Skocz do zawartości
Forum

Duszności po posiłku


Gość student23l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość student23l

Dzień dobry,
Męczy mnie specyficzna dolegliwość. Jestem szczupłą osobą, po sytym posiłku odczuwam duszności, a szczególnie spontaniczne "skurcze" za mostkiem i nagłą potrzebę odkaszlnięcia niezależnie od pozycji. Podczas leżenia na boku zaobserwowałem, że również serce trochę przyspiesza kiedy muszę odkaszlnąć. Nie odczuwam żadnych innych dolegliwości jak zawroty głowy itp. tylko opisany dyskomfort i skurcze. Czasami występują one także przy pustym żołądku i zauważyłem, że częściej w sytuacji nerwowej lub stresującej. EKG mam prawidłowe, piję jedną lub dwie kawy dziennie. Czy to może być dolegliwość nerwowa, która podrażnia serce lub płuca? Czy jest to groźne? Takie objawy mam od ponad roku i nic mi się nie stało lecz trochę się obawiam tej spontanicznej arytmii.

Odnośnik do komentarza
Gość student23l

byłem i mam skierowanie na gastroskopie, ale terminy są półroczne więc musze długo czekać, chociaż lekarka mówiła, że gdyby to był refluks to czułbym cofanie się kwasów żołądkowych, a tego nie czuje. Często co prawda najadam sie szybko do syta a jestem szczupły, ale czy przy refluksie czułbym bulgotanie i skurcze wywołującą odkaszlnięcie?
Mam wrażenie chwilowej arytmii, ale może to rzeczywiście ten przełyk, który uciska przy okazji inne narządy jak serce.

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka biuro

Witam , opisywane dolegliwości mogą być spowodowane jakąś nietolerancję pokarmową ,prosze zacząć prowadzić dzienniczek spożywanych pokarmów i słuchać swojego organizmu. Zapisywanie spożywanych artykułów pomoże powiązać dolegliwości że spożytym posiłkiem. Na początku dobrze stosować dietę oddzielną łatwiej wówczas ogarnąć ilość składników w posiłku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...