Forum Zdrowie

Badanie kału przy rzadkich wypróżnieniach

~m.agda

~m.agda

Prawidłowa częstotliwość w wypróżnianiu to trzy razy dziennie albo trzy razy w tygodniu. U mnie występuje ta druga, czasami nawet dwa razy w tygodniu. Brzuch mnie nie boli, nie mam zaparć, wypróżnianie nie sprawia mi bólu, ani wysiłku. Ale... muszę zrobić badania kału i wymagane jest pobranie materiału z dwóch dni pod rząd. Jak ja mam to zrobić?
Na żadnej diecie nie jestem. Jem wszystko i dużo, staram się przybrać na wadze. Waga jak stała tak stoi, z wyglądu wielkich zmian nie widzę.
Miał ktoś podobny problem? Zrobienie tych badań w moim przypadku jest chyba niemożliwe.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~maristela

~maristela

Mam podobny problem.Czy badanie kału jest możliwe ale przy taki rzadkich wypróżnieniach?

~kelimne

~kelimne

Każda osoba oddaje kał inaczej.Jednej osobie wystarczy raz na kilka dni,druga osoba potrafi oddawać kał raz na 2 dni.Można zawsze sprowokować oddanie kału

zjeść sliwki
ewentualnie wprowadzić do diety duże ilości błonnika ( błonni poprawia persystaltyke uładu pokarmowego oraz poprawia wypróżnianie się)

Zerknij sobie tutaj:
https://zdrowie.tvn.pl/a/badanie-kalu-przygotowanie-pobranie-probki-wyniki

Na stronie jest kilka informacji o tym w jaki sposób mozna przygotować próbke do badania kału.