Skocz do zawartości
Forum

Potas jako sposób na zdrowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dlatego ja jem dużo bananów i pomidorów :). To moje ulubione żarełko. Jestem osobą aktywną, która idzie przez życie dość ekspansywnie. Chodzę na siłownie, biegam i kiedyś faktycznie miałam problemy ze skurczami. Jako suplementy biorę filomag oraz właśnie jem dużo bananów i pomidorów. Słyszałam również takie opinie, iż skurcze biorą się ze złego nawodnienia organizmu - dlatego pije dużo wody :).

Odnośnik do komentarza
Gość KATRIN236

Suszone morele, banany, ziemniaki, pomidory...to wszystko pochłaniałam na potęgę. Zmagałam się z okropnymi skurczami kończyn. Odwiedziłam aptekę, farmaceutka poleciła Aspargin, głównie z uwagi na zawartość potasu. Pierwszy tydzień kazała brać podwyższoną dawkę a póżniej zmniejszać. Trwało to ok półtora miesiąca od zaczęcia przyjmowania Asparginu, ale skurcze ustąpiły. Polecam na uzupełnienie potasu.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiula 87

Potas jest tez dobry na stres. Najlepiej stosować go w naturalnych produktach, takich jak właśnie pomidory, banany czy ziemniaki :D
Niedobór potasu poznacie po obrzęku nóg, problemach z sercem ale też po ogólnym osłabieniu.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś miałam zawroty głowy. I tak się długo męczyłam, aż jeden z lekarzy zasugerował, że wyniki wynikami, a stężenie potasu, magnezu w mięśniach może powinno być wyższe. No i kupiłam potas. Serdecznie wszystkim to polecam, bo problem zniknął. Teraz wspomagam się jedynie tonikiem Floradix na zmianę z żelazem i drugi z magnezem. Potasu już nie przyjmuję. Polecam

Odnośnik do komentarza

Wiele warzyw i owoców jest naturalnym źródłem potasu- banan, porzeczki, fasola biała, soczewica. Również wody mineralne dostępne w sklepach np. Piwniczanka są bogate w najcenniejsze składniki mineralne w tym potas. Najlepiej pozyskiwać mikroelementy potrzebne naszemu organizmowi z naturalnych rzeczy, dopiero później sięgać po tabletki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...