Skocz do zawartości
Forum

Co zamiast kawy na pobudzenie?


Gość Nanetka

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro idę do kina na całą noc. Wiem, że będę senna, bo zazwyczaj chodzę spać dość wcześnie. Co mogę wypić/zjeść/zrobić, żeby nie czuć zmęczenia i nie zasnąć w trakcie filmu? Chodzi mi o bardziej naturalne sposoby, nie kawę, czy energetyki. Czy herbata zielona zadziała? A może są jakieś inne sposoby?

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak mój poprzednik mogę polecić z całą pewnością Yerbę. Możesz też spróbować zielonej kawy. Ziarna nie zostały poddane procesowi palenia przez co jest delikatniejsza w smaku. Jeżeli chodzi o jej wartości odżywcze, to cały wachlarz zostaje oczywiście zachowany :). Jeżeli herbata to zdecydowanie czarna. Zawiera więcej składników pobudzających nasz organizm niż zielona :).

Odnośnik do komentarza

Lady in Red
na mnie dobrze działa cola, lepiej niż kawa

To za sprawą gwałtownego skoku cukru :). Radziłbym ograniczyć jej spożywanie ze względów właśnie zdrowotnych :)

choinkaa
Ciśnienie najbardziej podnosi woda mineralna, bardziej niż kawa:)
.

Bardziej może nie bo zawarta w kawie kofeina dodatkowo stymuluje ten proces, jednak sama woda jak najbardziej :). Nasze żyły można porównać do kanałów- tam gdzie jest woda jest i pewne ciśnienie ;)

Odnośnik do komentarza

ja również polecam yerbę, ale nie tę kupną! po pierwszę w teście nietolerancji pokarmowej wyszło mi, że nie moge pić kawy w ogóle, śłodzików tez nie moge spożywać, a cukru inikam sama z siebie. pozostała mi więc yerba mate :) kup sobie taki zestaw do picia - kubeczek ze specjalna łyżeczko-słomką do picia. jest to jednorazowy wydatek, z resztą nie aż tak kosztowny. co więcej takiej yerbaty nie musisz zalewać gorąca wodą, może być też zwykła, zimna woda mineralna, więc będziesz sobie mogła sączyć całą noc :)

Odnośnik do komentarza
Gość BeataBuk

Ja Ci polecam z czystą odpowiedzialnością Formentor Plus, który działa lepiej niż kawa:) Dzięki tym tabletkom oduczyłam się pić kawę i jestem pełna energii i nastawiona pozytywnie do wszystkich i wszystkiego w koło. Kiedyś byłam nerwowa, a teraz? Nie pamiętam już co to znaczy :)

Odnośnik do komentarza

Jestem strasznym śpiochem ale wstaje rano i pierwsze co robie to wyjście z psem na dworze na tyle się rozbudzam, że w domu już nie ma problemu tylko robię śniadanie i herbatę. Od jakiegoś czasu lubie testować nowe smaki herbat, jeśli szukacie ciekawych smaków, polecam miejsce:

https://sklep.qcs.pl/pol_m_Herbata-165.html

W sklepie mają dobrej jakości herbaty bio.

Do yerba mate jakoś nigdy nie mogłam się przekonać. 

Odnośnik do komentarza

Nie muszę pić kawy żeby dodać sobie energii. Wystarczająco pobudzają mnie owocowe lub owocowo-warzywne koktajle pełne cennych składników odżywczych: witamin, soli mineralnych, błonnika i antyoksydantów, na przykład z dodatkiem bananów, szpinaku jagód i niedużej ilości wody mineralnej z dobrą zawartością pierwiastków takim jaki ma np. Piwniczanka ( https://piwniczanka.pl/sklad-wody) Polecam wszystkim którzy muszą unikać kofeiny, w tym dla kobiet w ciąży czy osób z chorobą wrzodową.

  1.  
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...