Forum Zdrowie

Jak szybko wyleczyć łupież pstry?

~Anka10

~Anka10

Mam 19 lat i łupież pstry. Nie byłam u lekarza, ale wiem że to ta przypadłość, gdyż miał ją mój tata. Mam stosunkowo niewiele przebarwień na skórze, ok 10 niewielkich plamek. Chciałam się zapytać czy leczenie maściami z apteki bez recepty pomoże w tym przypadku czy należy zgłosić się do lekarza? Zależy mi na tym żeby to wyleczyć bo za tydzień zaczynam studia.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Myślę ,że w Twoim przypadku zbędna jest wizyta u lekarza.
Stosuj szampon Nizoral,myj głowę i zostaw na ciele z 15 minut ,trzeba stosować jak pisze na opakowaniu,później profilaktycznie bo lubi nawracać .

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń
ka-wa

ka-wa

Krem przeciwgrzybiczny clotrimazolum możesz też stosować,bez recepty.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń
Expert LeczPaznokcie

Expert LeczPaznokcie

Odpowiedź eksperta

Witam,
Może Pani zastosować zestaw Versic Set bez recepty. Jest to szmpon CapitisDuo, ponieważ rezerwuarem drożdżaka jest owłosiona skóra głowy oraz emulsja Versic miejscowo na zmiany.

--

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/paznokcie01.jpg

93444 expert-leczpaznokcie Kobieta, 58 lat, Warszawa
~Dawid12

~Dawid12

Witam, również zmagam się z łupieżem pstrym i zakupiłem wspomnianą emulsję Versic + Szampon, jednak ponieważ nigdzie tego nie opisano mam pytanie: czy emulsję należy stosować jedynie na miejsca chorobowe zmienione czy na całą powierzchnię skóry?

~Ollana

~Ollana

Żaden Nizoral. Ludzie, przecież to szampon na łupież zwykły, a nie na pstry. Potem dziwimy się, że łupież pstry wraca. Ja stosuję Pityver i mi taka sytuacja się nie zdarzyła.