Skocz do zawartości
Forum

Zdrowe i pożywne śniadanie na słodko


Gość Konradek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Konradek
Witam,

Nie od dziś wiemy, że śniadanie stanowi najważniejszy posiłek dnia. Odpowiednia ilość odżywczych kalorii niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ciała musi zostać podawana w taki sposób, aby nie przeciążać organizmu z samego rana. ;)

Szukając po wielu forach i nie tylko przepisów na zdrowe śniadanie udało mi się w końcu znaleźć taki przepis, który nie tylko powala smakiem, ale i dostarcza organizmowi cenną energię :D
Odnośnik do komentarza
Gość okulinka
Ja śniadanie jem zwykle jakieś 3 godziny po przebudzeniu się, wcześniej w ogóle nie mam apetytu. Śniadanko na słodko jest fajne, gdy na nic nie mam ochoty i w ogóle czuję, że ciężko będzie w siebie coś wmusić. Ja zazwyczaj sięgam wtedy po kanapkę z twarożkiem, którą z góry smaruję cienką warstwą dżemu domowej roboty :)
Odnośnik do komentarza
Gość Maurelii_pl
Na śniadanie staram się jeść coś pożywnego. To w końcu najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Na stole pojawiają się tosty wielozbożowe z własnym dżemem z malin lub z kiwi. Bywa także twarożek z warzywami. Kanapki z szynką, serkiem.
Odnośnik do komentarza
Ja też nie przepadam za śniadaniami, ale nauczyłam się je jeść. Jak mam ochotę na coś słodkiego (a nie zawsze tak jest) to jem owsiankę z morelami i śliwkami z jogurtem- to chyba przepis z diety Gacy. Jakoś te owoce mi pasują na pierwszy posiłek.
Odnośnik do komentarza
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i naprawdę warto jeść śniadanie, szczególnie jak zależy Ci na ładnej sylwetce i utracie zbędnych kilogramów, ponieważ zjedzenie pełnowartościowego śniadania pobudza metabolizm!

Moje ulubione śniadanie na słodko to:

2 x płaskie łyżki płatków owsianych górskich (nie-błyskawicznych);
1 x łyżka płatków zbożowych (również nie-błyskawiczne);
1 mały banan (lub połówka większego);
inne owoce do wyboru - jabłko, gruszka, brzoskwinia, nektaryna, śliwki, truskawki, itp. (w zależności od preferencji i upodobań smakowych);
kilka sztuk orzechów (ulubionych, np. włoskie, nerkowce, migdały, ziemne itp.);
1 płaska łyżka otrębów (do wyboru do koloru).

Zalewam płatki oraz otręby ugotowanym mlekiem, mniej więcej do poziomu płatków i przykrywam miseczkę talerzykiem - odstawiam na ok. 15-20 minut. W tym czasie kroję (na kosteczkę) owoce i orzechy jak są większe sztuki. Następnie dodaję do namoczonych płatków i wszystko mieszam.

Kiedy robię owsiankę z jabłkami lub śliwkami dodaję jeszcze trochę cynamonu.

Jest to śniadanie zdrowe, bardzo odżywcze i bardzo bardzo pyszne, dodatkowo dające niezłego kopa na początek dnia :)

Należy pamiętać, by śniadanie spożywać najpóźniej do 45-60 min. po przebudzeniu!
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...