Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

~Emilka 29
Witam mam pytanko dotyczące korekcji laserowej, czy sądzicie że to warto zrobić, jakie macie doświadczenia? Ostatnio sporo czytałam ale nie jestem do końca przekonana? Czekam na opinie.

Jasne, że warto! Lubiłam nosić okulary, bo bardzo mi pasowały, ale wkurzałam się też na nie. Zwłaszcza latem - słońce ostre, a ja nie mogę założyć przeciwsłonecznych okularów, bo nic nie zobaczę bez korekcyjnych. zaś szkła korekcyjne przeciwsłoneczne to byłby spory wydatek, około 1,5 tys. zł. Podobnie zimą - rażąca biel śniegu czy parujące szkła po wejściu do pomieszczenia. Dodatkowo wizja, że wada może się powiększyć z wiekiem i mogę nie uzyskać przedłużenia prawa jazdy. Stąd zaczęłam od 3 lat rozważać korekcję i w końcu się zdecydowałam :) Najpierw przerażała mnie wizja gmerania w oku podczas zabiegu, a potem koszty... Ale trafiłam na fajną promocję w Weiss Klinik tego lata i się zdecydowałam! Nie żałuję absolutnie! Stresik był, ale opieka przed, w trakcie i po zabiegu - pozwoliły go zminimalizować. Dokładna rozmowa z pania dr Dreksler-Tkacz o ewentualnych powikłaniach czy dyskomforcie po zabiegu - też mocno mnie uspokoiły. Teraz jestem już 2 tyg. po korekcji i czuję się i widzę świetnie! Mogę zasypiać przed tv, bez obaw o okulary :) a rano widzę świat, zaraz po przebudzeniu:) POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza

Ja to najbardziej boje się zabiegu i tego co będzie po, co do kosztów to już odłożyłam bardziej zależy mi na dobrym, doświadczonym lekarzu, który będzie znał się na rzeczy, nie oddam się w ręcę jakiegoś uczącego się studenta:) Czytałam o jednej z lepszych lekarek doktor Gadomskiej, więc pewnie się do niej wybiorę, ale zobaczymy :) Dzięki za dodanie otuchy, czyli po 2 tyg już super widzisz?

Odnośnik do komentarza

Zabieg jest całkowicie bezbolesny więc tego się nie obawiaj. I bardzo krótko trwa. Zresztą nie wiem czy oglądałaś na yt są filmiki z takich zabiegów -

(ten zabieg przeprowadza nawet chyba ta dr Gadomska o której piszesz).
To jak szybko będziesz już bardzo dobrze widziała to zależy od twojego organizmu. Mój potrzebował więcej czasu niż 2tyg. co nie znaczy, że jakoś strasznie to przeżyłam.
Odnośnik do komentarza

Filmiki są rzeczywiście delikatnie mówiąc... przerażające! Ale w rzeczywistości to nic strasznego! Całość trwa kilka minut, a sam zabieg kilka sekund, lekarz mówi co będzie teraz robił itd. Co do kwalifikacji lekarza, to myślę, że laserową korekcję przeprowadzają doświadczeni chirurdzy okulistyczni - żaden student, czy "zwykły" lekarz okulista z przychodni. Ja polecam dr Alicję Dreksler-Tkacz w Weiss Klinik. Natomiast dr Gadomska - wiele też o niej na forach, raczej pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza

Witam. mam problem z pochwą. gdy rozchyle wargi sromowe widzę wiele takich chrostek w kolorze skóry to pojawiło się nie dawno. Wczesniej i nadal z pochwy wypływa mi taka przeźroczysto biała wydzielina jest jej na prawde duzo. okolice pochwy są zaczerwienione, czasem swędzi ale nie ciagle. w przedsionku miedzy odbytem i wejściem do pochwy zrobiły sie takie dziwne kreski ( hmmm tak jakby popękała mi tam skóra i zarosła sie taki jakby biały strupek?) nie umiem dokładnie tego opis ale boje sie ze to coś poważnego. u żywam wkładek, dbam o higiene, mysel ze to grzybica pochwy ale nie weim i boje sie isc do ginekologa. nigdy nie byłam u tego lekarza mam 19 lat, okres mam dobry co miesiac, moze 2 dni róznicy co miesiac, czyli prawie norma. może tu mi ktoś pomoze bo widze odpisujecie innym.... a w innnych forach nikt nie zaglada:(

Odnośnik do komentarza

~Emilka29
Ja właśnie o tej Weiss Klinik czytałam trochę złych opinii, ludzie narzekali na tego groupona więc pewnie zdecyduje się na Okolaser, ale skoro ty jesteś zadwolona to pewnie nie jest wcale źle. Ja może mam złe doświadczenie z tymi grouponami..

