy wlasnie rekom, a przyznac trzeba ze juz w dojrzalszym wieku rece staja sie zwiotczale. Dlatego cwiczyc juz teraz je trzeba ;)!
Odnośnik do komentarza
Gość stonka146
wita, mam 155 cm wzrodtu i waze 50 kg, gore ma chuda lecz oda grube, mam krotkie nogi, czy bieganie mi pomoze zgubic tluszcz na biodrach, i czy cwiczenia na skakance pomagaja? moze znacie inne cwiczenia prosze o odp, z gory dzieki:))
Odnośnik do komentarza
na kazde pytanie odpowiedz brzmi tak. jogging to jedno z najlepszych i najszybszych sposobow na zgubienie tluszczyka nie tylko z nog. a skakanka takze jest dobra. ale najpierw zacznij skakac na skakance ok.2min dziennie by wyrobic sobie kondycje a ta przeciez do biegania jest bardzo istotna:D
Odnośnik do komentarza
Mam pytanie. Od niedawna chodzę na siłownię. Głównie chodzi mi o zrzucenie niepotrzebnych kilogramów. Ćwiczę ok. 1,5 godz 3 razy w tygodniu. Chcę do tego dodać bieganie w terenie w weekendy. Ale wracając do siłowni. Ćwiczę głównie na rowerku, bieżni i czymś co wygląda jak orbitrek, ale nie ma uchwytów na ręce, więc pozostają one podczas ćwiczeń bez ruchu - uchwyty do podtrzymywania się są. Zwykle ustawiam program na interval weight loss, ale wydaje mi się to strasznie ciężkie, daję radę, ale nie chcę mieć większych ud itd. z powodu przyrostu mięśni. Może ustawiać program na lżejszy? Od razu dziękuję za odpowiedź :)
Odnośnik do komentarza
Mam prośbę mogłabym prosić o przesłanie wszystkich tematów fitness w formie pdf...tak żebym mogla sobie wydrukować w domku do celów prywatnych..w kwietniu mam bardzo ważny egzamin a korzystanie z internetu jest nie zawsze możliwe :) ładnie proszę :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...