Forum Zdrowie

Ćwiczenia korekcyjne na boczne skrzywienie kręgosłupa

~zuzannan

~zuzannan

Witam,
Pielęgniarka szkolna powiedziała mojej córce, że ma boczne skrzywienie kregosłupa. Czy znacie jakieś ćwiczenia, które mogłyby jej pomóc? Martwię się, bo z kręgosłupem nie ma żartów. Oczywiście Zośka w ogóle się tym nie przejmuje. Ma ważniejsze sprawy, na przykład imprezy i chłopców. Pomyślałam, że jak sama coś jej znajdę i pokażę to może będzie to chociaż powtarzała. Może to zakochanie aż tak jej na głowę nie poszkodziło i zrozumie, że zdrowie jest najważniejsze.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~daria8

~daria8

Boczne skrzywienie kręgosłupa to poważna wada. Ja na twoim miejscu zabrałabym córkę do ortopedy, żeby się temu przyjrzał. Może będą potrzebne wkładki korekcyjne do buta? Ćwiczeń jest wiele, jednak dziecko powinno dostać skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, aby tam pod okiem specjalistów nauczyło się prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Źle wykonywane ćwiczenia przynoszą więcej szkody niż pożytku. Wiem, że dzieci mogą ćwiczyć w małych grupach pod okiem rehabilitanta lub mieć indywidualne zajęcia.

~rozaliam

~rozaliam

Hej,
Oczywiście, że Twoje dziecko powinien zobaczyć ortopeda. Wad postawy naszych dzieci nie można bagatelizować! Z pewnością lekarz zleci jakieś ćwiczenia bądź skieruje na rehabilitację. Doskonale się w tym orientuję, gdyż mój syn miał duże problemy z kręgosłupem. A stało się tak, ponieważ zawsze siedział krzywo przy komputerze ( tzw. noga pod tyłek). Ponadto okropnie garpił się. Niestety tornistry są również powodem problemów z kręgosłupem naszych dzieci. Do szkoły noszą coraz więcej książek, a na zajęciach z wychowania fizycznego coraz mniej zajęć korekcyjnych. Wysłałam dziecko na indywidualne zajęcia. Powodzenia.

~anita2

~anita2

Nie radzę Ci próbować żadnych zalecania córce żadnych ćwiczeń bez kontaktu z lekarzem czy rehabilitantem. Boczne skrzywienie kręgosłupa to bardzo poważna wada i zła gimnastyka mogłaby doprowadzić do jej pogłębienia. Jedyne, co możesz zrobić to zaprowadzić córkę do lekarza, a później rehabilitanta. Spróbuj ją przekonać atrakcyjnością masażu nie znam nikogo, kto nie lubiłyby masażu. Pozdrawiam!

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Najlepiej jak udasz się do poradni ortopedycznej i skonsultujesz tę diagnozę z lekarzem. On doradzi ci co zrobić aby nie dopuścić do pogłębiania się wady. Do czasu kiedy udacie się do lekarza możesz córkę zapisać na basen. Świetnie wzmacnia mięśnie w tym również kręgosłupa i jest zalecany właśnie przy podobnych schorzeniach. Jeżeli córka będzie kręcić nosem możesz jej podpowiedzieć, że takie pływanie bardzo dobrze rzeźbi smukła sylwetkę i wyrabia mięśnie brzucha, ramion i ud. To powinno ją przekonać.
Po za tym musisz zwracać uwagę na jej postawę, nie może chodzić zgarbiona. Patrz jak siedzi, czy siedzi równo, nie podkłada sobie nogi pod pupę. Doradź córce, żeby zrezygnowała z noszenia torby do szkoły, gdyż obciążanie jednego ramienia może pogłębić tylko wadę. Lepszy będzie plecak pod warunkiem, że będzie noszony na obu ramionach.

25 kamila-okulska Kobieta, 32 lata, Lublin
Iskra

Iskra

ja pamiętam jak miałam skrzywienie kręgosłupa to lekarz zalecił mi pływanie i rzeczywiście mi to pomogło, wada staneła w miejscu.

14 iskra Kobieta, 32 lata, Lublin
aanielkaa

aanielkaa

ciekawe czy jeszcze jakieś nastolatki noszą plecaki i to na dwóch ramionach. teraz tylko moda na torebki i cały urok szkoły znika, a do tego cierpi kregoslup

17 aanielkaa Kobieta, 38 lat, Kraków