Skocz do zawartości
Forum

Powracający trądzik i ból gardła


Gość MagdaLens

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MagdaLens

Witam,
mój problem polega na tym, że od paru lat zmagam się z trądzikiem (leczyłam się u wielu dermatologów, rezultaty były niestety tylko tymczasowe, trądzik zawsze powracał) oraz częstymi bólami gardła. Ostatnio odwiedziłam lekarza rodzinnego, który skierował mnie na badanie ASO. Wynik jaki otrzymałam jest następujący: ASO(ICD-9:U75) <50 IU/ml 250.<br /> Czy mogłabym uzyskać pomoc w interpretacji tego wyniku?

Odnośnik do komentarza

Również borykałam się przez lata z trądzikiem, najbardziej pomogła mi zmiana codziennej pielęgnacji. Odstawiłam wszystkie drogeryjne preparaty i zaczęłam używać olejków (olej tamanu, kocanki) i samodzielnie robionych na bazie półproduktów kosmetyków. Jako bazy często używam kremów dla dzieci, ale też nie wszystkich, szukam tych najbardziej naturalnych (z Hippa, Babydream) Polecam sklepy np. Biochemia Urody czy Zrób sobie krem. Naturalna pielęgnacja może nie wyleczy całkowicie trądziku, ale bardzo poprawia stan cery. Poza tym wszelkie stany zapalne super łagodzi w moim przypadku kolagen naturalny (zewnętrznie)- drogi preparat, ale moim zdaniem warto. Na ból gardła świetnie działa aloes, zazwyczaj wkładam sobie obrane z kolców i przecięte wzdłuż, tak by dawały jak najwięcej soku, liście na noc między zęby a policzek. Pomagało nawet na bolące migdałki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...