Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla nastolatek


Gość claudusia93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Instruktor fitness
Generalnie człowiek w okresie dojrzewania nie powinien się głodzić, własnie w tym okresie potrzebuje dużo substancji odżywczych, aby prawidłowo się rozwijać.
Najwiecej spożywa się w godzinach rannych 8:10. Mniejszy obiad w godzinach 13:15. Kolacja 17:19. Na kolacje jemy stosunkowo niedużo, musimy dac układowi pokarmowemu czas na strawienie, gdyż w czasie snu on również nie pracuje.
Do harmonogramu jedzenia pasuje stare polskie przysłowie:
"Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi"
Odnośnik do komentarza
Gość gabryska_b
Mam duży problem... Wiele jest tu artykułów z hasłem "Jak schudnąć" itp. Praktycznie ciągle mówi się i w internecie i w telewizji o metodach chudnięcia. Ja mam zupełnie inny problem i nie mogę nigdzie znaleźć pomocy. Jestem młoda - mam 13,5 roku ale wszyscy w kółko mi mówią: "Boże jaka Ty chuda!" Mam już tego dosyć. Mam 152 cm wzrostu i ważę 31 kg. Ostatnio z dnia na dzień tracę apetyt. Rzadko kupuję sobie nowe ubrania ponieważ wszystko jest za szerokie. Oczywiście nie chciałabym być otyłą dziewczyną ale przesadna szczupłość też nie jest dobra. Na dodatek ciągle słyszę niemiłe uwagi. Otyłym osobom nie mówi się: "Matko, ile Ty jesz?! Ile ważysz?" A mi ludzie ciągle mówią jaka to ze mnie chudzina. Czy moja waga, która mieści się w granicach 30 kg może być wywołana stresem, jaki przeżywam w szkole? Teraz nie mam dla siebie czasu aby odpocząć, bo jeśli chcę utrzymać dobre wyniki w nauce muszę się całkowicie poświęcić. Jakie potrawy mogą mi pomóc w przytyciu? Co mam zrobić abym nie traciła apetytu?

Proszę o szybką odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość Szponka
Mam 18 lat, niby mieszczę się (nawet z zapasem) w kategorii prawidłowej masy ciała -WSKAŹNIK BMI, ale to nie jest zupełnie prawda.. Za dużo tego "ZbĘdNeGo" mam z przodu.., z tyłu.., po bokach.. Zapewniam, że nie jest to opinia zapatrzonej w siebie narcyzki tylko szczera prawda - obiektywnie! Lato już się zaczęło na dobre a ja chciałabym trochę zrzucić.. Jeżdzę na rowerze, od jutra zaczynam serię zróżnicowanych ćwiczeń:D ale chciałabym wszystko poprzeć rozsądną, ale szybką i skuteczną dietą - może to być tygodniowa kapuściana?
proszę o szybką odpowiedź.. -im szybciej zacznę, tym szybciej schudnę B)B)B)

przy okazji: 160cm - 60kg
Odnośnik do komentarza
Gość candygirl
Ja tez mam 12 lat 160 wzrostu i tak jak ty waze 45 kilo;) tez planuje zrzucic ze 2kg;) Mysle ze przez 2 tygodnie sobie spokojnie poradzisz i mozesz duzo wiecej schudnac;)...ja w tydzien schudlam 4-5 kilo;)Jedz piec posilkow dziennie tzn. sniadanie, 2 sniadane, obiad, podwieczorek, kolacja. Nie jedz slodyczy, ogranic potrawy smazone, nie radze jesc masla bo to wielka bomba kaloryczna wiec kanapke smaruj np. serkiem topionym(ja sie przyzwyczialam i wszystkie kanapki jem be masla i nie przszkadza mi juz to)zamiast zwyklego pieczywa jedz te ciemne pelnoziarniste. Nie naduzywaj soli ani cukru (staraj sie jesc tego jak najmniej), jedz jak najwiecej owocow i warzyw. Najpozniej kolacje mozesz jesc okolo 19. I najwazniejsze: cwicz ile sie da! Uprawiaj rozne sporty np. jezdzij jak najwiecej na rowerze lub rolkach, biegaj. Ja od 3 dni robie A6W(aerobiczna 6 weidera)i to juz mi bardzo pomoglo brzuszek powoli robi mi sie bardziej twardy;) Mi szczegolnie pomaga to ze w domu cwicze gimnastyke artystyczna i jestem bardzo rozciagnieta wiec rozciagajac sie przy okazji spalam zbedne kcal;)Skoro tez tak jak ja chcesz zrzucic 2 kg moze wiecej to wiec moge ci towarzyszyc;)

