Skocz do zawartości
Forum

Ból i opuchlizna nogi, otyłość oraz nadmierne owłosienie


Gość yegussi

Rekomendowane odpowiedzi

Az sama nie wiem od czego zaczac. Mam 33 lata i kilka problemow zdrowotnych ktore nakladaja sie na siebie. Sama nie moge tego rozwiklac a lekarze nie znajduja rozwiazania. Jako male dziecko mialam ostra astme. Jako czterolatek wyladowala nawet kilka razy w szpitalu duszac sie dosyc mocno. Bylam pod dobra opieka i starannie leczona. Z czasem wszystko sie wcofalo, zostalo wspomnienie astmy okresu dzieciecego. Jako nastolatka musialam tylko unikac kilku alergentow i to wszystko. Teraz wiem co mnie uczula i umiem rozpoznac moment i wyczuc alergent. Wszystko jest juz niby wspomnieniem. Zostala tylko duza otylosc na ktora nikt i nic nie moze poradzic. Lekarze zaslaniaja sie sterydamy branymi w dziecinstwie albo zwalaja wine na zla diete. Kiedy jednak pokazuje dokladny zapis tego co spozwam, wycofuja sie i mowia ze to pewnie genetyczne. I tak przy racjonalnym odzywianiu, ruchu i wiecznej kontroli przy 176cm wzrostu moja waga skacze miedzy 100 a 140 kg. Najgorsze sa wieczne wachania - nagle tyje 20 kg a potem rok ciezko pracuje na to zeby je zredukowac. O wplywie na cialo i umysl lepiej nie mowic - wyniszczajace.
Problem ktory doskwiera mi teraz nie wiem czy laczy sie z dziecieca choroba ale zawsze wole o nim wspomniec lekarzowi.
Teraz, teraz czyli jakies 10 lat temu rozbolala mnie prawa kostka w nodze. Poszlam do lekarza, moze skrecona. Masci i masaze nie pomygly, nauczyla sie z tym zyc. Z czasem opuchlizna rozeszla sie na cala noge. Mialam robionego dopplera, ortopeda, przeswietlenie czaszki, zyly we wszystkie strony - nic. Najczesciej slyszalam ze nadwaga. Schudlam 30 kilo - nic nie dalo. Oczywiscie jestem pod stala opieka endokrynologa ale hormony sa idealne. Noga puchla w okresie kolejnych lat. Raz jest mniej raz bardziej ale zawsze jest. Kilka lat temu dolaczyl bol. Taki lekki, calodobowy, jakby w srodku nogi. Znowu badalam zyly, znowu odchudzanie i nic. Bol zaczal rozchodzic sie na cala polowe ciala i tak jest do dzisiaj. Nowoscia jest uczucie goraca w nodze jakby byla znacznie cieplejsza od reszty ciala. Z dodatkow mam bol w okolicy biodra, lopatki, posladka. Bol jest staly znowu jakby w srodku ciala. Dodam, ze nerki sa ok, jajniki i macicz ok, jestem leworeczna (bol jest calej prawej strony). Serducho ok, watroba ok. Pomimo wielu badan endokronologa, nie moge tez znalezc powodu nadmiernego owlosienia, wypadania wlosow i koszmarnych zmian samopoczucia. Chociaz te ostatnie wynikaja chyba juz glownie z wiecznym uczuciem bolu i bezradnoscia.
Na chwile obecna czekam na wizyte u ortopedy - moze jakies zmiany w kregoslupie, kardiologa i neurologa. Wiecej pomyslow juz nie mam.
Zdaje sobie sprawe ze filmowy dr House nie istnieje ale szukam lekarza, ktory chociaz chwile usiadze, porozmawia i pokombinuje razem ze mna. Moze jest to kilka zjawisk, ktore sie nakladaja, moze jedna powazna sprawa.
Prosze o kontakt, moge dojechac w dowolne miejsce w kraju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...