Forum Zdrowie

Ile trwa grypa żołądkowa?

~dominikau0

~dominikau0

Cześć,

Słyszałam o takim rodzaju grypy, która nazywa się grypa żołądkowa. Zastanawiam się czy to jest tak, że choruje wtedy tylko żołądek? O co chodzi w takiej grypie? Jakie są jej objawy? No bo ja od wczoraj ciągle wymiotuję i mam biegunkę i pomyślałam, że może to właśnie mi dolega. Tym bardziej, żę byłam wczoraj u kolegi i on mi powiedział, że jego brat ma grypę żołądkową. Mogłam się nią zarazić?

W sumie to najbardziej mnie interesuje jak się jej pozbyć i ile może trwać taka grypa żołądkowa? Bo jeśli objawia się ona wymiotami i biegunką to chyba jest to groźne dla zdrowia na dłuższą metę... Przecież ja się wykończę, jeśli to szybko mi nie przejdzie, bo nic nie mogę jeść a tylko wszystko "wyrzucam".

Jeśli ktoś wie ile zazwyczaj

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~robert75

~robert75

Wydaje mi się, że powinno przejść po 3 dniach, ale lekarzem nie jestem. Pewnie rzeczywiście zaraziłaś się od kolegi, bo wirusowi przecież wiele nie trzeba, by przeskoczyć na kolejną osobę. Ale nie przejmuj się, bo to nie jest przecież śmiertelna choroba, choć rzeczywiście bardzo nieprzyjemna. Kiedy ja byłem chory jadłem tylko sucharki, to było straszne, ale nie trwało zbyt długo. Drugiego dnia wieczorem byłem już prawie zdrowy, a trzeciego zacząłem prawie normalnie jeść. Ale dwa dni to musisz sobie wyjąć z życiorysu i nic się nie da na to poradzić. Życzę zdrówka.

~zenon6

~zenon6

Witam,
Od znajomego lekarza słyszałem, że grypa żołądkowa trwa około 2-3 dni. Najlepiej przebyć ją w domu. Położyć się spać. Organizm się wtedy uodparnia. Gdy objawy się załagodzą, należy dużo pić. Nie wracaj od razu do starych nawyków żywieniowych, ale utrzymaj dietę. Pij dużo wody przegotowanej albo mineralnej. Jedź lekkostrawne posiłki. Dla mnie najlepszy jest kleik ryżowy i kaszka kukurydziana.
Pozdrawiam

~bogusławr

~bogusławr

Witam,
grypa żołądkowa często bywa mylona z innymi infekcjami dróg pokarmowych. Często dopadają nas infekcje, które trwają 2 - 3 dni, a ich objawy przypominają grypę żołądkową, ale są mniej ostre. Najczęściej zatrucia te powodują wirusy krążące w powietrzu i można je leczyć samemu lub skorzystać z pomocy farmaceuty w aptece. Co innego grypa żołądkowa - ona wymaga wizyty u lekarza i silniejszych środków farmakologicznych.
Jeśli Twoje objawy będą się utrzymywały dłużej, powinnaś bezzwłocznie udać się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!

~zenek_z_lasu

~zenek_z_lasu

Grypa zoladkowa to to samo co infekcja rotawirusami? Bo sam juz nie wiem...

~deka

~deka

moja grypa zoladkowa trwa już 5 dzien, najpierw wymiotowalam a teraz mam okropna biegunke, Moj organizm jest wycienczony, staram sie dużo spać jak warunki pozwolą, pilam loek ale mało pomogło, zmuszał się do jedzenia i picia bo myśle, ze to już nie są żarty... okropne chorobsko, znając życie jak się wylecze to jeszcze tydzień będę dochodziła do siebie :(