Negatywne opinie o Weiss Klinik znalazłam tylko jeśli chodzi o groupona. I oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie podrążyła tematu :) Sporo ludzi lekarze w WK nie zakwalifikowali do zabiegu, bo obawiali się powikłań - inne kliniki zdecydowały się na zabieg i jak to zwykle bywa, jednym pomogli, innym nie... W WK uznali po prostu, że wolą mieć 1 zadowolonego pacjenta niż 10 niezadowolonych. Tyle, że ludzie byli wkurzeni, bo na zwrot kasy musieli czekać, a to akurat wina groupona.

W każdym razie ja nie mogę złego słowa powiedzieć! i będą polecać Weiss Klinik, szczerze!

Odnośnik do komentarza

No właśnie widzisz dlatego dla mnie ten groupon nie przekonuje i ja zdecydowanie jestem za kliniką Laser i tam nie znalazłam złych opinii, ale liczy się żeby każdy był zadowolony, ale rzadko się słyszy żeby coś nie wyszło w tym zabiegu..i mam nadzieję że tak będzie w moim przypadku:)

Odnośnik do komentarza

Raczej wszystkie korekcje są udane, choć u niektórych rekonwalescencja trwa długo, a wiadomo, że każdy chce od razu widzieć perfekt. Jeśli badania kwalifikacyjne są rzetelnie przeprowadzone, to myślę, że problemów być nie powinno - przynajmniej tak wnioskuję po opiniach zaczytanych na forach oraz z własnego przypadku:) Powodzenia Emilka! daj znać, jak już będziesz blisko zabiegu

Odnośnik do komentarza

Witam , chciałam odświeżyć wątek. Ostatnio sporo czytałam o korekcji, bo mam zamiar sobie zrobić mam jednak obawy, czy aby na pewno jest to bezpieczne, no i nie wiem gdzie się wybrać, jestem mieszkanką stolicy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam i dorzucę się do tematu....
Mam wadę wzroku, mianowicie jest to zez ukryty. Jedno oko jest jakby przymrużone, przez co wydaje się jak u azjaty :) W wyniku działania jaskrawego światła, dużego zmęczenia, strasu itp. "ucieka" na bok. Taki zez na jedno oko. Nie ukrywam że jest to dla mnie bardzo krępujące a dla innych bardzo pocieszne, co często też mi komunikują. Czy jest jakiś sposób aby "naprawić" to na stałe ?

Odnośnik do komentarza

Nikt chyba jeszcze dobrze na gruponie nie wyszedł (przy korekcji). Zazwyczaj grupon nie obejmuje rabatu na badania kwalifikacyjne bez których się nie obejdzie.. A że się nie zakwalifikujesz (jak większość chętnych chcących z promocji skorzystać) to już twój problem ;).

Odnośnik do komentarza

No właśnie mnie to też bardzo dziwi, że oni dają taką cenę, aż dziwne na czym oni zarabiają. Wiadomo że to człowieka kusi, ale co innego kupić sobie groupon z pakietem fryzjerskim, a co innego korekcja oka, tutaj już trzeba wybrać dobrą klinikę i specjalistów, bo z oczami nie ma żartów.

Odnośnik do komentarza
Gość Jasnowidz

Na szczęście to nie Ty masz wybrać - metodę proponuje Ci lekarz podczas kwalifikacji do zabiegu. Jeśli Twoja wada nie jest skomplikowana, wtedy masz większy wybór. Operatorka przedstawi Ci różnice, wady i zalety każdej z możliwych metod - tak jest w CMO Laser na przykład.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...