Skocz do zawartości
Forum

Dieta Kopenhadzka


Gość Shezze

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym wiedzieć, co sądzicie o tej diecie? Przeczytałam ,że na tej diecie je się 3posiłki dziennie(śniadanie, 2śniadanie i obiad). Na śniadanie kawę lub herbatę z kostką cukru(później można dodać owoc lub czy coś innego tylko dokładnie nie pamiętam). Na 2 śniadanie 2jaja na twardo, szpinak i pomidor(szpinak zastąpiłabym jakimś owocem lub brokułem) a na obiad befsztyk(filet lub schab), sałata z olejem i cytryną(jadłospis w zależności od dnia diety, można znaleźć na stronie internetowej o tej diecie). Nie wiem co mam sądzić o tej diecie bo wyczytałam , że można zrzucić nawet od 7-20kg(na diecie która trwa 13 dni). Czy warto spróbować? A może ktoś był na tej diecie? Proszę o pomoc...:D
Odnośnik do komentarza
Gość fallen_angel
Wg mnie śniadanie jest słabe i kompletnie się nie nadaje, brak w nim wartości odżywczych, a jeden owoc i kawa to jakiś absurd. Szybkość tracenia wagi jest nienormalna i niezdrowa, ilość posiłków za niska, poza tym o której miałby być ten obiad? o 17? bo jeśli wcześniej, to w ogóle tego nie uznaję.
Czy nie lepiej zresztą zmienić swe nawyki żywieniowe, niż co chwila katować się dietą? Trochę więcej luzu. Zresztą co to za moda na odchudzanie? Jak czasem widzę dziewczyny które przez cały dzień jedzą tylko 1 paprykę i nawet wody nie piją tylko colę (light oczywiście) to aż mną wzdryga. Większość z was i tak nie ma powodu do odchudzania się.
Odnośnik do komentarza
Gość fallen_angel
uwierz mi, nagla utrata wagi może się źle odbić na twoim zdrowiu. Przede wszystkim musisz dbać, by w twojej diecie znalazły się wszystkie niezbędne substancje. Poza tym, czy nie lepiej (jak zresztą ciągle piszę) zmienić swe nawyki żywieniowe? Diety często są układane na potrzeby kobiet dorosłych, a ich zastosowanie - no cóż, nie są zbyt lubiane. Standard - śpij ok. 7-8 godzin/dzień, pij ok. 2 litry wody, do szkoły chodź pieszo bądź jeździj rowerem, wyprowadzaj psa na dłuższe spacery, ćwicz na wfie, jedz owoce i warzywa, ogranicz słodycze, unikaj zup, za to nakładaj sobie więcej surówki, pij czerwoną herbatę, codziennie rano szklankę wody z cytryną (jeśli masz hipotonię, tym bardziej ci się to przyda), a przede wszystkim przestań myśleć ile ważysz i unikaj stresów, doceń siebie, bo choć społeczeństwo zostało ukształtowane przez mega-inteligentne czasopisma z anorektyczkami na okładkach, nie warto poddawać się temu trendowi (dzięki Bogu za Salmę Hayek, Monicę Belluci czy Beyonce które wyglądają po ludzku) i niszczyć sobie zdrowia i tracić nerwów
Odnośnik do komentarza
Gość ewelaska
Ja stosowałam ta diete ale powiem wam, że nie wspominam tego okresu najlepiej :( Owszem efekty były zauważalne dośc szybko bo juz po trzecim dniu ale psychicznie czułam sie fatalnie :( Jest to bardzo rygorystyczne dieta i powiem wam, że do dziś zestawienie pewnych produktów powoduje u mnie przykre odruchy:( Polecam osobą silnym psychicznie i bardzo konekwentnym :)
Odnośnik do komentarza
Gość Shezze
sama mialam zastosowac ta diete ale przyznam szczerze ze mnie tez nie odpowiadaja te posilki. bo te jaka na twardo i salatki to jeszcze jeszcze. tak samo ryba i kurczak. ale ze niby jakis befsztyk?! jak to sie wogole przyrzadza i z czego?! nie mogli podac czegos normalniejszego typu jakis glupi kotet z ziolami, przyprawami czy innymi pierdolami:rol:
Odnośnik do komentarza
witam.
