Forum Zdrowie

Laserowa korekcja wzroku

~renata6k

~renata6k

Witam! Od kilku lat noszę okulary i nigdy nie czułam się z nimi komfortowo. W szkole podstawowej zawsze mówiono na mnie "ślepa" i było to powodem moich wielu problemów emocjonalnych. Niedawno usłyszałam, że doskonałym sposobem na pozbycie się okularów jest laserowa korekcja wzroku. Zastanawiam się jednak czy taki zabieg zawsze jest skuteczny? Czy wszystkie laserowe korekcje wzroku kończą się powodzeniem, a po zabiegu nie występują jakieś powikłania lub skutki uboczne?

Jestem ciekawa opinii osób, które zdecydowały się na wykonanie tego zabiegu. Jakie są opinie na temat laserowej korekcji wzroku? Czy mogłyby mi polecić jakąś dobrą klinikę, która zajmuje się tymi zabiegami?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

RockBaby

RockBaby

ja bym się bała. Kiedyś widziałam taką operację w jakimś programie medycznym... i wygląda okropnie.

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 30 lat, Częstochowa
ciekawska20

ciekawska20

Grzebanie w oku w ogóle mało komu się podoba. Ale mozliwośc skorygowania wady do zera i uwolnienia sie od soczewek i okularów to cudowna perspektywa. Może kiedyś... :)

--

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

10 ciekawska20 Kobieta, 36 lat, Wrocław
~Złośliwa

~Złośliwa

też widziałam taką operację najgorsze były te rozszeżadła do powiek

~emma_7

~emma_7

Od roku zastanawiam się nad laserową korekcją. Byłam już na konsultacji w chorzowskiej Weiss Klinik i powiedziano mi, że moja wada (astygmatyzm) nadaje się do korekcji, ale zabieg musi być zindywidualizowany. Stąd miałam bardzo szczegółowe badania wykonywane. Wstępnie zaplanowałam sobie zabieg na jesień br. Ale wciąż się zastanawiam, czy może nie spróbować w innej klinice? Co sądzicie o Weiss Klinik? Czy ktoś robił tam korekcję wzroku? Obsługa, sprzęt, podejście - na medal! Ale może są lepsi? Podzielcie się proszę swoimi spostrzeżeniami.

~miron_82

~miron_82

Emma, ja miałem w czerwcu wykonywany zabieg w WK, metoda lasik wavefront - czyli też zindywidualizowany. Miałem astygmatyzm lewe -5 i prawe -3,5, po korekcji lewe 0,25 i prawe 0,0. Ale wg lekarski, lewe też zejdzie do zera. Tyle, że to żadna wada w porównaniu z tym, co było:) Szczerze polecam Chorzów! Podejście do pacjenta, obsługa, fachowość, no i sprzęt - na 6!

~emma_7

~emma_7

~miron_82
Emma, ja miałem w czerwcu wykonywany zabieg w WK, metoda lasik wavefront - czyli też zindywidualizowany. Miałem astygmatyzm lewe -5 i prawe -3,5, po korekcji lewe 0,25 i prawe 0,0. Ale wg lekarski, lewe też zejdzie do zera. Tyle, że to żadna wada w porównaniu z tym, co było:) Szczerze polecam Chorzów! Podejście do pacjenta, obsługa, fachowość, no i sprzęt - na 6!

Dziękuję miron_82! uspokoiłeś mnie trochę:) Wiesz, w Weiss Klinik jest super obsługa i sprzęt - więc wrażenia po wizycie są jak najbardziej na TAK, ale zawsze warto się zapytać, czy to czasem nie przykrywka:) Odwlekałabym tą decyzję pewnie jeszcze długo, gdyby nie promocja jaką teraz mają - 2850 za obydwa oczy i 200 zł badanie wstępne. I to nie jest akcja Groupon, którą chyba sobie strzelili w kolanko:)

~Mała__MI

~Mała__MI

oni dawali ogłoszenia na gruponie? Jeśli tak to dla mnie stracili całkowicie swoją reputację. Dobre kliniki nie potrzebują takiej reklamy

~miron_82

~miron_82

~Mała__MI
oni dawali ogłoszenia na gruponie? Jeśli tak to dla mnie stracili całkowicie swoją reputację. Dobre kliniki nie potrzebują takiej reklamy

Tak, mieli akcję z grouponem. Co w tym złego? wiele klinik ma takie formy reklamy i mnie to akurat nie dziwi, tylko korzyść dla nas pacjentów:) bo można zabieg czy badania wykonać taniej. Reputacja reputacją, ale w Weiss Klinik naprawdę znają się na rzeczy! Byłem, widziałem, doświadczyłem - osobiście:) i polecam szczerze!

~emma_7

~emma_7

No to ja już jestem po:) zabieg miałam w zeszły czwartek, wczoraj wizyta kontrolna. Wszystko goi się bardzo dobrze, widzę doskonale, choć rekonwalescencja jeszcze w toku :) Za jakieś 2-3 tyg. będę mogła w pełni "powrócić do życia", tzn. komputer, samochód itd. Sam zabieg - dużo strachu o nic, naprawdę! Na filmikach wygląda to przerażająco, w rzeczywistości nic strasznego:) Bardziej chyba można mówić o dyskomforcie, nieprzyjemne odgłosy podczas zabiegu, ale nic nie boli!

~Kinga87

~Kinga87

A ja miałam robiony Lasik w Nowym Wzroku i widzę teraz tak dobrze, ze nawet mój mąż musiał obrać inna argumentacje w rozmowie - już nie powie "pewnie nie zauważyłaś" ;) A tak na poważnie - nie ma się czego bać i obawiać. Nie ma potrzeby oglądania filmów z zabiegu - zostawmy to fachowca :) Liczy się efekt - a jest on naprawdę fenomenalny! Polecam!

