Skocz do zawartości
Forum

Mała wada wzroku a noszenie okularów


Gość dictus

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,
okulista przepisał mi okulary: LO: -0,5, PO: -0,25. Do tej pory miałem problem głównie z widzeniem na dal. Z bliska, np. patrząc na komputer, czytając gazetę nie miałem problemów. Natomiast okulista zalecił mi noszenie tych okularów stale. Problem w tym, że - nosząc okulary od 3 dni - oczy bardzo mi się męczą. Widzę ostro, ale oczy mnie bolą. Z kolei po zdjęciu okularów widzę gorzej niż wtedy, kiedy ich jeszcze nie nosiłem.
Czy zatem nosić te okulary czy nie?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu na pytanie czy powinien Pan nosić zalecone okulary. Opisane przez Pana dolegliwości teoretycznie mogą być bowiem wynikiem źle dobranej korekcji, jakkolwiek może być to także osobnicza reakcja na okulary. Opinie wśród specjalistów okulistyki dotyczące tak małej korekcji też są różne. Niektórzy twierdzą bowiem, że okulary nie są w takiej sytuacji potrzebne, inni natomiast, że powinno się je nosić. Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem okulistą.

Odnośnik do komentarza

Korekcja zostala ustalona przez okuliste,a potem potwierdzona przez optometryste w salonie po szczegolowym badaniu. Problem polega na tym,ze jak patrze na jedno oko (czy to lewe czy prawe) to jest OK,natomiast jak patrze na oba to czuje,ze jedno oko znacznie sie meczy. Optometrysta stwierdzil,ze to dlatego,ze oczy zostaly zmuszone do pracy i musza sie przyzwyczaic. Pytanie,jak dlugo powinienem czekac i trenowac?

Odnośnik do komentarza
Gość malinkaa1

Wiesz czemu Ciebie bolą wtedy oczy? Bo do komputera czy oglądania tv, czytania powinno się mieć słabsze okulary. Tak mówił mój okulista. Raz było tak, że okulary dopasował do mojej wady (krótkowzroczność) i też mnie bolały oczy gdy siedziałam przy komputerze. Moja wada postąpiła, więc po pewnym czasie dolegliwości zniknęły. Według mnie jeśli w domu męczysz się z tymi okularami, to albo zrób drugie okulary, słabsze o np 0,25 dioprii albo kup takie w aptece (są bardzo tanie). Lepsze to niż ból oczu, jednak normalnie noś te przepisane przez okulistę.

Odnośnik do komentarza

Oj, ja bym radziła nosić. Miałam malutką wadę, bodajże -0,25 i -0,5 no ale nie nosiłam no bo jak to, jeszcze mnie wyśmieją w szkole. Po latach zrobiłam się ślepa jak kret, chociaż wada wynosi zaledwie -0,5 i -0,75. Nie mogę się bez okularów na codzień obejść, bo funkcjonowanie jest bardzo utrudnione. A zawsze po założeniu nowych okularków lekko męczyły mi się oczy :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam małą wadę i noszę okulary, jakoś tak się do nich przyzwyczaiłam i je lubię. A noszę, bo wtedy jest mi bardziej komfortowo i dbam, by wada się nie pogłębiła. Regularnie chodzę na kontrole do mojej pani doktor Agnieszki Nowosielskiej, która ma gabinet w Warszawie (Dr Nowosielska Okulistyka i Chirurgia Oka).

Odnośnik do komentarza
Gość Szklanka
W dniu 28.04.2021 o 10:40, Gość Toszka napisał:

no jeżeli wada jest stabilna to nie ma co kombinować - ja sobie zrobiłam korekcję wzroku w Lublinie w Optegrze. i nie żałuję bo już nie muszę męczyć sie z okularami! a widzę dokładnie

A ja miałam zabieg też w Optegrze ale nie w Lublinie lecz w Warszawie ? U dr Skonieczny ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...