Skocz do zawartości
Forum

Pulsowanie tętnic szyjnych i gula w gardle


Gość chory12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chory12

Witam od 4 miesięcy czuję się bardzo żle a mianowicie chodzi o to że miałem robiony szereg badań i niczego nie znaleziono byłem i państwowo i prywatnie ,problem polega na tym że czuje jakieś dziwne uczucie guli w przełyku i pulsują mi tętnice szyjne czasem tracę nawet koncentrację dochodzą różne objawy i nie mam pojęcia co się ze mną dzieje .Leżałem na kardiologicznym i tam porobiono mi mnóstwo badań i dalej nic miałem między innymi usg tarczycy hormony ,gastroskopie ,kolonoskopię usg jamy brzusznej bieżnię wysiłkową ekg i nic rtg klatki piersiowej rtg kręgosłupa lędziowo -krzyżowego byłem u laryngologa badałem krtań i też niczego nie znalazł a ja cały czas opadam z sił a teraz jest coraz gorzej jak zaczeły pulsować tętnice szyjne boję się żeby nie dostać udaru mózgu bo czytałem że takie objawy i pulsowanie tętnic a także mrowienie buzi i nóg do tego prowadzą proszę pomóżcie gdzie mam się udać do kogo jestem młody i mam żonę i synka dla których muszę żyć

Odnośnik do komentarza

masz szereg badań które wyszzły pozytywnie.
Więc napewno jesteś zdrowy . wyżej ktoś pisał że to nerwica i zgadzam się z tym . ja choruje na nerwice 3 msc i i mam też takie objawy . Jeśli chcesz się leczyć farmakologicznie to udaj się do psychiatry , tabletki połączone z psychoterapią naprawde dają dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

nie to nie jest na tle nerwowym byłem u psychiatry i psychologa i niczego nie stwierdzili złego brałem leki na noc na uspokojenie i to nie pomaga a ból jest coraz gorszy najgorzej jest nocą bo spać nie mogę skóra mnie mrowi piecze i swędzi i jak zaczyna tętnica pulsować to usta mam małe i suche ,również przy przełykaniu śliny zauważam problem że mam puste odbicia i w okolicy szyji w środku takie czkanie jak by ktoś coś przelewał już brak mi sił

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

Witam to nie na tle nerwowym a najgorsze że dzisiaj zauważyłem że jak pulsują tętnice szyjne szybko to zaczyna mi się pocić czoło i tracę koncentrację czuję się jak bym odpłyną na chwile nie wiem już co mam robić , obecnie pracuję i mieszkam UK tu polscy lekarze są strasznie drodzy a pomóc też nie potrafią za wizytę u internisty i usg tarczycy i brzucha zapłaciłem 200 funtów i żeby pomógł to ok ale nie dalej to samo w Polsce lekarze polaka traktują jak sorry ale to prawda jak śmiecia , mam ubezpieczenie europejskie i w pl jest honorowane ale jak nie dasz konkretnie w łapę to nic z tego nie będzie już nie wiem co robić i gdzie się udać czasami mam ochotę z tego bólu bo nie mogę pracować i żyć normalnie rzucić się po metro . i skończy się moje cierpienie

Odnośnik do komentarza

Witaj. Na gulę w gardle i puste odbijania proponuję sok z aloesu - wszystko jedno jaki, może być z miąższem lub bez. Gula może powstawać nie tylko z nerwów, ale również z powodu zbyt dużej produkcji kwasu żołądkowego, który cofa się do przełyku i podrażnia śluzówkę. Na biegunki lub zaparcia pomoże korzeń kobylaka. Obie rzeczy stosowałam z bardzo dobrym skutkiem, z powodu refluksu (podobne objawy ze strony układu pokarmowego co Ty). Koszty nie są duże, produkty są naturalne i do nabycia w aptekach czy sklepach z ziołami. Przed snem postaraj się ułożyć poduszki tak, aby głowa była lekko uniesiona. Myślę też, że w przypadku utraty wagi, bólów brzucha i biegunek warto wykonać badania kału (ogólne, pasożyty, krew utajona, drożdżaki) tak, aby można było wykluczyć inne anomalie w przewodzie pokarmowym. Czy potrafisz wskazać w jakich okolicznościach dolegliwości się nasilają (np. posiłki, stres, przyjmowane leki)?

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

witam w tej chwili nie potrafię są takie same codziennie ale najlepsze jest to że pulsują mi bardzo mocno widzę to gołym okiem w lusterku przy tym słabo zaczynam widzieć coś jest nie tak i nie wiem co jutro idę do lekarza angielskiego zobaczymy może oni się lepiej tym zajmą czasami w trakcie pracy czasami się czymś zdenerwuję i zaczyna się pieczenie swędzenie policzka i na konie uczucie góli w gardle co to za choroba bo to jest strasznie uciążliwe dla człowieka

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

wieczorami jest najgorzej jak odpoczywam siedzę gram oglądam film albo siedzę na necie zaczyna mnie piec prawa część łopatki i przechodzi na mrowienie całej szyji z przodu i odbicia puste po jedzeniu i ciągle jestem zmęczony nie wiem ca mam dalej robić zaczynają mnie także łapać skurcze nóg i wygląda to na kregosup ale badania są w normie

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

czuję się coraz gorzej piecze mnie ucho mam wrażenie jak bym myślami był gdzie indziej pisząc czy idąc szumi mi głowa tętnice pulsują jak szalone obawiam się że bym nie dostał nie dotlenienia mózgu czasami ma dziwny wzrok taki wyostrzony a czasami normalny i takie czkanie w szyji i puchnięcie nóg w okolicy stopy u góry piszczele pomocy

