Skocz do zawartości
Forum

wegetarianizm


Gość Kira84

Rekomendowane odpowiedzi

od 2 lat nie jem mięsa. przeszłam na dietę warzywno-owocową. polecam wszystkim. utrzymuję stałą wagę, ok. 50 kg przy wzroście 167cm, wcześniej miałam zawsze z tym problemy. cały czas żyłam na diecie i odmawiałam sobie jedzenia. teraz jem często i dużo, jestem najedzona, w dodatku naprawdę zdrowym jedzeniem. polecam wszystkim, którzy mają problemy z trawieniem i zaparciami.
Odnośnik do komentarza
j jestem wegetarianka od prawie 3miesiecy i twardo przy tym stoje. nawet jesli mama podpycha mi pod nos mojego eksulubionego kurczaczka to sie nie lamie. przyznam ze przejscie na wegetarianizm bylo jedna z moich najlepszych decyzji.;)
Odnośnik do komentarza
aha chcialam jeszcze dodac ze sa przecez rozne odmiany tego typu 'diety'. jest np laktowegetarianie nie dopuszczaja do swojej diety nie tylko miesa ale takze jajek oraz mleka i jego przetworow a fruktarianie jedza tylko owoce i to takie ktore spadly z drzew badz krzakow (ale to juz chyba przesada;) );)
Odnośnik do komentarza
Ale wegetarianizm to przecież nie tylko owoce i warzywa. Trzeba pamiętać, by dostarczyć organizmowi także tłuszczu by witaminy A,D,E i K mogły się przywoić (dodatkowo 2 łyżki oleju rzepakowego pokrywają dzienne zapotrzebowanie w omega-3, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu - zwykle występuje w rybach)
Odnośnik do komentarza
Dołącz do wegetarian!
W portalu Wegetarianie.pl znajdziesz mnóstwo informacji na temat wegetarianizmu, masę wege przepisów, spotkasz ludzi, którym nie jest obojętny los zwierząt.


Wegetarianizm

Jeszcze kilka lat temu ludzie nie jedzący mięsa byli postrzegani jako dziwacy. Obecnie sytuacja się zmieniła - życie bez mięsa zyskuje wciąż nowych zwolenników.
Nawet dotychczasowi sceptycy zaczynają dostrzegać wiele plusów płynących z takiego stylu życia.
Stawiają na zdrowie i na świat wolny od okrucieństwa - decydują się na wegetarianizm.

Szacuje się, że w Polsce obecnie jest około 2 milionów wegetarian i liczba ta stale rośnie. Ogromną grupę stanowią ludzie młodzi, świadomi tego, ile cierpienia niesie za sobą spożywanie mięsa.
Odnośnik do komentarza
Wegetarianie od dawna znajdują się pod ostrzałem ludzi, którym trudno uwierzyć w coś takiego jak skuteczne i bezbolesne istnienie przy rezygnacji z jedzenia mięsa. Wiele "Zwierząt pastwiskowych", jak określają ich pejoratywnie amatorzy kebabów i steków jest wręcz zmuszonych ukrywać swoje kulinarne upodobania, aby uniknąć prześladowania i kpin ze strony innych osób.



Jako główny argument stosowany przez przeciwników wegetarianizmu zazwyczaj stwierdza się, że zdrowe przetrwanie bez produktów zwierzęcych nie jest możliwe, że człowiek jest z natury drapieżnikiem, a tysiące krów i świń ubitych na mięso codziennie jest wynikiem doboru naturalnego.
Odnośnik do komentarza
Według najnowszego, ogłoszonego w 2009 r., stanowiska Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego (ADA), diety wegetariańskie mogą zapewnić istotne korzyści zdrowotne w profilaktyce i leczeniu niektórych chorób, ale tylko wtedy, gdy są prawidłowo zaplanowane, a więc zawierają w odpowiednich proporcjach produkty spożywcze z różnych grup pokarmowych, zgodnie z amerykańską piramidą żywienia, opracowaną specjalnie dla wegetarian.
Odnośnik do komentarza
Kira84 napisał/a:
od 2 lat nie jem mięsa. przeszłam na dietę warzywno-owocową. polecam wszystkim. utrzymuję stałą wagę, ok. 50 kg przy wzroście 167cm, wcześniej miałam zawsze z tym problemy. cały czas żyłam na diecie i odmawiałam sobie jedzenia. teraz jem często i dużo, jestem najedzona, w dodatku naprawdę zdrowym jedzeniem. polecam wszystkim, którzy mają problemy z trawieniem i zaparciami.


zrezygnowałaś także z ryb i owoców morza? Czasami się zastanawiam nad taką dietą ale jak pomyślę że muszę zrezygnować z tylu dobrych rzeczy to nie daję rady. Można się odchudzać z mięsem:-)
Odnośnik do komentarza
Gość rozrywkowa_podlotka

Wiele osób przechodząc na wegetarianizm zapomina, że trzeba wtedy bardzo zwracać uwagę na swoją dietę. Niestety przez nieumiejętny wegetarianizm można zrobić sobie więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Gość andzelika87
Myślę, że niejedzenie mięsa jest o niebo zdrowsze, też jestem wegetarianką, jednak zdarza mi się przyrządzać potrawy mięsne dla rodziny. I tak oto obserwując pieczenie piersi z kurczaka, z której wyłaniają się kolory tęczy ala ropa skutecznie zniechęca mnie sięgania po dawkę zbędnych antybiotyków, które szerzą spustoszenie hormonalne.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...