Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów, zielona flegma i zimne ręce


Gość myszqqa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszqqa

Witam. Często choruję na zapalenie górnych dróg oddechowych, w tym anginę, zapalenie krtani i szybko się przeziębiam. Od roku męczy mnie poranna flegma, która jest odpluwana. Flegma jest koloru zielonego, czasami pomarańczowego, żółtego, a czasami biała z pianą. Do tego strasznie wypadują mi włosy, jestem osłabiona, ciągle chce mi się spać. Raz mam apetyt a raz nie mam. Miesiączkę mam dostać na dniach. Mam zimne ręce, zimne stopy, nawet jeśli jest ciepło. Łydki mnie do tego swędzą, muszę się podrapać. Po podrapaniu, wyłania mi się krew, gdzie jodynuję ranki, a następnie zasuszam pastą cynkową. Zostają takie czerwone plamki. Mam ich sporo. Serce bije mi szybciej nawet gdy siedzę i nic nie robię. Mam czasami kłopot z pamięcią. Ale bardzo rzadko. Dzisiaj byłam na pobioru krwi, na tarczycę, czynnik THS. Wyniki mają być niebawem. Na usg, mam czekać do czerwca, a do laryngologa dopiero w listopadzie. Boję się bardzo. Pytanie czy może to być gronkowiec złocisty, albo jestem chora na borelizę? Nigdy nie miałam kleszcza. Tyle się tego naczytałam. Czy może to też być anemia? Dodam jeszcze, że lekarz nie chętnie chciał mi dać, skierowanie na morfologie. Na mocz w ogóle nie dostałam. A za skierowanie do laryngologa musiałam prosić się sama. Muszę też sama dojść do tego co mi dolega. Proszę o pomoc. Bo nie wiem w jakim kierunku mam się leczyć.

Odnośnik do komentarza

kobieto zmień lekarza pierwszego kontaktu bo jeżeli lekarz nie chce Ci dać skierowania na badanie moczu to jakaś masakra a palisz papierosy ? i szczerze jak na moje oko to może mieć podtekst psychologiczny szczególnie krwawa wysypka, bolerioza od kleszcza więc skoro nie miałaś odpada gronkowiec to jeżeli byłaś ostatnio na jakimś zabiegu usuwaniu zęba albo tatuaż, zraniłaś się i miałaś brudną ranę takie choroby z niczego się nie pojawiają są zakażne, anemia bardzo możliwe że brak Ci witamin ale i tak doradzam zmianę lekarza a jakbyś miała skierowania na cito byłoby szybciej co będziesz tak czekać to wpędzisz się w nerwicę i co wtedy.

Odnośnik do komentarza

Witam, nie, nie palę papierosów, nie piję alkoholu. Wyniki krwi nie wiem czy są zadowolające. czynnik tsh na tarczycę wynosi w normie: 0.27-4.2, mój wynosi 5.95... lekarz rodzinny stwierdził że jest ok, ale ja jednak wiem co się dzieje z moim organizmem. WBC jest do 10.2 - mam 10.9 .
Myślę nad zmianą lekarza.
Nie miałam nigdy, tatuażu, percingu.
Czy podwyższony czynnik TSH świadczy o niedoczynności tarczycy? Pomimo tego że lekarz stwierdził że jest ok?

Odnośnik do komentarza

Czy to oznacza że w przyszłości nie będę mogła zajść w ciążę? Martwię się i jestem załamana, przez co już 4 dzień miesiączka mi się spóźnia, boję się że też mogę przytyć na wadze, a nie chcę tego. Mam obecnie 22 lata, 168cm wzrostu i ważę 55 kilo. Czy muszę wprowadzić przed leczeniem produkty z jodem, w tym ryby, halibuty wędzone, makrele? Mój lekarz rodzinny, chce jeszcze wyniki z usg, gdzie potem rzekomo ma mi wystawić skierowanie do endokrynologa.

Odnośnik do komentarza

spokojnie jesteś młoda więc na pewno w ciąże uda Ci się zajść, od tego się nie tyje a przy tabletkach jeżeli usg wybiegnie od normy to lekarz Ci przepisze i przy tak niewielkich odbiegach od normy powinno się wyrówna spróbuj podejść do tego z lekkim dystansem bo po tym co piszesz widać że nawet jak lekarz mówi że jest ok dalej jesteś niespokojna a to jest troszkę niepokojące gdyż po prostu wpadniesz w obsesję lekarzowi jednak trzeba ufać że chcę dobrze ja na twoim miejscu skonsultowała bym to jeszcze z innym lekarzem i wtedy łatwo się przekonasz w dzisiejszych czasach łatwo przepisać się do innej przychodni i nie trzeba się tłumaczyć czemu. Jednak szczerze ja doradzam więcej luzu, dystansu bo nerwy też mogą się przyczyniać do zmiany terminu miesiączki pozdrawiam i życzę dużo spokoju>

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podany wynik TSH rzeczywiście może wskazywać na niedoczynność tarczycy. Wskazane jest jednak wykonanie jeszcze badań dodatkowych, tj. hormonów tarczycy fT3 i fT4. Ze względu na podwyższone TSH powinna Pani zostać skierowana do specjalisty endokrynologa, który zleci powyższe badania i ewentualnie wdroży właściwe leczenie. Jeśli chodzi o problemy z zajściem w ciążę, to zdecydowanie nie powinna się Pani niepokoić na zapas. Prawidłowo leczone zaburzenia funkcji tarczycy nie wpływają negatywnie na płodność.

Odnośnik do komentarza

Witam, to ja ponownie.
Otrzymałam skierowanie do lekarza specjalisty endokrynologa. Niestety nawet i prywatnie terminy są bardzo długie.
Jestem również po badaniu USG tarczycy. Moja tarczyca w całości wynosi 5 cm. Lekarz rodzinny stwierdził że jest bardzo malutka. Zostały mi przepisane leki EUTHYROX, który mam zażywać 1 raz na czczo pół godziny przed jedzeniem, witamina b5 i kwas foliowy i tran. Na początku nie byłam przekonana co do leków, bo wiem że musi być skonsultowane przez endokrynologa. Jednak że jest to najmniejsza dawka 25mm, zażywam je zgodnie z zaleceniem. Czy robię dobrze? Przyznam, że nie mam już zimnych rąk i stóp, włosy mi się poprawiły i nie mam już zielonej flegmy, od czasu do czasu jest flegma koloru miodowego. Lekarz rodzinny stwierdził że takie leki muszę przez rok przyjmować. A potem zbada mi poziom TSH. Jak jeszcze do tej pory nie miałam badanego fT3 i fT4.

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że boję się że po tych hormonach mogę też przybrać. Ale też również i podejrzewam, że jeśli zmieniłam tryb odżywiania i dużo ruchu, właczyłam do mojej "diety" ryby... halibuty, szproty, makrele, dorsze wędzone, pstrągi, łososie... Zrezygnowałam z wieprzowiny, fast foodów, słodyczy. Jem wafle ryżowe, dużo owoców i kąpie się też w soli morskiej. Naprawdę lepiej się czuje. Czasami zrobi mi się słabo. Ale to bardzo rzadko. Czy zdrowy tryb odżywiania również ma na to wpływ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...