Forum Żywienie i fitness

Sposoby na odchudzanie

~Natka17

~Natka17

Mam 17 lat, ważę 54 kg, a mierzę 167 cm. Uważam, że te proporcje są nieodpowiednie, i że powinnam schudnąć. Czy zejście do 50 kg da jakieś efekty? No i jaka dieta byłaby odpowiednia dla mojego wieku?

I jak ma się odchudzanie do wielkości biustu? Bo nie chciałabym, aby mój się zmniejszył.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~pinkbanana

~pinkbanana

Podobno sie własnie zmniejszy biust podczas odchudzania z tego co ja wiem...Niestety:/
~gtuszi

~gtuszi

A nie sie obijac całe życie!!! troche sie czyms postresowac a jak nic to nie daje to ruszyc tyłek do ćwiczeń:yes:
~Claudyn

~Claudyn

No ja właśnie znalazłam ciekawą stronkę z ćwiczeniami, na różne partie ciała i codziennie ćwiczę!
~Shelby

~Shelby

zamiast pisac tylko ze znalazłas mozna ją podac.
Inaczej post jest bez sensu. A do tego teraz moj takze.:sourgrapes:
najpierw myslimy, potem piszemy. Wchodze na forum, widze podswietlone tematy, wchodze w nie z nadzieją, ze przeczytam coś ciekawego, a połowa to nic nie wnoszące posty.
~aldente

~aldente

Shelby napisał/a:
zamiast pisac tylko ze znalazłas mozna ją podac.
Inaczej post jest bez sensu. A do tego teraz moj takze.:sourgrapes:
najpierw myslimy, potem piszemy. Wchodze na forum, widze podswietlone tematy, wchodze w nie z nadzieją, ze przeczytam coś ciekawego, a połowa to nic nie wnoszące posty.

właśnie Claudyn nie drocz się tylko dawaj co masz, tyle jest tu potrzebujących, że az kipi!
~Claudyn

~Claudyn

Nie wiem czy zasłuzyłyście no ale niech będzie, na schudnijmy.pl znalazłam sporo ćwiczen i porad jak schudnąć, co jeść żeby dobrze wygladać, mnie ta stronka bardzo pomogła także polecam bo jest godna obejrzenia, na pewno nie pożałujecie!
~aldente

~aldente

Claudyn napisał/a:
Nie wiem czy zasłuzyłyście no ale niech będzie, na schudnijmy.pl znalazłam sporo ćwiczen i porad jak schudnąć, co jeść żeby dobrze wygladać, mnie ta stronka bardzo pomogła także polecam bo jest godna obejrzenia, na pewno nie pożałujecie!

No tak, już poznałam tą stronkę i nawet wzięłam udział w konkursie, dzięki Twoim informacjom, dobrze, że o tym napisałaś! ;)
Teraz myślę nad dietą i jakimiś ćwiczeniami...a może jest coś co można w domu ćwiczyć? Tylko nie mycie podłóg i zmywanie naczyń, bo to nic nie daje, hihi!:smilewinkgrin:
~Shezze

~Shezze

dobre rezultaty przynosi takze fitness w domu. wyporzycz albo kup sobie plytke z cwiczeniami i cwicz razem z instruktorem. to nawet lepsze od chodzenia do klubu bo nikt nie widzi i nie ocenia cie jak wykonujesz te cwiczenia i nikt nie miezy cie zlosliwym wzrokiem kiedy wykonujesz dziwaczne ruchy:lol: teraz jest dosc ladna pogoda wiec moze zdecydowala bys sie na bieganie(najlepiej rano przed sniadaniem) lub np. jazda na rolkach. a cwiczenia na basenie (np. bieganie w wodzie) przynosi efekty duzo szybciej no i sie nie pocisz ani tak nie meczysz:D
~aldente

~aldente

I-distrust-nobody napisał/a:
dobre rezultaty przynosi takze fitness w domu. wyporzycz albo kup sobie plytke z cwiczeniami i cwicz razem z instruktorem. to nawet lepsze od chodzenia do klubu bo nikt nie widzi i nie ocenia cie jak wykonujesz te cwiczenia i nikt nie miezy cie zlosliwym wzrokiem kiedy wykonujesz dziwaczne ruchy:lol: teraz jest dosc ladna pogoda wiec moze zdecydowala bys sie na bieganie(najlepiej rano przed sniadaniem) lub np. jazda na rolkach. a cwiczenia na basenie (np. bieganie w wodzie) przynosi efekty duzo szybciej no i sie nie pocisz ani tak nie meczysz:D

Świetny pomysł z tym bieganiem w wodzie, dzieki!
Jutro na basenie wypóbuje, a z bieganiem to w sumie dlaczego tak jest polecane przed śniadaniem, tak na głodnego?
Na schudnijmy.pl znalazłam diete makaronową, myślisz, że to dobry pomysł, uwielbiam makaron:yes:
~Claudyn

~Claudyn

Nie wiem czy dieta makaronowa jest skuteczna bo sporo osób np. odradza jedzenie makaronu podczas odchudzania bo jest tuczący, no ale jeśli poleca się ja na schudnijmy,pl czyli na stronce związanej z odchudzaniem to pewnie jest skuteczna! a ja np swego czasu chodziłam na aquaaerobik i sporo schudłam polecam i sama muszę znów zacząć!
~aldente

~aldente

Z tym makaronem doczytałam, to jest tak, że ma on niski indeks glikemiczny i nie podnosi gwałtownie cukru w organizmie, co jest istotne przy odchudzaniu. Pewnie dlatego jest polecany. Najlepiej sprawdza się makaron z dobrej mąki durum, gotowany aldente. Wskazane są jeszcze makarony razowe.

