Forum Żywienie i fitness

Bieganie a zakwasy i kolka

~ana-stazja

~ana-stazja

Witam. Mam 19 lat, waże ok 57 kg , wzrost ok 164 cm. Od kilku dni biegam ponieważ...stwierdziłam,że chcę zmienić swoje życie, a przede wszystkim zadbać o kondycję. Biegam różnie, po pół godziny, godzine...Ale robię przerwy. zależy jaki dzień, czasem jest to jedna przerwa 5 minut, czasami chwila marszu, a czasami ze trzy po 2 minuty. Przeważnie je robie, jak już czuję, że nie moge, kiedy łapie mnie silna kolka. Bardzo długo no...zwyczjnie nie ruszalam się w ogole. Nie wiem co zrobić z tą kolką, czy powinnam biegać dalej czy faktycznie się zatrzymać? Czy to minie?I co zrobić z zakwasami, są straaszne nogi mam jak z waty, ale nie chce przerywać treningu...da sie jakos złagodzić ból? Czy to minie na dniach? I jak powinnam biegać jeżeli chodzi mi o kondycję? Czy mogę robić przerwy, czy powinien to być godzinny bieg , czy pół? Bardzo bym prosiła o rady, bo nie wiem kompletnie co i jak a nie chcialabym zrobić sobie krzywdy, albo robić czegoś źle, bardzo mi zależy,żeby poprawić swoje samopoczucie i życie:)
Pozdraiwam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Lawendowa

~Lawendowa

Gdy łapię Cię kolka najlepiej zwolnić do marszu i bardzo głęboko oddychać, na spokojnie, unormować oddech i kolka powinna minąć.
co do zakwasów to one tez miną. Możesz wziąć ciepłą kąpiel lub smarować nogi na noc mąscią na obolałe mieśnie. To powinno pomóc

~ana-stazja

~ana-stazja

dziękuję :) już mi przeszły zakwasy, kolka casem łapie dalej ale nie jest źle.Polubiłam bieganie. tylko zaczęły mi się pojawiać ostatnio siniaki nie wiem skąd... dzisiaj kręci mi się w głowie cały dzień odkąd wróciłam z biegania i od czasu do czasu od tygodnia czuje metaliczny posmak w ustach. nie wiem czy to może byc ziwązane ze zbyt szybkim nadmiernym wysilkiem? poza bieganiem zaczęłam chodzić na tańce i w dośc szybkim czasie drastycznie zmieniłam swój styl życia.

~Lawendowa

~Lawendowa

może za szybko wprowadziłaś zmiany, być może Twój organizm ,,nie nadąża" nad tempem tych zmian. Spróbuj robić tak, jak biegasz to w ten dzień już nie ćwicz czy nie tańcz i na odwrót jak masz trening tańca to nie biegaj

~Daria8999999

~Daria8999999

A uzywasz przypadkiem jakies suplementy pomagajace spalic tkanke tluszczowa badz poprawiajace wydolnosc lub jakies jeszcze inne ?