Skocz do zawartości
Forum

Kto doradzi coś mądrego?


Gość bogunia78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogunia78
mam 29 lat z hakiem, urodziłam dwójkę dzieci i walczę o powrót do figury sprzed powiedzmy 4-5lat...
zaczęłam pod koniec stycznia 2008 z wagą 65kg i na dzień dzisiejszy mam 6kg mniej... udało mi się to dzięki zmianie nawyków żywieniowych i dzięki regularnym ćwiczeniom... niby dobrze, ale... chciałabym zrzucić jeszcze z 3kg, szczególnie z brzucha i z ud... wiem, że nie chudnie się miejscowo tylko na całym ciele, ale to są dwa miejsca z których nie jestem do końca zadowolona...
a więc chcę schudnąć 3kg, ale głodzenie się nie wchodzi w rachubę, ćwiczę sporo, ale waga stoi i cm też nie ubywa, a tłuszczyku do spalenia jeszcze trochę jest... ktoś ma jakiś pomysł jak się uporać z tymi ostatnimi kg??
acha! jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch "6Weidera" odpada, podchodziłam do tego 3 razy i poległam na 24-26 dniu bo wysiada mi kręgosłup (problemy z kręgosłupem mam od czasu ciąż)... :(
pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasze dobre rady!! :)
Odnośnik do komentarza
a co masz na myśli pisząć: "zmiana nawyków zywieniowych?"
nie wiem co Ci poradzić. Sam miałam kiedyś taki problem. Schudłam kilka kg a potem wszystko sie zatrzymało. Kolejny spadek zaliczyłam dzięki diecie, bardzo bardzo rygorystycznej. Nie nazwałabym tego głodówką, bo w większości przypadków po głodówkach wraca sie do wczesniejszej wagi. Jadłam wtedy 5 posilków dziennie przez 2 tygodnie. Ponieważ odchudzałam sie mw w takim okresie jak teraz miałam dostęp do swiezych owoców i warzyw. I to własnie one były głównymi elementami mojej diety. Jestem wegetarianką wiec taka dieta nie stanowiła dla mnie problemu. Jadłam je często, zwykle surowe albo w postaci jakiś sałatek i waga szybko poszła w dół. Nie wiem czy taki sposób odpowiadałby Ci, bo to w duzej mierze zalezy od tego jak teraz sie odzywiasz. Ja prze tą dietą jadłam mało ale dosc niezdrowo i taka radykalna zmiana dala szybkie rezultaty ale to juz sprawa indywidualna;) Nie jestem zwolenniczka głodówek, ale myslę ze przeprowadzenie takiej np 2 dniowej dałoby jakies efekty. Moze Twoja waga wynika z faktu nadmiernego gromadzenia wody w organizmie i stad te trudnosci z utrata kg.
aaaa i jeszcze jedno pytanko: jakie cwiczenia wykonujesz? Jesli chodzi o te miejsca które wymieniłas to oprocz A6W nie znam innych tak efektownych cwiczen. Ale jesli masz problemy z kregosłupem to zwykłe brzuszki tez odpadaja...Ciezka sprawa^^ Co do ud to polecam zestawy z cwiczeniami na nogi i jogging. na rezultaty trzeba troche poczekac, ale skoro prowadzisz tak aktywny tryb zycia sama wiesz jak to wyglada.
Dieta z cwiczeniami powinna przyniesc efekty. Nie zniechęcaj się;)
Odnośnik do komentarza
Gość bogunia78
no tak nie wyraziłam się jasno...
wcześniej jadłam 3-4 duże posiłki, od stycznia jem 5-6 w odstępach 2-3h, piję 2litry wody mineralnej niegazowanej, prze pierwsze dwa tygodnie wywaliłam z jadłospisu wszystkie zapychacze, jak chleb ziemniaki ryż itd. słodycze, alkohol, mleko, (powiedzmy, że to była dieta South Beach), potem stopniowo dodawała produkty, ale nie przekraczałam 1200kcal na dzień, po kolejnych 3 tygodniach zwiększyłam limit spożycia kalorii do 1300, potem do 1500, 1700 aż w końcu przestałam liczyć... i jem bez większych ograniczeń...
jeśli chodzi o ćwiczenia to zaczęłam od 6Weidera, ale jak już 3 raz poległam na 24 dniu to przerzuciłam się na kręcenie hula hop (30 min dziennie) i callanstics 45-50 min dziennie... potem zaczęło mi się to nudzić więc kupiłam sobie hantelki i ćwiczę z hantlami 2-3 dni w tygodniu, oprócz tego 1-2 razy w tygodniu ten callanetics i średnio 2 razy na tydzień hula-hop... tylko przeplatam te dni i ćwiczenia, żeby nie było nudno:D
oprócz tego raz w tygodniu godzina step-aerobiku...
jećli chodzi o dietkę to ja lubię mięcho, ale na 2 tygodnie dałabym radę sobie odmówić i żyć na warzywach owocach... tylko teraz pytanie czy jak potem zacznę jeść mięcho i inne rzeczy to kg nie wrócą?...
i jeszcze nie zależy mi aż tak bardzo na utracie tych 3kg, ale na spaleniu tego tłuszczyku z ud i z brzucha...
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...