Forum Zdrowie

Powracający trądzik i ból gardła

~MagdaLens

~MagdaLens

Witam,
mój problem polega na tym, że od paru lat zmagam się z trądzikiem (leczyłam się u wielu dermatologów, rezultaty były niestety tylko tymczasowe, trądzik zawsze powracał) oraz częstymi bólami gardła. Ostatnio odwiedziłam lekarza rodzinnego, który skierował mnie na badanie ASO. Wynik jaki otrzymałam jest następujący: ASO(ICD-9:U75) <50 IU/ml 250.<br /> Czy mogłabym uzyskać pomoc w interpretacji tego wyniku?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

Twój wynik to <50, a 'norma' jest do 250, czyli wynik w normie - nie stwierdzono niedawno przebytego zakażenia paciorkowcami

Musetta

Musetta

Również borykałam się przez lata z trądzikiem, najbardziej pomogła mi zmiana codziennej pielęgnacji. Odstawiłam wszystkie drogeryjne preparaty i zaczęłam używać olejków (olej tamanu, kocanki) i samodzielnie robionych na bazie półproduktów kosmetyków. Jako bazy często używam kremów dla dzieci, ale też nie wszystkich, szukam tych najbardziej naturalnych (z Hippa, Babydream) Polecam sklepy np. Biochemia Urody czy Zrób sobie krem. Naturalna pielęgnacja może nie wyleczy całkowicie trądziku, ale bardzo poprawia stan cery. Poza tym wszelkie stany zapalne super łagodzi w moim przypadku kolagen naturalny (zewnętrznie)- drogi preparat, ale moim zdaniem warto. Na ból gardła świetnie działa aloes, zazwyczaj wkładam sobie obrane z kolców i przecięte wzdłuż, tak by dawały jak najwięcej soku, liście na noc między zęby a policzek. Pomagało nawet na bolące migdałki.

99487 musetta Kobieta, 40 lat, Wałcz