Skocz do zawartości
Forum

Czy powinnam jeszcze schudnąć?


Gość Tamika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat, 175 cm wzrostu i ważę na razie 73 kg. Jestem dziewczyną. Moja przygoda z odchudzaniem zaczęła się od kiedy weszłam na wagę i nie mogłam uwierzyć własnym oczom, bo na wyświetlaczy było ok.101 kg, więc postanowiłam wziąć się za siebie i od początku tego roku schudłam 28 kg. Ćwiczę co najmniej 4 razy w tygodniu (na WF) i dodatkowo uczestniczę w sportowych zajęciach poza lekcyjnych (sks). Mój tato ma lekką nadwagę i babcia również, ale tato się odchudza i często ćwiczy. Nie byłam u lekarza, aby stwierdzic co było przyczyną mojej otyłości, ale sądzę, że było to spowodowane tym, że jadłam za dużo. Mój jadłospis wygląda tak: Poniedziałek: śniadanie: kasza Bobovita dla dzieci lub płatki Fitness z mlekiem 0,5% tłuszczu i niesłodzona herbata. jako II śniadanie w szkole jem obiad jest to zazwyczaj jakiś kotlet lub fasolka po bretońsku (omijam kiełbasę i surówki z sosem majonezowym). obiad: mała miseczka zupy np. jarzynowej i spaghetti z makaronem pełnoziarnistym z sosem pomidorowym z tuńczykiem i szklanka wody lub soku pomarańczowego 100% do picia. podwieczorek: owoc lub jogurt. Kolacji nie jem i ogólnie jem tylko do 18.00 chociaż ostatnio to do 17.00. Weekend wygląda podobnie tylko z taką różnicą, że II dania są bardziej kaloryczne, a w niedzielę jest rosół. Nie używam cukru ani słodzika. Czy jedzenie małą łyżeczką może wpłynąć na wagę, bo słyszałam, że im dłużej się je tym lepiej? Liczę na szybką odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza

Jak na swój wiek jesteś bardzo wysoka. Dlatego też Twoja waga będzie wyższa niż u innych dziewczyn. Muszę przyznać, że zdrowo się odżywiasz co jest godne pochwały. Przy takiej diecie i ćwiczeniach nie musisz się odchudzać, wystarczy, że będziesz ją utrzymywać. Jedyne co mogę dodać to:
- Nie unikaj kolacji, kolacja powinna być lekka i nieobciążająca układu pokarmowego. Należy ją spożywać na 2-3 godzin przed snem.
- Staraj jeść 4-5 posiłków.
- Wprowadź więcej owoców i warzyw. Tak by występowały w 3 posiłkach.
Co do Twojego pytania - tak to prawda, niekoniecznie musisz jeść małą łyżeczką, ale posiłki należy jeść wolno i w spokoju, gdyż uczucie sytości pojawia się po około 15 minutach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...