~marusss

~marusss

witajcie, ja co prawda nie mam jeszcze skierowania na laseroterapię, ale byłam na badaniach u paru okulistów i zastanawiam się co dalej, bo mam poważne już problemy z widzeniem, póki co ide jeszcze raz na badania i konsultacje w ramach akcji czas na wzrok. Będą w październiku w Katowicach. Słyszeliście coś o tym? możecie polecić czy tam uzyskam potrzebne informacje?

~emma_7

~emma_7

nie słyszałam nic o takiej akcji, ale najlepiej badanie przeprowadzić w klinice wykonującej laserową korekcję. Ja miałam zabieg w Weiss Klinik w Chorzowie, ale dla pewności :) odwiedziłam jeszcze 2 kliniki na badaniach kwalifikujących do zabiegu. We wszystkich usłyszałam podobną diagnozę, ale wybrałam WK ze względu na bardzo dobre opinie i chyba najbardziej fachowy przebieg badania - z punktu widzenia pacjenta oczywiście :) cierpliwie od początku tłumaczono wszystkie moje wątpliwości i tak jest do dziś! a w dniu zabiegu czułam się tam jak w domu:) Na pewno więc badania wykonaj w klinice, najbardziej pewne będą. A jeśli będziesz na Śląsku, to polecam właśnie Weiss Klinik.

~Emilka 29

~Emilka 29

Witam mam pytanko dotyczące korekcji laserowej, czy sądzicie że to warto zrobić, jakie macie doświadczenia? Ostatnio sporo czytałam ale nie jestem do końca przekonana? Czekam na opinie.

~Jasnowidz

~Jasnowidz

Pierwsza, druga, trzecia i czwarta strona tego wątku (o dość ciekawym tytule) właśnie o tym traktuje...

~emma_7

~emma_7

~Emilka 29
Witam mam pytanko dotyczące korekcji laserowej, czy sądzicie że to warto zrobić, jakie macie doświadczenia? Ostatnio sporo czytałam ale nie jestem do końca przekonana? Czekam na opinie.

Jasne, że warto! Lubiłam nosić okulary, bo bardzo mi pasowały, ale wkurzałam się też na nie. Zwłaszcza latem - słońce ostre, a ja nie mogę założyć przeciwsłonecznych okularów, bo nic nie zobaczę bez korekcyjnych. zaś szkła korekcyjne przeciwsłoneczne to byłby spory wydatek, około 1,5 tys. zł. Podobnie zimą - rażąca biel śniegu czy parujące szkła po wejściu do pomieszczenia. Dodatkowo wizja, że wada może się powiększyć z wiekiem i mogę nie uzyskać przedłużenia prawa jazdy. Stąd zaczęłam od 3 lat rozważać korekcję i w końcu się zdecydowałam :) Najpierw przerażała mnie wizja gmerania w oku podczas zabiegu, a potem koszty... Ale trafiłam na fajną promocję w Weiss Klinik tego lata i się zdecydowałam! Nie żałuję absolutnie! Stresik był, ale opieka przed, w trakcie i po zabiegu - pozwoliły go zminimalizować. Dokładna rozmowa z pania dr Dreksler-Tkacz o ewentualnych powikłaniach czy dyskomforcie po zabiegu - też mocno mnie uspokoiły. Teraz jestem już 2 tyg. po korekcji i czuję się i widzę świetnie! Mogę zasypiać przed tv, bez obaw o okulary :) a rano widzę świat, zaraz po przebudzeniu:) POLECAM!!!

~Emilka 29

~Emilka 29

Ja to najbardziej boje się zabiegu i tego co będzie po, co do kosztów to już odłożyłam bardziej zależy mi na dobrym, doświadczonym lekarzu, który będzie znał się na rzeczy, nie oddam się w ręcę jakiegoś uczącego się studenta:) Czytałam o jednej z lepszych lekarek doktor Gadomskiej, więc pewnie się do niej wybiorę, ale zobaczymy :) Dzięki za dodanie otuchy, czyli po 2 tyg już super widzisz?

~vella123

~vella123

Zabieg jest całkowicie bezbolesny więc tego się nie obawiaj. I bardzo krótko trwa. Zresztą nie wiem czy oglądałaś na yt są filmiki z takich zabiegów -

image

(ten zabieg przeprowadza nawet chyba ta dr Gadomska o której piszesz).
To jak szybko będziesz już bardzo dobrze widziała to zależy od twojego organizmu. Mój potrzebował więcej czasu niż 2tyg. co nie znaczy, że jakoś strasznie to przeżyłam.
~Emilka 29

~Emilka 29

Wygląda rzeczywiście trochę przerażająco ale masz rację warto obejrzeć teraz już będę widziała jak to wygląda :) Muszę się w końcu zapisać na konsultacje

~vella123

~vella123

Zauważ jaki pacjent spokojny :) Nie wyrywa się, nie krzyczy także nie jest źle!

~emma_7

~emma_7

Filmiki są rzeczywiście delikatnie mówiąc... przerażające! Ale w rzeczywistości to nic strasznego! Całość trwa kilka minut, a sam zabieg kilka sekund, lekarz mówi co będzie teraz robił itd. Co do kwalifikacji lekarza, to myślę, że laserową korekcję przeprowadzają doświadczeni chirurdzy okulistyczni - żaden student, czy "zwykły" lekarz okulista z przychodni. Ja polecam dr Alicję Dreksler-Tkacz w Weiss Klinik. Natomiast dr Gadomska - wiele też o niej na forach, raczej pozytywne opinie.