Forum Żywienie i fitness

co pić dla zdrowia?

~fortunata_fofa

~fortunata_fofa

zastanawiacie się czasem co najlepiej pić? Co wybrać z tych setek dostępnych na półkach napojów? Ja mam często taki dylemat , najczęściej wybieram soki w kartonach ale nie zawsze jestem pewna czy ten, który biorę jest na pewno smaczny i zdrowy. Po jakie soki wy najczęściej sięgacie? Jesteście z nich zadowolone? Co mi polecacie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~jaNina

~jaNina

jogurt owocowy z l-karnityna :)
lub soki wieloowocowe dla dzieci :) - te sa najlepsze.
~fortunata_fofa

~fortunata_fofa

jogurty owocowe też są jakimś rozwiązaniem. Chociaż ja osobiście wole mleko smakowe .
~kasia2052

~kasia2052

Ja już się przyzwyczaiłam do wody. Początkowo miałam opoy, ale teraz wolę wodę od jakiegoś słodkiego i gazowanego świństwa!:D
~Sowa

~Sowa

Woda zwykła, niegazowana, mineralna. Jestem przeciwniczką wszelakich wód smakowych. Zawsze kupując napój patrzę czy nie zawiera cukru.
Polecam też Kubusia.
~Raf

~Raf

Siemka ja też pije tlyko wode, niegazowaną.
A patrzycie też jaki jest stopień mineralizacji wody?
Na rozum to wody wysokomineralizowane jak Staropolanka 2000 czy Muszyna Minerale powinny być dużo zdrowsze od np. takiego Żywca który jest niskomineralizowany. Jednak nie posiadam zbyt dużej wiedzy w tej dziedzinie dlatego pytam, woda wysokomineralizowana czy zwykła??
Z góry dzięki za odpowiedź.
~fallen_angel

~fallen_angel

Ja zawsze biorę wodę lub soki (najczęściej pomarańczowe). nie wiem czemu ale od zawsze nienawidzę wszelkich napojów (tz. nie soków), pepsi oraz innych "bąbelkowatych". polecam soki pomaranczowe tymbarka, wszystkie soczki kubusia (są słodkie, ale wiadomo że dla dzieci, więc też lepsz, biorąc pod uwagę delikatny żołądek przedszkolaków) oraz wody. ja lubię żywca, ale to już twój wybór.
~gtuszi

~gtuszi

Aby pic odpowiednia ilosc płynów, nie pic wody gazowanej i napoji gazowanych bo tylko szkodza, polecam pic soczki roznej masci mmarchewkowe i nie tylko zwlaszcza te zageszczone
~kejtik

~kejtik

soki z aronii na dobre trawienie i młodą cerę, a ogólnie polecam zainwestowanie w sokowirówkę, w każdym sezonie pojawiają się tanie owoce i warzywa, można komponowac soki z tego co się lubi, są zdrowe i pyszne, wiesz co pijesz :)
~Shezze

~Shezze

a uja lubie pic wode smakowa...zawieraja malo kalori...bo skoro mam juz pic wode zamiast gazowanych napojow to nie bede sobie odbierala smaku
~frenchvanilla

~frenchvanilla

Od kilku lat piję tylko wodę mineralną niegazowaną (nie smakową tylko zwykłą). A z napojów ciepłych herbata czerwona Pu-Erh z cytryną lub herbatę zieloną.
~frenchvanilla

~frenchvanilla

Niestety, mało jest teraz produktów bez nich :/ ...
~Greenland

~Greenland

Ja staram się pić dużo wody, z resztą lubię pić wodę, bo jakoś tak najlepiej mnie orzeźwia :) Poza tym, szczególnie ostatnio piję sporo jogurtów owocowych, lubię też maślankę, czytałam, że również jest zdrowa.
~kejtik

~kejtik

można do wody mineralnej wkropić prawdziwą cytrynę, albo pomarańczęm czy dodać jakiegoś soku naturalnego :)
~kejtik

~kejtik

ja zamierzam sie zabrac za yerbe tylko musze sprzet kupic, wiec odkladam kase:)
~Martynusia

~Martynusia

Najlepsza zawsze woda, tylko i wyłacznie woda, soki sa niedobre, to głownie od soków tyjemy. yerba mate bardzo fajnie moze zastapic kawe, jednak na mnie az tak jak kawa nie dziala.