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

Witam wszystkich od kilku dni piecze mnie w środku lewe ucho i przechodzą mnie prądy w okolicy prawej łopatki a kręgów szyjnych z tyłu głowy do tego piecze mnie szyja cała czy pracuję czy nie z obu stron tak samo pulsują i czasem swędzą czasem strasznie pieką do tego zauważyłem że mam strasznie zmęczone oczy jak by mi ktoś piachu nasypał kłopoty z poruszaniem oczu do dołu czuję w tedy jak bym miał tonę piachu w oczach a przy tym wszystkim siedząc czy przy laptopie czy po prostu siedząc mam zachwianie równowagi czuję się tak jak bym leciał na boki ale po chwili wraca do normy wszystko proszę o komentowanie postów może ktoś coś pomoże z góry dziękuję .....wszystkim

Odnośnik do komentarza

to niestety jest nerwica lękowa masz te objawy bez przerwy bo kręcisz się w kółko skupiasz strasznie uwagę na dolegliwościach więc sprawdż czy jak teraz będziesz się czuł coraz gorzej to zwróć uwagę na to że cały się spinasz oddech staję się płytki zęby zaciskają a objawy potęgują swoją moc i prawdopodobnie nie zwracasz już kompletnie uwagi na to co dzieje się wokół ciebie tylko w tobie robiłeś badania wszystko wyszło ok więc ja polecam książki " spokój od zaraz " " jak oswoić lęk "a najlepsze z możliwych to sesja u psychologa sex i zajęcia w których trzeba bardzo skupiać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Gość ola 1234

tez czuje gule w przelyku po tej samej stronie co pulsuje mi tetnica i trzeszczy w uchu czasami zatyka mi ucho Ze strachu schydlam 6 kg az wreszcie udalam sie do lekarza ,ktory po serii badan stwierdzil ze to czesciowo od kregoslupa a czesciowo od nerwicy i refluksu Teraz za kazdym razem kiedy boje sie ze to doprowadzi mnie do udaru to przypominam sobie slowa lekarki i strach mija Ja przez ten strach otarlam sie o depresje a wtedy to dopiero jest jazda nie trzeba byc chorym a mozna sie polozyc i umrzec w pewnym momencie stracilam kontrole nad swoim cialem Teraz juz lepiej i nawet udalo mi sie przytyc ponad kg:) Zaufaj swojemu lekarzowi i uwierz ze nic tobie nie jest bo w innym razie naprawde doprowadzisz sie do choroby

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

Witam wszystkich odwiedzających mój post mam pytanie dzisiaj siedząc przy obiedzie straciłem kontrolę na 15 minut nad swoim ciałem nagle momentalnie zaczęło mnie piec ucho lewe w środku ,potem znowu uczucie guli w przełyku tak jakby ciasnoty. uczucie takie jak by mi coś stało w przełyku i pulsujące tętnice po obu stronach szyi dodam że te pulsujące tętnice ostatnio pulsują cały czas ,czy to jestem w pracy ,czy wstanie spoczynku czy też w nocy . Od paru dni mam problem z oczami są strasznie wymęczone nie mam już siły nie wiem co mi jest czy to może być nerwica jak tu ludzie piszą albo początek depresji co zrobić by tego uniknąć do jakiego lekarza się udać pomocy

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

Witam nie sądzę bym miał jakiś stres ponieważ prowadzę spokojny tryb życia mam normalną spokojną pracę i w domu też wszystko w najlepszym porządku a ja się czuję czasami okropnie jak złapie mnie pulsacja tętnic szyjnych to zaczynam słabo widzieć i zaczyna mnie kołysać na boki jak bym miał się przewrócić a to swędzenie i pieczenie jest okropne pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

sam piszesz że to trwa jakieś 15- 20minut spróbuj nie bronić się przed tymi doznaniami wręcz przeciwnie pomyśl sobie że możesz się tak czuć i już to jest dość skomplikowane ale im bardziej chcesz żeby to się skończyło tym bardziej to atakuje pozwól sobie na te odczucia i nie walcz tylko spokojnie przeczekaj mi to zajęło trochę czasu a wiem co piszę bo sama miałam ataki paniki i też ciężko mi było zrozumieć że to nie choroba ciała tylko duszy pytałam no jak ta klucha w gardle nie mogę tego połknąć jak jak dlaczego poczytaj o atakach paniki sam zobaczysz ile masz symptomów dlatego lekarze nic nie stwierdzają a Ty po prostu wpadłeś w błędne koło tego cholerstwa

Odnośnik do komentarza
Gość ola 1234

Ty piszesz ze nie masz stresu? Ty masz okropny stres nasluchujac i wyczekujac co ciebie zaraz zacznie bolec i co moze sie zlego z tego powodu wydarzyc Jestes na dobrej drodze to samozaglady Tu nikt Tobie juz nie pomoze Jedyny ratunek dla Ciebie to udac sie do lekarza (dobrego i ludzkiego) niech porobia Tobie wyniki ,ktore wykaza ,ze jestes zdrowy i skieruje Cie do dobrego psychiatry Uwazam ,ze te wszystkie choroby siedza u Ciebie w glowie tzn psychice Zakrawa to na chorobe duszy a nie ciala a moze hipochondria? Nie siedz przed kompem tylko czym predzej zaiwaniaj do przychodni bo samo Tobie to nie przejdzie Pozdrawiam i zycze duuuzo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Gość mily 2323

nie robię sobie żadnych żartów jutro idę do lekarza ale to żaden stres przy stresie nie wozi człowieka jak by był pijany i nie palą tętnice jak by miało je rozsadzić atak trwa koło 15 lub 20 minut ale z dnia na dzień jest gorzej bo tracę głos i nie mogę nic przełknąć pomyślałem że może też być refluks

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...