Pozdrawia i zycze powodzenia;)
Odnośnik do komentarza
Dzięki ;) już od wczoraj nic słodkiego nie zjadłam i postaram się wytrzymac bez. Postaram się częściej jeździc na rolkach i rowerze .;) Mam nadzieję że zadziała ta moja dieta ;))

Za tydzień napisz czy mniej ważysz i ja też napiszę .
Pozdrowienia ;)
Odnośnik do komentarza
sluchajcie. ta czytam co wy tutaj wymyslilyscie. chyba nie czytalyscie innych podobnych tematow. juz wiele razy pisalysmy o tym jak schudnac. otoz dobrze ze odstawilyscie slodycze ale poprzestajac tylko na tym wiele nie osiagniecie;) musicie ograniczyc weglowodany, zrezygnowac takze z napojow gazowanych typu oranzada czy cola. i oczywiscie ruch. be;) bo jesli nie polaczycie diety z ruchem i na odwrot to efekty beda marne;)
Odnośnik do komentarza
Jesli macie po 12 lat to w oczach *wszechmogącej diety* jesteście w wieku niemowlęcym a zapewniam, ze dieta nie ma sklonnosci pedofilskich! :lol:
Jesli juz planujecie jakos zmienic swoje nawyki zywieniowe to co najwyzej wolno Wam wykorzystać ten sprzyjający okres i rzeczywiscie zdominować posiłki warzywami i owocami.
Candygirl- czytałam Wasze posty jakie pisalyscie w innym temacie i wszystko fajnie, ale jesli masz 12 lat to zdecydowanie za bardzo szarżujesz z dietą! Spadek wagi o 4-5 kg w ciagu tygodnia to niestety ale tylko złudzenie. Jesli jakos radykalnie zmieniłas sklad i ILOSC posiłków to max powinno spasc do 3 kg w takim okresie i to przy dobrych wiatrach. Tracisz wiec tylko wodę, która predzej czy pozniej 'wróci'.
w ogole jestes w samym srodku okresu dojrzewania, rosniesz, rozwijasz się i pomysły nakierowane na spadek wagi są poważnie niewłasciwe w tym okresie.
Mozesz zmienic diete, ale bardziej z myslą :" bede sie zdrowo odzywiac" niz 'musze schudnac'. Z tego co piszesz widac, ze masz pojęcie o zasadach zywienia i to bardzo dobrze, z tym, ze musisz pamietac ze to są takie uniwersalne porady i trzeba zawsze dostosowywac je do konkretnego organizmu, szczegolnie w takim młodym wieku.
To, ze zmieniacie sposób zywienia jest godne pochwaly, ale nie bawcie się bron boze w wykluczanie jakis składników, jakis typów pokarmów, w znaczne ograniczanie ilosci jedzenia, bo bedziecie to potem dłuuuuugo odczuwać.
Z regulowanie wagi mozna brac się gdzies w wieku 16 lat, wczesniej tylko walczy sie ze swoim organizmem, ktory nawet nie zdązyl sam w sobie wszystkiego poukladać a juz musi zmagac się z waszym *widzimimisię*.
Odnośnik do komentarza
Gość Thunderin
Sport SPORT SPORT i zrozniocowana dieta.

