Skocz do zawartości
Forum

Słodycze bez cukru


Gość Malwina7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tequila99
EEEE no nie..... To jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Ja mam na przykład uczulenia na wszystkie słodziki. Poza tym one de facto pobudzają apetyt i masz ochote więcej jesć.

Jak ktoś ma ochotę zjeść coś słodkiego, to nie jakieś sztucznidło, tylko mniejszą porcję czegoś z prawdziwym cukrem albo owoc.
Odnośnik do komentarza
Ja jednak uważam, że lepiej jest sobie pozwolić raz na jakiś czas na gorzką czekoladę niż jeść te produktu pełne chemii, które na dobrą sprawę i tak nie smakują tak dobrze jak prawdziwe słodycze. Nie ma co się katować, trzeba sobie czasami pozwolić na małe przyjemności ;)
Odnośnik do komentarza
Gość kalinas15
Hmm u mnie jest taki problem, że np. jak chcę coś posłodzić np. "zdrowszym" cukrem brązowym/trzcinowym to aby było to faktycznie słodkie muszę wsypać 2-3 razy tyle tego cukru, a więc pewnie wyjdzie na jedno. A co do owoców suszonych to popieram :) banany, jabłko, a jak coś naprawdę słodkiego no to papaja.
Odnośnik do komentarza
kalinas15 napisał/a:
Hmm u mnie jest taki problem, że np. jak chcę coś posłodzić np. "zdrowszym" cukrem brązowym/trzcinowym to aby było to faktycznie słodkie muszę wsypać 2-3 razy tyle tego cukru, a więc pewnie wyjdzie na jedno. A co do owoców suszonych to popieram :) banany, jabłko, a jak coś naprawdę słodkiego no to papaja.

kalinas15 - zmartwię cię - cukier brązowy i trzcinowy to... wciąż zwykły cukier. Tak samo niezdrowy jak zwykły ;) Różnią się tylko smakiem i wyglądem.
Odnośnik do komentarza
Gość motylusiek
Ja zastępuję wszelki cukier gdzie się tylko da słodzikiem :)
Nawet ta herbata posłodzona tabletką słodzika jest lżejsza od łyżeczki cukru..
Podobno apetyt wzrasta, ale ja tego nie zauważyłam ;)
Od czasu do czasu robię 'krem czekoladowy' czyli jogurt naturalny + kakao naturalne odtłuszczone + słodzik ;)
Odnośnik do komentarza
Gość grymasnatwarzy
moze cukier to tylko cukier i ma swoje wady, ale uwazam ze i tak jest zdrowszy niz wsszytkie slodziki, a aspartamem na czele, ja mowie im stanowcze nie
juz wole cos na brazowym cukrze, albo miodzie, jesli nie ma to byc bialy cukier
Odnośnik do komentarza

Ja również staram się unikać produktów słodzonych normalnym cukrem. Ostatnio kupiłam sobie w sklepie ze zdrową żywnością kruche ciastka kokosowe słodzone fruktozą. Herbatę słodzę miodem od pszczelarza, nie ze sklepu a kawę brązowym cukrem.

Odnośnik do komentarza
Widzę ,że nie jestem jedyna która ma zamiar ograniczyć cukier :D Ja po prostu zamieniam standardowe słodycze na batoniki z diety cambridge. Koleżanka wyżej nawet o nic wspominała. Właśnie jestem na ich diecie to mogę śmiało je podjadać. Najlepszy to miętowo -czekoladowy:)
Odnośnik do komentarza
Gość okulinka
A ja lubię słodycze i nic tego nie jest w stanie zmienić, mogę co najwyżej ograniczyć ich ilość, ale nie zamierzam bawić się w jakieś zamienniki, czy dziwne słodycze, które nie dość, że pewnie wcale nie są zdrowsze, to jeszcze kosztują 3x tyle co normalne słodycze :P
Odnośnik do komentarza
Gość Maurelii_pl
Cukier brązowy to aż 99 g węglowodanów na 100 gram cukru. Żaden szał. Cena tylko wyższa i inny kolor. Z naturalnych cukrów polecam także stewię. Ma nieco dziwny posmak, ale można się do niego przyzwyczaić. Ksylitol również gości w mojej kuchni. Cena jest jednak wysoka.

Jeśli chodzi o suszone owoce. Unikam. Mają bardzo wysoką zawartość węglowodanów.
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem najlepiej się oduczyć słodzenia kawy i herbaty, jeść mniej słodyczy, ale nie trzeba z nich od razu rezygnować, bo po co żyć :D Im rzadziej się je słodycze, tym rzadziej ma się na nie ochotę, organizm odzwyczaja się od dużych dawek cukru i się ich nie domaga. Trzeba mieć jednak sporo silnej woli. Ja jak miałam ochotę coś podjeść, to albo piłam wodę albo podgryzałam trochę bakalii. Również tuczą, ale nie są to puste kalorie, poza tym lepiej przyswajalne.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...