Skocz do zawartości
Forum

Picie kawy a posiłki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnio byliście mi bardzo pomocni, więc postanowiłem założyć konto i dowiedzieć się trochę więcej rzeczy.

Podobno nie wolno pić bezpośrednio po jedzeniu, przed jedzeniem, ani w trakcie jedzenia. Trzeba ponoć poczekać 30 minut, bo płyny spowolniają metabolizm. Mam pytanie: czy jeśli sączę kawę (pomijając fakt, że kawa jest niezdrowa) podczas pracy przez powiedzmy 20 minut to czy mogę od razu po spozyciu kawy coś zjeść czy powinienem odczekać te pół godziny, żeby ta kawa mi się w środku strawiła?

Odnośnik do komentarza

szczerze nie słyszałam o tym. Z tym piciem to może chodzić oto że rozwadniasz soki żołądkowe, przez co wolniej się trawi żarcie. Co do kawy ( jestem kawoszem więc moja opinia nie bedzie obiektywna :D) Kawa tak niezdrowa nie jest jak wszyscy sadzą,ma też pozytywne działanie na organizm. Kwestia tego ile się jej pije. Co do picia jej to sądzę że nic się nie stanie jak zjesz coś po wypiciu kawy, nie sądzę aby wpłynęło jakoś zauważalnie na metabolizm

Odnośnik do komentarza

no właśnie podobno rozwadnia soki żołądkowe (muszę się dowiedzieć co to właściwie znaczy).
A ile kaw dziennie pijesz? Ja max. 2 (w tym jedna na prawie na pół rozcieńczona z mlekiem), a i to myślę, że za dużo.
Skoro piszesz, ze nie wpłynie jakoś zauważalnie na metabolizm to jak będzie mi się chciało bardzo jeść to zjem, ufam Ci, Wielka Mi ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki,
Ja piję 3 kawy dziennie, czasem więcej. Na kubek nescafe ( trochę mniej niż 200 ml) pół to kawa z ekspresu ( lub 2 łyżeczki kawy sypanej lub rozpuszczalnej, do połowy zalanej wodą) reszta to mleko, bez cukru. Oprócz tego by się nie odwodnić co najmniej 2 litry płynów ( woda mineralna + herbaty - zielona lub owocowa)

Odnośnik do komentarza
Gość alisa12321

Ja staram się przestrzegać tej zasady i powiem że jest bardzo dobra. Jak pije się podczas posiłków to się rozciąga żołądek, rozcieńczają się soki trawienne i dobrze jest odczekać. Ale chodzi bardziej o to żeby nie opijać się zaraz po posiłku. Myślę że 2 - 3 łyki kawy wypite w ciągu 20 minut nie zaszkodzą a zasadza się bardziej tyczy tego żeby większe ilości płynów pić pomiędzy posiłkami a nie w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Gość alisa12321

mleka bym nie wliczała w to picie. Powinno się je traktować jako posiłek tylko że też w miarę możliwości pity oddzielnie.

Co do przemiany materii to ja też mam siedzącą pracę i niestety w zimie jak nie miałam czasu jeść regularnych posiłków to sporo za to zapłaciłam dodatkowymi 5 kg. Nie po raz pierwszy się w takie coś wpakowałam i nie mogę się nauczyć na przyszłość. Teraz staram się wszystko robić żeby jeść przynajmniej co 3, 4 godziny i jakiś sport uprawiać. Teraz myślę że ta przemiana materii się poprawiła na tyle żeby w miarę jeść wg zapotrzebowania i nie tyć dalej. Jak już się poprawiła to teraz zacznę obcinać.

A jeszcze apropo mleka i nabiału. Jeśli masz problemy z tyciem i otłuszczeniem to spróbuj odstawić na jakiś czas nabiał. Czasami pomaga. Zawsze można wrócić jakby nie pomogło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...