NIE PON pierogi WT schabowy SR makaron z serem CZW pierogi PT schabowy itp.

Jestescie w takim wieku ze warto inwestowac w siebie , jak tez i cale zycie tak naprawde. Warzyweczka, zieleninka, miesko np. indyczek, kurczaczek, owocki,kaszka z serkiem gryyczana ,oj duzo by wymieniac.... ........ makaroniki rozne z sosikami itp. itp. Oprocz diety, wlasnie tak jak WAM RADZA POWYZEJ , ruch. Zapiszcie sie do SEKCJI SIATKI; KOSZA, NAMOWCIE KOLEZANKA DO JEZDZENIA NA ROLKACH po lekcjach, na rowerze, basen 2 razy w tygodniu itp. Do wyboru do koloru.Ale nie wszystko na raz. Grunt wybrac cos dla siebie i dobrze sie z tym czuc i uprawiac regularnie. Powodzenia. Jesli szukanie diety dla siebie nie sugerujcie sie DIETAMI NA ODCHUDZANIE. W tym wieku troche SPORTU i zadna dieta nie jest WAM potrzebna. Spalicie zbedna tkanke tluszczowa szybko. OGRANICZCIE LAKOCIE I SLODYCZE. CHIPSY. jesli takowe podjadacie...
Odnośnik do komentarza
boze to one maja po 12lat?:lol: nawet nie wiedzialam;) ale rzeczywiscie jesli jestesci w takim wieku to Shelby ma racje. powinnyscie glownie odstawic slodycze i slodzone napoje gazowane oraz zwiekszysc aktywnosc fizyczna to tyle.
jeszcze ktos nas posadzi o zle zamiary:lol:
Odnośnik do komentarza
Mam dzisiaj wyjątkowo kulawy dzien wiec nie będę się z Tobą cackać :yes:

1. Piszesz na forum, więc o wtrącaniu się nie ma mowy. Każdy może zabrać głos, jeśli ma coś to przekazania. Polecam google, wikipedię i hasło "forum internetowe" do lektury przed snem.
2. Gdyby istaniała tu jakakolwiek moderacja dostalabyś ładnego warna za takiego jednowyrazowe posty. Strzelaj focha przed rówiesnikami na podwórku nie tutaj ;]
3. Nikt Cię tutaj nie obrażał, nie wyśmiewał, co najwyżej radził w dobrej wierze. Tym bardziej, że wypowiadają się tu osoby raczej trochę starsze od Ciebie, trochę bardziej doświadczone, ktore same wiele rzeczy wypróbowały już 'na sobie' i naprawdę wiedzą co piszą ;]
Co Ty zrobisz z tymi radami to Twoja sprawa. Mozesz nie jesc przez tydzien, bo chcesz schudnac. Po tym po pół roku napiszesz, ze <oloboga> nie mam okresu/lub go nadal nie dostałam i co to bedzie, co to bedzie. I płacz i lament i wymyslanie bóg wie jakich teorii spiskowych.

Wiecej pokory.
Odnośnik do komentarza
Fantaa napisał/a:
Ja mam tylko 12lat ... ale chciałabym schudnąc .

Mam 156cm i 45kg...chociaż 2kg by się przydało schudnąc w krótkim czasie ok. 2 tyg.
Wie ktoś jak mi pomóc ??

O BOZE.Jestes jak mój klon.Identycznie.
Odnośnik do komentarza
No oprócz odchudzania..
Ja to bardziej ten"sportowy"typ dziewczyny.
Nie staram sie schudnąć tylko poprawić sylwetke i wzmocnić mięsnie
Jeśli miałabym się mordowac z ćwiczeniami na siłe do nic z tego:no:
Ja wole czerpac satysfakcje z ćwiczeń
Aktualnie próbuje wzmocnić mięśnie brzucha,łydek i pupy.
Potem przestawie sie na:Tramopline,Rolki,Pływanie i Jazde na rowerze.B):D
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...