Skocz do zawartości
Forum

Przewlekłe bóle głowy


Gość mirosławrs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Od 5 lat żyję z bólem głowy. I nie mówię tu o tym, że raz na jakiś czas boli mnie głowa, tylko o tym, że głowa boli mnie od 5 lat 24 godziny na dobę. Może to wydawać się niedorzeczne, ale niestety takie są fakty. Myślę, że po prostu przyzwyczaiłem się do tego, że ból głowy jest moim towarzyszem w każdej chwili życia. Na pewno po takim czasie mój próg bólu się przesunął i jestem w stanie go

Odnośnik do komentarza

Witam,
Na bóle głowy stosuję terapię rozluźniajacą organizm. Głowa boli mnie przez cały dzień. Wieczorem pomagają mi w tym olejki eteryczne. Najlepszy jest rozmarynowy. W pracy piję dużo wody, robię masaż skroni. A jeżeli to nie pomaga biorę środki przeciwbólowe. Słyszałam, że jeżeli jednak dolegliwości nasiliły się, to należy skorzystać z porady neurologa. Warto także wykonać badanie tomografii komputerowej głowy z kontrastem w celu oceny, czy w mózgu nie występuje niepokojąca patologia, która jest powodem bólu. Być może konieczne będzie także zastosowanie silniejszych leków na receptę (np. tryptanów), które pomogą w uśmierzeniu bólu. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Hej, mi na migrenę najczęściej pomaga relaks. Niby łatwo powiedzieć, ale... Jednak jak się postarasz to dasz radę. Spróbuj wziąć odprężającą kąpiel, polecam masaże i przede wszystkim unikanie stresu. Niestety migreny często są skutkiem niezdrowego stylu życia i poddawania się dużej presji. Jeśli chodzi o jakieś naturalne preparaty to polecam napar z pierwiosnka lekarskiego, który należy pić małymi łykami, koi nerwy i dzięki temu zmniejsza migrenę. Powodzenia w Twojej walce! Nie poddawaj się! Nie musi tak być!

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sobie tyle czasu żyć z bólem. Byłeś u lekarza, robiłeś jakieś badania? Oczywiście, że nie jest to normalna sytuacja, ale przyzwyczajenie nie jest żadną metodą walki z dolegliwością. Rozumiem, że nie znajdujesz przyczyn w swoim stylu życia (stres, który większość z nas traktuje jako zwykła presja czasu, napięcie w pracy itd.) i odżywianiu? Myślę, że powinieneś skonsultować to z lekarzem, zrobić odpowiednie badania (choćby tomografię) i leczyć te bóle. Bo ziółka, olejki i masaże przy tak długotrwałych bólach pomogą (jeśli w ogóle) tylko na chwilę, źródło problemu pozostanie niedoleczone.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...