Skocz do zawartości
Forum

Jak odróżnić strony soczewki?


Gość Migdalińska

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie,ze to jest roznica. Zalozenie soczewki ktora jest wygieta w zla stronę powoduje,ze bolą Cie oczy i czujesz dyskomfort zwiazany z soczewka dlatego dlugo nie wytrzymasz. Jak odroznic? Na kazdej soczewce powinny znalezc sie oznaczniki sugerujace dobra stronę np. na moich soczewkach jest ciag liczb 123.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam,
odróżnienia stron soczewek uczy specjalista podczas doboru soczewek kontaktowych. Ważne jest aby takie strony rozpoznać pod okiem fachowca. Ja przede wszystkim polecam nauczyć się odróżniania stron soczewek po jej krawędziach. Dobrą stronę soczewki charakteryzują krawędzie skierowane są do wewnątrz natomiast złą- na zewnątrz. Te odstające na zewnątrz krawędzie po założeniu na oko są mało komfortowe, taka soczewka zupełnie inaczej porusza się na oku i może łatwo z niego wypaść. Niektóre soczewki mają znaczniki, które ułatwiają odróżnienie stron. Znaczniki widoczne są przy krawędzi soczewki, dostrzegalne po uniesieniu soczewki i spojrzeniu na nią od dołu pod światło. Niektóre soczewki mają znaczniki: 123 inne OK.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim okulary słoneczne latem są niezbędne. Nie zmienia to faktu, że osobiście nie zakupiłem ani jednych takich, które zgadzałyby się z moją wadą. Kupuję zwykłe zerówki z antyrefleksem, a pod sobą mam po prostu soczewki. Uważam to rozwiązanie za bardziej komfortowe, bo nie muszę nosić drugiej pary okularów na porę nocną (gdzie okulary słoneczne nie zdają egzaminu :D). Osobiście mam astygmatyzm i nawet niesie to za sobą korzyści: https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm/zalety - przeczytajcie sobie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...