Skocz do zawartości
Forum

Tycie przy siedzącym trybie życia


Gość justyna15131

Rekomendowane odpowiedzi

Gość justyna15131

Witam. Jestem kobietą mam 19 lat 1.60 m oraz 62 kg. Proszę o pomoc. Prowadzę siedzący tryb życia z niską aktywnością fizyczną. Nie wiem dlaczego ale strasznie tyję. Wczoraj zjadłam tylko bułkę a dzisiaj rano na mojej wadze pojawił się 1 kg więcej. Doszło już do tego że jak coś zjem to mam wyrzuty sumienia i zaraz idę zwymiotować. Wiem że tak nie można dlatego proszę o radę jak i co jeść. Próbowałam jeść 4 posiłki dziennie o niskiej zawartości kalorycznej a mimo tego moja waga wciąż rosła. Jeszcze raz proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Częste wymiotowanie może prowadzić do zmian w obrębie przełyku i jamy ustnej. Powodują one niszczenie szkliwa na żebrach, zgagę, pęknięcia błon śluzowych przełyku, zburzenia gospodarki kwasowo - zasadowej. Dlatego też nie możesz wymiotować. W twoim przypadku nadwaga jest bardzo niewielki i do jej zlikwidowania wystarcza ćwiczenia i zwiększenie aktywności fizycznej. Zapisz się na jakieś zajęcia sportowe, możesz uprawiać każdy sport. Jeżeli nie masz czasu to zrezygnuj z windy, autobusu na rzecz chodzenia wszędzie na piechotę. W weekend możesz zafundować sobie basen lub zajęcia taneczne. Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów czy innych niezdrowych przekąsek oraz napoi gazowanych wysokosłodzonych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...