Forum Zdrowie

Najlepsza pozycja do spania

~magda57

~magda57

Witam,
jestem w 5 miesiącu ciąży i mój brzuch staje się coraz większy. Słyszałam, że najodpowiedniejszą pozycją dla kobiet w moim stanie, jest spanie na boku, ale ja dotychczas spałam tylko na plecach, bo inaczej nie potrafiłam usnąć.

Czy ktoś mógłby mi pomoc w rozwiązaniu problemu? Boję się, że jeśli zmienię pozycje, będzie mnie nękała bezsenność.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~karolinak

~karolinak

Hej!
Ja polecam Ci spanie na lewym boku, szczególnie pod koniec ciąży. Na razie możesz jeszcze spać tak, jak chcesz, ale tak od 3 trymestru radziłaby Ci spróbować spać właśnie na lewym boku. Jest to najlepsza i najzdrowsza pozycja zarówno dla Ciebie, jak i dla dzidziusia. Wtedy łatwiej krąży krew, dzięki czemu zmniejszysz obrzęki stóp i dłoni i zapewnisz szybsze dostarczanie substancji odżywczysz dziecku.
Jeśli nie będziesz mogła zasnąć na lewym boku, to śpij na prawym. Ważne, żeby nie spać na wznak.

~sabina16

~sabina16

Z dużym brzuszkiem nie za wygodnie się śpi. Najlepsza pozycja jest spanie na boku, ale nie da sie przespać całej nocy w jednej pozycji, zwłaszcza jak dziecko jest bardzo ruchliwe, tak jak moje. Dla mnie noce to były koszmary, bo nie mogłam spać przez to że mój synek non stop mnie "tratował".Spokojnych snów

~maksymilian0

~maksymilian0

Hej,
Moja żona też zmagała się z małym wojownikiem w jej brzuchu, który ciągle kopał i nie pozwalał jej wypocząć w nocy. Niestety należało to przeczekać. Żona śpiewała dziecku i puszczała muzykę klasyczną, żeby zasypiało. Trochę pomogło. A jeśli chodzi o pozycję do spania to zawsze układała się na boku. W sumie nie była dla niej to żadna odmiana, bo nigdy nie potrafiła spać na plecach, bo bolał ją po czymś takim kark. Ale nie dała rady nigdy spać całej nocy tylko na jednym boku, więc kilkakrotnie przekręcała się w nocy.