Skocz do zawartości
Forum

Czy chlamydiozę łatwo leczyć?


sani

Rekomendowane odpowiedzi

O chlamydiozie po raz pierwszy przeczytałam na forum poświęconym tej tematyce. Zaprowadziło mnie tam szukanie przyczyn objawów, jakie obserwuje u siebie od czasu ryzykownego kontaktu. Wiele moich dolegliwości pokrywało się z tym, co pisali forumowicze, jednak w "fachowych" opracowaniach objawów podawano znacznie mniej. Największą jednak różnicą był opis leczenia na forum i w owych opracowaniach. Na forum można było odnieść wrażenie, że ciągnie się to latami, ale nikomu i tak nie udaje się powrócić do pełni zdrowia. Zupełnie inne wrażenie odniosłam czytając fora dla kobiet w ciąży lub też ciążę planujących. Tam pisano o tym mniej więcej w taki sposób - wykryto bakterie chalmydii (zwykle było to zaskakujące dla tych osób, bowiem nie miały objawów) , podano antybiotyk - wyleczono. Czy trudność/łatwość leczenia może mieć związek z występowaniem/brakiem objawów. Czy formy bezobjawowe łatwiej leczyć? Zastanawiam się więc czy jest sens, by robić badania, bo nie wyobrażam sobie leczenia latami przy wykorzystaniu antybiotyków. Co mam robić? Czy wykonać test na obecność chlamydii, jeśli tak, to jaki to powinien być test (wymaz, z krwi, [na PCR mnie nie stać])?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.
Mam jednak kolejne pytanie:
Do jakiego lekarza mogę się udać? Będąc u ginekologa zapytałam o konieczne badania po ryzykownym kontakcie. Usłyszałam: VDRL i HIV. O chamydii ani słowa, choć wspomniałam o moich objawach, ale nie sugerowałam wtedy lekarzowi tego, co sama podejrzewam. Poza tym "mozolne leczenie" mnie naprawdę przeraża... Nie mogę zrozumieć tej luki w wiedzy. Każdy wie o HIV, o kile, rzeżączce, czy jakichś grzybicach itd. Ale świadomość istnienia czegoś takiego jak chlamida jest naprawdę mała. A wydaje się bardzo kłopotliwa i nadal nie wiem, czy ktoś to tak naprawdę wyleczył, czy o co chodzi...
Jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...