Zaczałam po raz pierwszy dzis właśnie dietę 13-dniową....jest straszna! już wiem o tym.wypiłam rano kawe ( bez mleka a pijam tylko z mlekiem bleeeeeeeee)zjadłam okropny szpinak,pomidora i dwa jajka na lunch o 12:00 a teraz własnie jestem bo obiedzie ( godz 17:00) powiem że nie najlepiej sie czuje:(huczy mi w uszach,mam kłopoty z wymową...być może tak musi byc na początku.3 raz do tej diety podchodzę,wcześniej nie miałam odwagi,nie wiem ile wytrzymam.zobaczymy.
może mi się uda bo w końcu chciała bym zrzucić te 9kg:)
ważę 69kg mierzę 170cm....9 kg to optymalne kiloski do zrzucenia.trzymajcie kciuki za mnie.moze sie uda:D
Odnośnik do komentarza
oczywiscie trzymamy i bedziemy cie w miare sil wspierac;)
co do tego zlego zamopoczucia to oczywiscie podczas trwania tej diety niezbedna bedzie dodatkowa porcja witamin w tabletkach bo ta dieta jest rzeczywiscie wyczerpujaca:(
Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenna
Witam! Dzis rozpoczełam pierwszy raz w zyciu diete kopenhacka. Mam 18 lat,waże 55kg i mam 163 zwrostu. Chce schodnąć 5kg. Pierwszy dzien przezyłam dobrze, ogólnie mam silną psychikę i dla mnie nie jest to nie problem (kiedys nie jadłam przez 3 dni i nic mi nie było:)). Jednak dzis wypilam rano kawę (i tak zawsze rano pilam tylko kawe) i potem zjadłam obiad tzn:pomidor,2 jajka i fasole szporagowa zamiast szpinaku. nie jadłam kolacji bo nie mialam tego befsztyka. jesli ktos jest teraz na tej diecie prosze niech napisze o swoich rezultatach. czekam;) będzie nam łatwiej:)
Odnośnik do komentarza
ja mialam zamiar przejsc na ta dietke jakis czas temu ale naczytalam sie tyle komentarzy ze nastepuje efekt jojo ze troche mnie t zniechecilo. ale pozniej zorientowalam sie ze na obiad trzeba zajadac szpinak albo befszteyk ktorego kompletnie nie umiem i nie chce przyzodzac i zrezygnowalam:lol:
Odnośnik do komentarza
nie rozumiem jak mozna mdlec na tej diecie. jest w niej natyle duzo posilkow aby zaspokoic glod a dlugo;) musialas przed dieta jesc bardzo duzo skoro tyle posilkow ci nie wystarcza albo zle sie do niej przygotowalas. tak jak pisalam wczesniej podczas tej diety nalezy przyjmowac witaminy w tabletkach ;) nic dziwnego ze sie zle czulas;)
Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenna
ja przyznam ze troche zmodyfikowalam ta diete.dzis mam 3 dzien a wczoraj przez caly dzien zjadlam tylko salate z cytryna i łyz. oleju i do tego 2 godz jazdy na rolkach.Dzis nie mialam sily z lóżka wstac i własnie jem obiad bo nie mogłam wytrzymac. Ale z 56kg dzias rano mialam 52kg:) do wymarzonego efektu brakują mi 2kg a potem koncze z ta dieta.
Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenna
A i byłam słaba no bo przesadziłam wczoraj sama salata a pierwszego dnia kolacji nie zjadłam.Ale dla mnie to pestka i o mdleniu nie ma mowy:) jeszcze mialam sile na te rolki wiec jak widac dla chcącego nic trudnego.
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem takie wymyślone diety są bez sensu. Bo po co się męczyć wmuszając w siebie szpinak, którego się nie lubi, albo głowić się jak przygotować befsztyk, jak chyba prościej i lepiej jest pewne rzeczy ograniczyć i przede wszystkim dużo ćwiczyć.
Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenna
Takie diety są dobre gdy szybko potrzebujemy schudnąć, np bo jest jakas okazja i chcemy dobrze wyglądać.ale jesli ktos ma czas i ochote to moze schudnąć jedząc zdrowo i duzo ćwicząc.ja troche zmodyfikowalam ta diete bo poprostu jem produkty z tej diety ale tak ja mi pasuje a do tego 2 godz dziennie na rolkach.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...