Skocz do zawartości
Forum

Ucisk pod lewymi żebrami


Gość Tom14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu czuje ucisk pod lewymi zebrami. Wcześniej nie był uciążliwy, ale w dniu wczorajszym w pracy się nasilil. Kiedy chodzę, ten ucisk/bol się rozchodzi po całym lewym boku, czasami promieniuje do pachwin. W nocy był przez to mialem problem ze snem, bo uciskalo w żebra i przez to tak jakby żebra bolaly. Czasami ten bol przypomina kolke. Odczuwam również taki dyskomfort, jakby uwieralo mnie ubranie.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Udałem się do lekarza pierwszego kontaktu. Po badaniu palpacyjnym stwierdził, że nie ma co raczej szukać problemów w brzuchu. Stwierdził, że to nerwobóle (neuralgia międzyżebrowa). Przepisał mi lek przeciwzapalny (DicloDuo). Niestety ten lek mi w żaden sposób nie pomógł, a ja jednak trzymałem się tego, że ból umiejscowiony jest niżej, zdecydowałem się wykonać prywatnie USG. Badanie to nie wykazało żadnych zmian w narządach, ale lekarz wykonujący to badanie uciskając przy okazji w różnych miejscach stwierdził, że to problemy żołądka i/lub dwunastnicy.

Wcześniej nie wiązałem tego z jedzeniem, ale wczoraj i przedwczoraj po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego pojawiła się biegunka i dużo silniejsze bóle brzucha.

Na co dzień ból jest uciskowy, ciągły. W zasadzie nie zmienia się jego natężenie. Boli bez względu na to czy to dzień czy noc.

Proszę mi doradzić co dalej mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

~Tom14
Udałem się do lekarza pierwszego kontaktu. Po badaniu palpacyjnym stwierdził, że nie ma co raczej szukać problemów w brzuchu. Stwierdził, że to nerwobóle (neuralgia międzyżebrowa). Przepisał mi lek przeciwzapalny (DicloDuo). Niestety ten lek mi w żaden sposób nie pomógł, a ja jednak trzymałem się tego, że ból umiejscowiony jest niżej, zdecydowałem się wykonać prywatnie USG. Badanie to nie wykazało żadnych zmian w narządach, ale lekarz wykonujący to badanie uciskając przy okazji w różnych miejscach stwierdził, że to problemy żołądka i/lub dwunastnicy.

Wcześniej nie wiązałem tego z jedzeniem, ale wczoraj i przedwczoraj po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego pojawiła się biegunka i dużo silniejsze bóle brzucha.

Na co dzień ból jest uciskowy, ciągły. W zasadzie nie zmienia się jego natężenie. Boli bez względu na to czy to dzień czy noc.

Proszę mi doradzić co dalej mam zrobić?

Witam!
W przypadku podejrzenia chorób przewodu pokarmowego należy udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa. Być może konieczne będzie wykonanie gastroskopii. Odpowiednie skierowanie wystawi lekarz rodzinny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...