~Claudyn

~Claudyn

Widziała to już kolejny konkurs związany z odchudzaniem, w którym biorę udział, spośród diet jakie na stronce zamieściły uczestniczki konkursu najbardziej podoba mi się ta dieta czekoladowa, a sama też juz stworzyła swoja drużynei pne się po nagrody
~aldente

~aldente

Warto się zaangażować w ten konkurs, bo można dostać suplementy diety, ja dostałam w poprzednim konkursie.
~Shezze

~Shezze

bieganie rano przed jakimkolwiek posilkiem przynosi najlepsze i szybsze rezultaty. gdybys biegala po posilku to najpierw spalalabys to co zjadlas a dopiero po ok.20min organizm zacznie spalac nagromadzony tluszcz. a tak na "glodniaka" spalasz tkanke tluszczowa juz po ok.10min wiec to sie chyba bardziej oplaca, n'nie?;)
~frenchvanilla

~frenchvanilla

Ja osobiście staram się ćwiczyć (jogging, rolki, rower - w zależności na co mam ochotę) mniej więcej 1-2 godziny. Bo, mimo wszystko, co daje 10 minut codziennego biegu? Lepiej ćwiczyć spokojnie, a dłużej. I niech nikt nie wykręca się brakiem czasu, bo tę jedną godzinę dziennie to chyba można sobie zorganizować. Na przykład zrezygnować z obejrzenia odcinku jakiejś brazylijskiej telenoweli.
I kilogramy zaczną lecieć aż miło :)
~candygirl

~candygirl

ja ostatnio znalazlam taka stronke i tam mozna bylo sobie obliczyc w ile czasu mozna osiagnac wymarzona wage oczywiscie tam pisalo ze wykluczenie slodyczy itp i mi wyszlo ze w tydzien moge schudnac dwa kilo a wiele razy probowalam sie odchudzac ale niestety lamalam sie tlumaczac ze i tak bym pewnie nie schudla. Chcialam jeszcze dodac ze mam 14 latek (mierze zaledwie 160cm ale na razie nie narzekam na to tak jak na wage). Jak mierzlam sobie BMI to mi wyszloze mam niedowage ale nie bardzo mi sie chce w to wierzyc bo wygladam normalnie i mam nawet malutka faldke na brzuchu ktorej sie chce pozbyc przez ten tydzien i zarazem stracic te cholerne 2 kilo. Moze niektorym sie wydawac ze jestem glupia ale coz taka juz jestem ze jak cos mi przeszkadza to nie odpuszczam. Chcialabym tez prosic was o wsparcie bo moze jestem jeszcze troche mloda w porownaniu do was ale naprawde mi na tym zalezy. Ocywiscie nie wykluczam np. shabowego z ziemniakami albo czegos takiego bo niemam zamiaru glodowac tylko powoli bez efektu jo-jo schudnac. A i bardzo kocham sport i codziennie tak dla siebie jezdze na rowerze, rolkach i czasami nawet zdarzy mi sie biegac jak mam ochote wiec mam nadzieje ze latwo pojdzie!:)
Pozdrawiam!:D
~candygirl

~candygirl

yyy...dzisiaj jest środa więc od jutra zaczynam odchudzanie:
1.Zero słodyczy m.in. lodów, chipsów, batonów itp.
2.Pięć posiłków dziennie tzn. śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja i żadnych przekąsek miedzy posiłkami, a do każdego posiłku jakis owoc lub warzywo.
3.Zamiast napoi gazowanych i tych takich "sztucznych" woda mineralna, herbata lub jakieś soki naturalne np. kubuś czy coś takiego.
4.Co do sportu:
-conajmniej dwie godziny jazdy na rowerze, rolkach itp.
50 brzuszków dziennie
Heh mam nadzieje że to wypali bo mam dość silną wolę i zapał, a te dwa kilogramy to chyba nie tak dużo więc może za ten tydzień, w następny piątek będę ważyła 44 kg.
Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam!
PS:Jeżeli ktoś też chce schudnąć tak jak ja nie za dużo to proszę się podłączać! Razem razniej!
~candygirl

~candygirl

ooo... boże...aaaaaaaa!!!! jeszcze chyba ze 3 msc temu sie wazylam i wyszlo 45-46 a teraz sie waze a tu 50 kilo! myslalam ze do tej pory mam te 46 a nie 50! Musze schudnąć conajmniej 2-3 kg!
:(:(:(:(:(
~Shezze

~Shezze

tak czytam co ty tu wymyslilas i stwierdzamze ameryki to Ty nie odkrylas:lol: ale dobrze ze stworzylas sobie plan i ze masz zamiar sie go trzymas;) chetnie bym sie przylaczyla tyle tylko ze ja estem na bardziej "drastycznej" diecie (wielu tak uwaza ale jem 3posilki dziannie bez podjadania miedzy nimi i to mi ;)calkowicie wystarcza;) ) a co do sportu t super ze tyle cwiczysz bo to sie przyda na bank. ja jak narazie po kilku dniach diety zaczynam dzisiaj skakac na skakance i jezdzic na rowerze. 3mam kciuki;)