Skocz do zawartości
Forum

Leczenie migreny


Gość monika1e

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku miesięcy miewam migrenowe bóle głowy. Na początku myślałam, że to zwykłe bóle, bo zdarzały się żadko, ale teraz są częstsze i intensywniejsze. Nie jest mi z tym żyć ani dobrze ani łatwo, dlatego szukam pomocy.

Jeśli też macie problem z migreną to powiedzcie, gdzie można się z tym zgłosić? Gdzie szukać pomocy? Do jakiego lekarza się kierować? Czy może powinnam zrobić jakieś badania? Bo tak naprawdę to nie wiem skąd się bierze migrena i czy mogą ją wywołać jakieś inne dolegliwości, które po zaleczeniu zabiorą ze sobą tą okropną migrenę. Chciałabym zgłosić się może do jakiejś poradni, ale nie wiem do jakiej i gdzie takie poradnie się znajdują.

Jeśli sami odwiedzaliście lekarzy lub poradnie w celu leczenia migreny podpowiedzcie mi, gdzie najlepiej będzie się udać i czego mogę oczekiwać. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeżeli masz przewlekły ból migrenowy, powinnaś udać się do neurologa, który postawi diagnozę. Być może konieczna będzie tomografia komputerowa, dzięki której lekarz zlokalizuje źródło bólu i zaleci odpowiednie leczenie. Z bólem głowy możesz udać się prawie do każdej przychodni. Najlepiej do lekarza rodzinnego, który skieruje Cię do neurologa. Aby oszczędzić czasu, warto podjąć leczenie prywatne. Lekarz da skierowanie na odpowiednie badania. Czasami ból głowy może być powodowany przez niedobór niektórych elektrolitów. Wówczas wystarczy odpowiednia suplementacja magnezu, potasu, itp. W złagodzeniu bólu pomogą leki. By środki zadziałały, trzeba je zażyć przy pierwszych sygnałach migreny. Gdy ból przybierze na sile, dostępne bez recepty preparaty mogą się okazać za słabe.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Z bólami głowy najlepiej udać się do neurologa, chociaż lekarz pierwszego kontaktu też może okazać się pomocny. W trakcie wizyty będziesz musiała jak najdokładniej opisać swoje dolegliwości, które występują, gdy zbliżą się migrena a także w trakcie ataku. Lekarz może też spytać o stan zdrowia członków Twojej rodziny oraz powinien zbadać Twoje reakcje na bodźce zewnętrzne (np. stuknięcie młoteczkiem w kolano), czy nie masz spóźnionych reakcji (śledzenie palca wzrokiem) oraz zaburzeń równowagi. Lekarz najprawdopodobniej przepisze leki przeciwbólowe i udzieli wszelkich wskazówek jak złagodzić migreny. Powodzenia w Twojej walce!

Odnośnik do komentarza

Moniko, jeśli nie leczysz się prywatnie, lekarz rodzinny cię nie ominie, bo będziesz musiała wybrać się do niego po skierowanie do neurologa czy innego specjalisty. Przy okazji pewnie zbada cię i poda ci leki, które będą leczyć objawy migreny. Natomiast jeśli możesz pozwolić sobie na wydatki, radziłbym od razu skierować się do neurologa i zrobić badania, które zleci. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i, paradoksalnie, pieniądze, które wydałabyś na leczenie objawowe, a nie przyczynowe. W niektórych miastach są też kliniki neurologii, w których wykonują naprawdę szczegółowe badania - może poszukaj takiej placówki?

Odnośnik do komentarza

Jest na rynku preparat, który jest bardzo skuteczny w leczeniu migreny. To Sumatriptan SUN. Prosty w podaniu - bo dozowany we wstrzykiwaczu, podobnym jak do insuliny. Działa bardzo szybko, a to ważne dla osób, które cierpią na migrenę. Może być stosowany także przy migrenie z wymiotami. Sama miewam migreny dlatego wiem, jak ważna jest szybka ulga w cierpieniu. A ten preparat zdecydowanie pomaga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...