Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klara Tulip

Witajcie,
po prawie 18 latach noszenia okularów i soczewek zdecydowałam się na zabieg korekcji laserowej. W lewym oku -5, w prawy -6,5 i zwiększa się w ostatnim czasie (ostatnie 2 lata pogorszyło się z -5,5) + astygmatyzm. Mam 36 lat i dwójkę dzieci.
Do tej pory korzystałam z usług lekarza na NFZ i w ramach prywatnej opieki zdrowotnej w medicoverze ale byłam średnio zadowolona.
Czy jest tutaj ktoś kto podzieli się ze mną doświadczeniami jak wybierał placówkę, lekarza, czym się kierował i jak poszło? Jaką metodę i dlaczego wybraliście?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza

ja dopiero umówiłam się na wizytę kwalifikacyjną, ale mam nadzieję, że moja wada wzroku kwalifikuje się do Lentivu, bo inne lasery wiadomo też są nowoczesne, ale jednak to jest najnowocześniejsza metoda, a mi zalezy, by szybko wrócić do pracy i sportu. Super, że medycyna idzie tak do przodu, że nawet po 2 dniach wszystko jest ok i zapomina się o wadzie

Odnośnik do komentarza

Ja miałam laserową korekcję wzroku i uważam ,ze był to bardzo dobry wybór . Z tym ,ze ja miałam wadę - 4 i -3 . Z wady zeszłam do zera dzięki zabiegowi . Co do samrgo zabiegu to ja jestem jakies 2 tygodnie po i czuje sie świetnie . Dokładniej miałam zabieg Lentivu ;)

Odnośnik do komentarza

Lentivu to nie jest najnowsza metoda ani żaden najnowszy laser. To znana metoda, stosowana nawet powszechnie tylko Wasza firma która Was opłaca dopisała sobie marketingowy bullshit i promuje się na siłę na forach... przykre że administracja forum na to pozwala. WSTYD!

Odnośnik do komentarza

Sagana - może nie najnowszy, ale ta "znana" metoda jest obecnie najnowocześniejsza, i dlaczego zakładasz, ze jak dużo pozytywnych opinii to już muszą być opłaceni ludzie? Może po prostu są zadowoleni to dzielą się opinią - nie każdy pisze tylko negatywne komentarze

Odnośnik do komentarza

no dokładnie, mi też nazwa Lentivu się przewinęła "przez ręce" bo sama się zastanawiam nad korekcją wzroku. I ze względu na szybkość i wygodę - zastanawiam się nad tym sposobem! ale nie sugeruję się opiniami tylko swoim własnym odczuciem :)

Odnośnik do komentarza
Gość Natasha84

Basia - przy zabieg Lentivu z twoja wada spokojnie zejdziesz do zera . I masz już ta korekte zrobioną na stałe. A to,ze pojawiają się inne wydatki ? ;) czasem tak jest a czasem nie . Ja miałam odłożone pieniądze specjalnie na ten cel . Odkładałam rok czasu , ale powiem Ci ,ze warto było ;)Pozbyłam się szpecących mnie okularów

Odnośnik do komentarza
Gość Pytam tutaj

A czy jest jakieś ryzyko, że podczas korekcji wzrok zostanie uszkodzony? Nie lubię okularów ale ogarnia mnie panika na myśl że po operacji mogę na przykład widzieć podwójnie czy wręcz całkiem stracić wzrok! Tylko z tego powodu jeszcze nie zdecydowałam się na zabieg. Astygmatyzm powoduje, że mam jakąś fobie dotycząca braku widzenia...

Odnośnik do komentarza

Różne opinie czytałam ale znam osobę, która jest bardzo zadowolona z laserowej korekcji wzroku. Moja znajoma ponad rok temu miała zabieg w Centre de la Vision i bardzo sobie chwali. Gdyby moja wada łaskawie w końcu ustała, pewnie też bym się zdecydowała.

Odnośnik do komentarza

Jestem po takim zabiegu i co mogę powiedzieć to to że wzrok jest słabszy kosztem ostrości. Lekarz twierdzil że w najgorszym wypadku wada zostanie a że słaby i wrażliwy na warunki wzrok będzie to nikt nic nie mówił. Fakt że minął miesiąc i 10 dni ale nie czuje się z tym dobrze jak kiedyś w soczewkach okularach. byłem pewniejszy siebie może to chwilowe. Mam nadzieję wrócić do formy sprzed zabiegu

Odnośnik do komentarza
Gość Wishka33

Ja miałam zabieg Lentivu w Optegrze w Krakowie. Zabieg krótki bo jakieś 15 minut. Miła atmosfera, krótki okres rekonwalescencji, wiadomo że zaraz po zabiegu jest mały dyskomfort. Dostaje się krople z antybiotykiem itd. Szybko doszłam do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość sabina802011

Jeśli decydujemy się na taki zabieg to warto wykonać go w sprawdzonym miejscu. Moim zdaniem może się Wam spodobać oferta kliniki https://blikpol.pl/cennik Od razu macie podany cennik, więc wiecie, czego się spodziewać. Przed zabiegiem oczywiście konieczna jest konsultacja i zakwalifikowanie, bo niestety nie każda wada i indywidualne preferencje nadają się do takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Gość imbruglia
W dniu 7.02.2020 o 00:38, Gość sabina802011 napisał:

Jeśli decydujemy się na taki zabieg to warto wykonać go w sprawdzonym miejscu. Moim zdaniem może się Wam spodobać oferta kliniki https://blikpol.pl/cennik Od razu macie podany cennik, więc wiecie, czego się spodziewać. Przed zabiegiem oczywiście konieczna jest konsultacja i zakwalifikowanie, bo niestety nie każda wada i indywidualne preferencje nadają się do takiej operacji.

aa to jest akurat prawda. Nie każdy się nadaje do danej metody i to jest fakt, także masz rację. Wszystko zależy czego oczekujemy. Mi zależąło na Lentivu i generalnie można powiedzieć, ze mi się udało. Tzn jakiś czas temu była oferta, gdzie zapsałam się na zabieg lentivu w Optegrze. Szczęśliwie przeszlam badania i okazało się, ze mogę śmiało ten zabieg mieć przeprowadzony

Odnośnik do komentarza

A ja akurat miałam inna metodą robiony zabieg bo metodą EBK w Dzięgielewska Instytucie Oka w Warszawie. Ja już wcześniej chodziłam do tej kliniki czy to na badanie dna oka itd. W końcu zdecydowałam się na laserową  korekcję wzroku. Sama klinike bardzo polecam ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...