Skocz do zawartości
Forum

Niskokaloryczna dieta przez 7 lat


Gość necessaryroughness92

Rekomendowane odpowiedzi

Gość necessaryroughness92

Witam,
mam problem (wiem, mądre to nie było i nie jest), od około 7 lat, jem od 800 - 1100 kcal dziennie, mam 160 cm wzrostu, 22 lata a moja waga waha się pomiędzy 47-51 kg. W zależności od tego ile kalorii spożywam, od 1,5 roku jem 900 kcal i biegam po ok 5 km 1-3 razy w tygodniu. Ważę obecnie 48 kg. Wiem, że to nierozsądne i wiem, że wyniszczam swoje ciało. Chciałabym wyjść z tego, zacząć jeść normalnie, mieć zdrową wysportowaną sylwetkę, ale nie wiem jak wybrnąć z tego błędnego koła. Dodam, że mam 7,9 kg tłuszczu (16%) oraz 37 kg mięśni. Wiem również, że wychodzenie z tak niskokalorycznej diety może trwać nawet rok, ale mam siłę i chcę z tym walczyć! Liczę na Waszą pomoc !!

Odnośnik do komentarza

16% tluszczu. Kobieta powinna mieć około 25%. I kolejny problem. Okres wychodzenia z diety powinien trwać mniej wiecej tyle ile byłaś na samej diecie. Czyli u ciebie coś koło 7 lat.... przynajmniej tak czytałam.
Co do samego wychodzenia to moim zdaniem powinnaś odżałować i isć do dietetyka. To kosztuje ale przynajmniej Cię zbada i dobierze taką dietę, która bedzie dla ciebie najlepsza. Bo jeśli teraz zaczniesz jeść do TWój organizm może dawać bolesne znaki że nie jest przygotowany do takiej dużej zmiany. Najlepiej byłoby pomału wporwadzać co raz większe ilości kalorii. Tak mniej więcej o 100 na tydzień. tak by stopniowo przyzwyczajać organizm to zwyżki pokarmów

Odnośnik do komentarza
Gość necessaryroughness92

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)
Na dietetyka mnie na prawdę nie stać. Wiem, że przytyję, pewnie sporo ale to nie jest dla mnie najważniejsze (aby tylko nie popaść w skrajność). Chcę zdrowo się odżywiać, tylko nie wiem jak się mam za to zabrać, na razie zwiększam kcal o 50 tygodniowo, żeby organizm nie miał zbyt dużego szoku, jem teraz 1000 kcal, dojdę do 1100 i zacznę dokładać 100 kcal/tydzień. Mam nadzieje, że dobrze kombinuje?
Wiem, że będą skutki uboczne, ale chcę je ograniczyć... Tylko nie wiem jak..

Odnośnik do komentarza
Gość necessaryroughness92

nfz też nie wchodzi w grę, aktualnie nie ma mnie w Polsce. Moja niskokaloryczna dieta nie wynika z chęci odchudzania, no może na początku, później przyczynił się do niej stres, różne wydarzenia w życiu. Nie miałam przez nie głowy do jedzenia, później chyba już skurczył mi się żołądek i skoro się najadałam to myślałam, że wszystko jest ok ;) miałam inne rzeczy na głowie i nie porównywałam swoich posiłków z posiłkami innych. Teraz moja sytuacja życiowa jest bardziej stabilna, więc najwyższa pora żeby się ogarnąć, lepiej późno niż wcale :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...