Forum Zdrowie

Laserowa korekcja wzroku

~renata6k

~renata6k

Witam! Od kilku lat noszę okulary i nigdy nie czułam się z nimi komfortowo. W szkole podstawowej zawsze mówiono na mnie "ślepa" i było to powodem moich wielu problemów emocjonalnych. Niedawno usłyszałam, że doskonałym sposobem na pozbycie się okularów jest laserowa korekcja wzroku. Zastanawiam się jednak czy taki zabieg zawsze jest skuteczny? Czy wszystkie laserowe korekcje wzroku kończą się powodzeniem, a po zabiegu nie występują jakieś powikłania lub skutki uboczne?

Jestem ciekawa opinii osób, które zdecydowały się na wykonanie tego zabiegu. Jakie są opinie na temat laserowej korekcji wzroku? Czy mogłyby mi polecić jakąś dobrą klinikę, która zajmuje się tymi zabiegami?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ivokas

~ivokas

warto sie jakoś przygotować do samej kwalifikacji do zabiegu?? Podobno jak ktoś ma bardzo suche oczy to nie chcą potem robić korekty a ja niestety mam z tym problem, bo dużo przed komputerm pracuję

Basia131

Basia131

Mnie się marzy laserowa korekcja oczu (L -4D, p-4,5D). Ale póki co to ją tak z roku na rok przekładam, bo zawsze pojawią się jakieś inne wydatki.

197309 basia131 Mężczyzna, 21 lat, Nowy Targ
~Natasha84

~Natasha84

Basia - przy zabieg Lentivu z twoja wada spokojnie zejdziesz do zera . I masz już ta korekte zrobioną na stałe. A to,ze pojawiają się inne wydatki ? ;) czasem tak jest a czasem nie . Ja miałam odłożone pieniądze specjalnie na ten cel . Odkładałam rok czasu , ale powiem Ci ,ze warto było ;)Pozbyłam się szpecących mnie okularów

~Pytam tutaj

~Pytam tutaj

A czy jest jakieś ryzyko, że podczas korekcji wzrok zostanie uszkodzony? Nie lubię okularów ale ogarnia mnie panika na myśl że po operacji mogę na przykład widzieć podwójnie czy wręcz całkiem stracić wzrok! Tylko z tego powodu jeszcze nie zdecydowałam się na zabieg. Astygmatyzm powoduje, że mam jakąś fobie dotycząca braku widzenia...

~Ameliees

~Ameliees

ja robiłam w Optegrze korekcję wzroku, a mam astygmatyzm...miałam obawy przed zabiegiem ale nie słusznie, bo zabieg w pełnym komforcie, bezbolesnie i szybko! no i teraz wzrok jest doskonały!

~Magiss

~Magiss

no i słuszny wybór - Optegra jest dobrą kliniką. a z tego co wiem mają zabieg Lentivu który jest szybki i bezbolesny!

~Flora4

~Flora4

Różne opinie czytałam ale znam osobę, która jest bardzo zadowolona z laserowej korekcji wzroku. Moja znajoma ponad rok temu miała zabieg w Centre de la Vision i bardzo sobie chwali. Gdyby moja wada łaskawie w końcu ustała, pewnie też bym się zdecydowała.

~Anna22223

~Anna22223

W Optegrze w Łodzi miałam przeprowadzany zabieg Lentivu i jeste bardzo zadowolona z efektów ;) Następnego dnia normalnie juz wszytsko widziałam ;)