Forum Zdrowie

Zaczerwienienie i białe bąble na ustach

~gość portalu

~gość portalu

Witam. Dwa tygodnie temu pojawiła mi się czerwona krostka na wardze. Myślałam, że to przygryzienie i, że następnego dnia nie będzie po niej śladu, ale ku mojemu zdziwieniu pojawiło się ich więcej. Najpierw powstawało zaczerwienienie, potem robił się bąbel, a na końcu biały czubek. Załączam zdjęcia (www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93bc106f3894f334.html, www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/246dc8ebf15adf85.html). Wysypało mi całe wargi, więc wybrałam się do dermatologa, który stwierdził, że to pewnie uczulenie i przepisał maść, której na nie mozna było używać na usta (przeczytałam w ulotce) więc w końcu nie zastosowałam niczego. Po kilku dniach zmiany na szczęście same zniknęły. Dzisiaj ku mojemu przerażeniu wygląda na to, że znowu zaczynają się pojawiać (widoczne zaczerwienienia na zdjęciu:www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/740cb7388d46522b.html).
Nie wiem co to może byc i co z tym zrobić :( do tego dermatologa nie mam zamiaru iść kolejny raz po chybione leki. Czy istnieje lekarz innej specjalizacji, do którego powinnam się wybrać, czy po prostu zmienić dermatologa? Będę wdzięczna za wszelkie rady? Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Lebiotka

~Lebiotka

po pierwsze jeśli to uczulenie to powinno pomóc wapno musujące. Po drugie zmieniałabym dermatologa ( bo to do niego powinieneś iśc). Po trzecie trochę mi to przypomina opryszczkę.