Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na zaparcia


Gość esterrra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonymooouse

Witam.

Mam pytanie dotyczące zaparcia, które trwa już 2 dzień.
Jem na śniadanie np. płatki z mlekiem albo kanapki z pieczywa wieloziarnistego z twarożkiem i papryką, na obiad np. warzywa z patelni, dzisiaj kaszę gryczaną, surówkę z marchwi, buraki i kapusty i do tego małe kulki serowe. Piję wodę i wypiłam też normosan, ale nie zadziałał. Zawsze rano piję kawę i do tej pory działała pozytywnie na moje wypróżnianie, a od tych paru dni w ogóle nic mi nie pomaga, a nie jem nic tłustego i niezdrowego.
Co mogę jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam, od kilku dni niepotrafię się normalnie wypróżnić, diety nie zmieniłem, sport uprawiam jak uprawiałem, warzywka, owoce i zdrowa dieta, błonnik w pożywieniu jest, a od kilku dni niemoge normalnie sie wyproznic =/ czuje jakby parcie na te miejsce ale stolec wydala sie tylko malymi partiami, a nie caly, troche dziwny problem wiem.
Wczesniej nie mialem takiego problemu, wiec zglaszam sie do was o pomoc, co moge w takiej sytuacji zrobic? jakies warzywka dodatkowe? xenna? leki? Bo z wizytą u lekarza poczekam aż to będzie już wręcz konieczność.

Odnośnik do komentarza

z domowych metod lekko pomagających mi z problemem mogę zaliczyć napar z korzenia pietruszki. Pomaga mi ośnieżyć ten przykry dyskomfort a dicopeg który wtedy biorę powoduje że wszystko szybko wraca do normy. Ratuje mnie czesto połączenie tego leku oraz naparu.

Odnośnik do komentarza

Zaparcia pojawiają się, gdy nasze posiłki nie są odpowiednio zbilansowane. Warto zadbać o to by zawierały różnorodne produkty. Należy zwrócić na to, co się je i jakie ma to wartości. Produkty spożywane przez nas w ciągu dnia powinny zawierać błonnik. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Dobrze działa także codzienne picie letniej wody z dodatkiem świeżej cytryny. Większa ilość świeżych warzyw w diecie jest także wskazana osobom, które mają problemy z wypróżnianiem.

Odnośnik do komentarza

o figach slyszałam. ba! ja je jadam dość czesto a i tak zaparcia miewam. Nie wiem od czego to zależy, że innym coś z domowych sposobów pomaga, a innym nie :( . Ja muszę stosować dicopeg 10g by wszelkie dolegliwości mi minęły

Odnośnik do komentarza

A może warto byłoby zamiast picia kawy na czczo czy niezdrowej coli zmienić swój styl życia i jedzenia?
Ruch, dużo błonnika, warzyw, gwarantuję, że takie rozwiązania wyeliminują zapracia. I raczej polecam nie lekceważyć zaprć, które są częste, to przecież reakcja organizmu, który alarmuje, że w jelitach dzieje się źle.

Odnośnik do komentarza

Dobrze jeszcze żeby to był sok z pewnego źródła, nie każdy jest naturalny a musi taki być i nie powinien też mieć sztucznych niepotrzebnych dodatków i konserwantów. Bardzo dobrze sprawdza się też siemię lniane mielone, trzeba zalać( ok 2 łyżeczek )gorącą, ale nie wrząca wodą ewentualnie uzupełnić odrobiną mleka. Jak to nie zadziała dobrze jest wypić saszetkę dicopegu, u mnie zawsze się to idealnie sprawdza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...