Forum Żywienie i fitness

Dieta ketogeniczna

~Anna Skarzynska

~Anna Skarzynska

Mam padaczke od 2 roku zycia, i caly czas jestem na lekach, przy tym tyje, leki mialam zmienanie, i juz bylam na wszystkich dietach i lekach.Mam 27 lat i jest coraz gorzej z padaczka i z moim tycem, jestem zmeczona tym i juz jestem w stanie szukanie odpowiedzi deszperaczko. Czy ktos byl na diecie i mu pomoglo i by mi polecil?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Trick

Trick

Wiesz ja na niej nie byłam ,ale słyszałam wiele złego o niej. Po pierwsze może uszkadzać nerki, po drugie powodować zaparcia, bo nie możesz jeść warzyw bo one posiadają węglowodany. Wiec w Twoim przypadku nie wiem czy ona byłaby najlepszym wyjściem. Chyba lepiej byloby iśc do dietetyka i tam z nim ustalić jakiś plan działania.

91915 trick Kobieta, 36 lat, Mazowickie
~Kirme3994

~Kirme3994

Dieta taka w swoich założeniach zakłada ograniczenie spożycia węglowodanów na rzecz tłuszczów. Jest ona stosowana nie tylko w odchudzaniu, ale także w leczeniu odpornej na leki padaczki u dzieci. Może być stosowana także w leczeniu cukrzycy i nadciśnienia. Warto jest na pewno dopytac się dietetyka.
Kilka informacji o diecie i przepisy znajdziesz na tej stronie
https://zdrowie.tvn.pl/a/dieta-ketogeniczna-efekty-jadlospis-i-przepisy

Poczytaj sobie. Sa tutaj również przykładowe przepisy na obiadki.

~Agag123

~Agag123

Jeśli jesteś chora to spróbuj. Ta dieta może być pomocna przy padaczce. Jak nie będzie efektów, zawsze możesz zrezygnować. Ale lepiej nie kombinowac samemu tlyko udać sie do dietetyka.