Skocz do zawartości
Forum

Jaki błonnik spożywacie?


Gość malwinka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elzbietapszczola

:)Koktajle Natural Balance zawierają także jabłka, których cenny składnik - pektyny korzystnie wpływa na błonę śluzową jelit. Z kolei owoce dzikiej róży bogate są w witaminy i błonnik wspomagający prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. koktajle Natural Balance są dostępne w trzech smakach, dzięki czemu ich spożywanie może stać się prawdziwą przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Brałam kiedyś błonnik w tabletkach z ananasem Biogarden i musiałam go odstawić, bo źle się czułam po nim. Teraz chcialam spróbować inny i wybrałam w proszku jabłkowy Gal. Nie mam przykrych dolegliwości a i też czuje się po nim najedzona, czyli działa dobrze.
Odnośnik do komentarza
Gość blondyneczka_83
Kiedyś na Allegro kupiłam czeski błonnik jabłkowy - ohydny w smaku, ale baaaaardzo skuteczny. Później nie mogłam już go zlokalizować na żadnej z aukcji, więc przeszłam się do apteki i poprosiłam o tani i dobry błonnik. Dali mi błonnik owsiano-pszenny także z Gala - taka spora puszka. Stosuje ten błonnik przeważnie do jogurtów, rzadziej sałatek owocowych i bardzo fajnie działa.
Odnośnik do komentarza
Hej!

Po co łykacie błonnik w tabletkach????? Przecież można bez problemu zwiększyć jego spożycie poprzez odpowiednią dietę.
Ja stosuje dietę paleo, podczas której je się bardzo dużo, głównie surowych, warzyw i owoców. I uwierzcie, że poczułam jak one działają na mój układ pokarmowy, właśnie przez zawartość błonnika. Dzięki paleo diecie mam ładny, plaski brzuch, bo błonnik oczyszcza jelita z zalegających w nich resztek.

Nie rozumiem więc, dlaczego truc się tabletkami, skoro można dostarczyć błonnik naturalnie
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
tukan - ja też jestem na diecie paleo i też zauważyłam efekt oczyszczający jelita ;) a jaki brzuszek zrobił się malutki, normalnie wow ;)

Dziennie wg WHO powinno się zjadać 27-40 gram błonnika i jak kiedyś liczyła, my na diecie paleo zjadamy go co najmniej w 40-45 gramach. Także suplemenatacja jest zupełnie niewskazana.
Dziewczyny, czy naprawdę zamiast zdrowo się odżywiać i dostarczać organizmowi błonnika z pożywieniem, wolicie łykac tabletki???
Odnośnik do komentarza
Hmmm... Nienawidzę otrębów :shy:
I nie sądzę żeby można było się przyzwyczaić :)
A do czego jesz ? Na sucho, do jogurtu , płatków ?
Myślę też, że dobrą alternatywą jest siemie lniane :yes: jest nie najgorsze , a po za tym nie czuć go w zupach ;)
Odnośnik do komentarza
z tego co wiem , to bardziej naturalne, a ze skutecznością jest tak samo. :p
ostatnio sobie kupiłam Błonnik z ananasem - apteo. Działa lepiej niż ten co brałam do tej pory :yes: .
Co do otrębów to może się jeszcze kiedyś przyzwyczaję :) mam nadzieję...
Niestety przypomina mi to żucie kory :sourgrapes:
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...