Skocz do zawartości
Forum

Jednostki w badaniu troponiny


Gość iop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy w badaniu mogli się pomylić w jednostkach ? Chodzi o troponina l otóż mam napisane na karcie 0,017 ng/ml a zakres referencyjny wynosi 0,00-0,07 a 0,30 jest już stan wartości odcięcia od zawału. Czy ja mam 0,17 czy faktycznie 0,017... sam już nie wiem czy powtórzyć badania :( czy mam spać spokojnie? Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuje za odpowiedź :) Robiłem badania morfologiczne w szpitalu na serce i troszke jest podwyższony D-dimer ale to nieznacznie. Boje się choroby wieńcowej robiono mi EKG w spoczynku bez echa serca ale nie wiem czy jest sens go robienie skoro troponina l jest na niskim poziomie. Kieruje jeszcze pytanie do tych którzy się znają czy owa choroba może zostać wykryta właśnie w morfologii ? Jeśli tak na co mam zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedź jednak jeszcze raz udam się do szpitala i poproszę o skierowanie na EKG wysiłkowe. Zastanawia mnie też czy czasem nie przesadzam otóż w czasie robienia EKG w stanie spoczynku serce a raczej tętno waliło mi 97 razy na minutę a ciśnienie maiłem 167/92. Żadnych nieprawidłowości nie było a tętno które miałem było przyspieszone jak w czasie biegu lub wykonywania cięższych czynności. Jednak jak pisałem wcześniej żadnych nieprawidłowości nie było tylko ból w klatce i szybkie tętno oraz ciśnienie. Jednak bicie i skurcze były miarowe czy czasem normalne ekg nie zrobiło się wysiłkowym ? :) Za bardzo się na tym nie znam więc proszę o odpowiedź i z góry dziękuje :) Dodam że mam 28 lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...