Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć około 5 kg?


Gość ikuko23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat, ważę 58 kg przy wzroście 163cm. Chciałabym schudnąć, wystarczy mi przynajmniej 5kg, bo już nie mogę na siebie patrzeć, wyglądam strasznie grubo, mam gruby brzuch, grube nogi,cellulit ;/ To wygląda strasznie. Nie jestem aktywna, wstaję rano, jem na śniadanie kulki czekoladowe z mlekiem z zawartością 2% tłuszczu, do szkoły jeżdżę autobusem i tam spędzam 8 godzin kompletnie nic nie jedząc, potem wracam do domu i jem duży obiad, zazwyczaj codziennie jem to samo: ziemniaki, ogórek kiszony i 3 paluszki rybne, na kolację jem bułki z serkiem kiri i tak ciągle! Nie jem mięsa, mam jakiś wstręt, nie wiem, nie jadam zup bo mi nie smakują, czasami jem owoce, ale to bardzo rzadko. Po szkole rozkładam się przed telewizorem, w ogóle nie jestem aktywna i nie jem tego, co powinnam, czasami mam skłonność do nadmiernego obżerania się ciastami różnego rodzaju;/ Dzień w dzień piję koło 10 szklanek herbaty z cytryną i 2 łyżkami cukru, czy powinnam przestać? Chyba spożywam za dużo cukru, nie jestem pewna, czy od tego się tyje? Co powinnam zrobić, by schudnąć, nie jedząc mięsa? Czy codzienna jazda około 1 godziny na rowerku stacjonarnym będzie pomocna i skuteczna w pozbyciu się niechcianych kilogramów?

Odnośnik do komentarza

ważne żebyś jednak jadła mięso – jest najlepszym źródłem żelaza i pełnowartościowych białek, w Twoim wieku jest to szczególnie ważne gdyż dojrzewasz (pewnie miesiączkujesz) brak odpowiedniej ilości w dostarczaniu żelaza może być przyczyną niedokrwistości
musisz mieć urozmaiconą dietę w różne składniki – nie możesz cały dzień nic nie jeść, a później się przejeść wieczorem – taki tryb może mieć zgubne następstwa w przyszłości
więcej się ruszaj np. basen, aerobik, chociaż brzuszki codziennie wieczorem – poczujesz się lepiej i schudniesz

Odnośnik do komentarza

Ogranicz słodycze, herbatę czarną zamień na zieloną i pij ją bez cukru, zacznij regularnie jeść, najlepiej 5 posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), wtedy przestaniesz przybierać na wadze

Odnośnik do komentarza

jestem teraz na takiej diecie gdzie nie łączy się węglowodanów z białkami. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona :) właściwie to prosta dieta można jeść wszystko tylko jak jesz produkty białkowe (np. mięso, jajka, sery) to nie łączysz ich z węglowodanami (np. chleb, ziemniaki, makaron, ryż, kukurydza). Są też produkty neutralne (np. warzywa, masło, orzechy). Do tego należy ograniczyć „puste kalorie” przede wszystkim słodycze.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście Twoja aktywność jest niska, ale ja nie widzę nawet chęci z Twojej strony aby to zmienić. Jeżeli chcesz się odchudzić to musisz zacząć robić coś w tym kierunku. Zrezygnuj ze słodzenia herbat, ciastek i ciast, a także ze słodyczy. Nie jedz fast foodów, chipsów i innych niezdrowych przekąsek. Zamiast tego jedz owoce i warzywa.
Musisz koniecznie zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Zamiast leżeć przed telewizorem, zacznij ćwiczyć, wyjdź na spacer czy jeździj na rowerze. Od samego leżenia nikt jeszcze nie schudną. Zapisz się na jakieś zajęcia sportowe, może być to siatkówka, koszykówka, basen czy taniec, ważne by zdopingowało Cię do zwiększonej dawki ruchu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...