Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie pęcherza u kobiet


Gość asky

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam ten sam problem , a okazało się że szkodzi mi angielska woda zaraz dostawałam jakieś bakterie i zapalenie pęcherza , przestałam kąpać się w wannie i na razie wszystko w porządku , czasami to nawet mi furargin już nie pomagał bolało nawet jak nie chodziłam się załatwiać .
Jak sie załatwisz podetrzyj się mokrymi chusteczkami dla dzieci a potem papierem żebyś była tam sucha i powinno być wszystko oki ja chodziłam tu już po różnych lekarzach nie wiedzieli co mi jest już nie wiedziałam czy miałam zapalenie łechtaczki czy pęcherza po jakimś czasie zaczeło mnie piec wejście do pochwy tak że w nocy nie mogłam wytrzymać , zmieniłam mydło podcierałam się tymi chusteczkami później papierem i jak narazie mam spokój nic nie boli ale żeby nie zapeszać bo to jest ból nie do wytrzymania ...... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie:)

Najlepiej będzie wykonać jeszcze raz analizę moczu. Jeżeli infekcje mają charakter nawracający, należy wykonać dodatkowo posiew moczu, a także jeżeli posiew stwierdzi obecność jakiejś bakterii, to na jaki antybiotyk jest wrażliwa i zastosować wreszcie antybiotykoterapię celowaną:)
Nie zaszkodzi też wykonanie...usg j.brzusznej...ze szczególną oceną pęcherza moczowego oraz nerek:)
Z tego co wiem to w Anglii dostaniesz paracetamol:D Najlepiej jak przyjedziesz do Polski:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Szczera prawda tu na wszystko dostaje się paracetamol , ja telefonicznie dostałam receptę od Polskiego ginekologa i za pomocą babci dostałam maść macmiror complex którą mi wysłała stosowałam tydzień na razie nie czuje by coś mnie piekło i szczypało gdyby to wróciło niestety będę musiała się wybrać w styczniu do Polski na badania pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś ma skłonność do tej dolegliwości to dobrze jest robić wszystko, by nie nasz pęcherz się nie "zapalił". I tak, żeby uniknąć: dużo piję zwłaszcza wody, staram się nie wstrzymywać moczu bo gromadzony w pęcherzu stanowi pożywkę dla bakterii, zamiast wanny: prysznic,  jesienią i zimą: ciepła i bawełniana bielizna, jak najmniej spódniczek (spodnie też mogą być sexy ;-) . Gdy jednak to ohydctwo mnie zaatakuje: robię nasiadówki, ciepłe okłady na podbrzusze, lek przeciwbólowy galospa, preparat z wyciągiem z żurawiny :uretin.

Odnośnik do komentarza

Witam:)Zrobiłam wszystkie badania, badanie ogólne moczu,mocznik,Ob,kreatynina,morfologia,jonogram,hormony,ponadto usg jamy brzusznej,cytologie i kolejne usg u ginekologa a także usg dopochwowe.Wszystkie badania wyszły dobrze,żadnych kamieni,żadnych zmian...jedyne co to troszke bakterii w moczu,ale lekarz stwierdził że to niegroźne. Dostałam na recepte URO-VAXOM na 3 miesiące.Mam nadzieje ze to pomoże,stosował ktoś może?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane dolegliwości najprawdopodobniej są spowodowane infekcją dróg moczowych. Lekiem bez recepty stosowanym w leczeniu zakażenia układu moczowego jest UroFuraginum. Pomocniczo można zastosować Usroept czy preparaty na bazie żurawiny. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywały pomimo leczenia to konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie najlepszy jest lactovaginal,dzięki niemu,nie mam nawrotów,chociaż od dłuższego czasu jak do owsianki codziennie dodaje łyżkę suszonej żurawiny,praktycznie nie muszę nic stosować,
ale jak sporadycznie coś czuje nie tak,jedna tabletka dopochwowa rozwiązuje problem,
polecam.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Rudzik84

dużo pić, co by nerki przepłukiwać, nie wstrzymywać moczu i wypróżniać się na spokojnie bez pośpiechu, dbać o higienę intymną. Żurawinę można pić to na pewno nie zaszkodzi, ale ja jestem zwoleniczką naturalnej, albo świeżej albo suszonej nie żadnych leków

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...