Skocz do zawartości
Forum

Co jeść, żeby schudnąć i nabrać mięśni?


Gość Ola9419

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat, 167cm i 77kg. Mam sportową przeszłość, więc znam się na ćwiczeniach, ale nie mam wiedzy na temat odżywiania. Jak w tytule: co jeść, aby schudnąć i przybrać na masie mięśniowej? Jakie spalacze tłuszczu polecacie? Pozdrawiam, O.

Odnośnik do komentarza

Spalacze na razie sobie daruj, może później będziesz ich potrzebować ale na razie to zbędny wydatek.
Po pierwsze zacznij regularnie jeść, jak najmniej tłuszczy ( nie eliminuj ich totalnie, tylko ogranicz) warzywa do 3 posiłków, owoce 1 max 2 razy dziennie. Do tego zielona herbata lub zwykła woda mineralna.
Unikaj taki rzeczy jak : pasztety, serki homogenizowany, serki typu formage, tłuste wędliny typu mielonka, słodycze, chipsy, pizza
Możesz jeść: chude twarogi, warzywa, chude wędliny ( szynki, polędwice itp). jogurty, kefiry, maślanki ipt

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza
Gość Joasia88

Teraz jest chyba moda na racjonalne odżywianie, jedzenie wszystkiego z ograniczeniem węglowaodanów, stosowanie zastępników tj biały chleb na czarny, olej na oliwę. Też może pomyśl o gotowaniu na parze, albo smażeniu bez tłuszczu. Na pewno znajdziesz wiele produktów umożliwiających takie gotowanie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o temat to prosta odpowiedź "jeść białko" koniec ale można przesadzić z białkiem a kiedyś czytałem że można umrzeć od zbyt dużej ilości białka a nawet jak będziemy jeść mniej białka to i tak z powodu braku węglowodanów nasze nerki ucierpią i po roku kuracji białkiem przydałby się przeszczep nerek. Jeżeli chodzi o diety w internecie to przeważnie są one umieszczane bez wcześniejszego sprawdzenia. Mój trener z Saturn Fitness układał mi dietę pod moje treningi a dietę dobrał taką którą już wypróbował. Są w Krakowie dietetyczki ale mnie porady trenera w zupełności wystarczą.

Odnośnik do komentarza

Nabranie masy mięśniowej to nie jest wyłącznie kwestia zmiany sposobu odżywiania. Mam nadzieję, że masz w planach wprowadzenie ćwiczeń. Nie sporadycznych, a intensywnych treningów, które pozwolą Ci zbudować mięśnie. Bez ciężkiej pracy i wysiłku nie osiągniesz wyglądu herosa. Musisz dokonać tego własnymi siłami, potrzebujesz czasu i ogromnej motywacji by nie poddać się w trakcie gdy nadejdą chwile zwątpienia. Udaj się na siłownie i poproś trenera o konsultacje. Doradzi Ci jakie ćwiczenia wykonywać i w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...