Forum Zdrowie

Bardzo wysokie ciśnienie pomimo leków na nadciśnienie

~al...65

~al...65

Przez ostatnie 1,6 roku brałam Concor Cor 2,5 i co-Valsacor 160/25 ,przyznam że nie dokonywałam zbyt często pomiarów czasami nawet przez kikla tygodni ,ciągle cos brałam od lat żeby jakoś wegetować [enap, prestarium, indapen, tritace 10i inne] . Leki obecne przepisano mi na Banacha- szpital i pomimi że nienajlepiej się po nich czułam lekarz kazał mi je brać do śmierci. Ale co najgorsze to przestały na mnie działać -mam b wysokie ciśnienie i nawet dodana Lorista, którą miałam w domu nie działa. Jestem podłamana maje ciśnienie to; 175/105, 165/105, 190/105, itak od kilku conajmniej dni. czuję się jakby mnie coś przetrąciło, pobolewa mnie i ciśnie w głowie, wypycha oczy i ciśnie w uszach. jem czosnek dodatkowo, śledzie sok z selera i nic błagam doradzcie cos bo czuję ze mam jaką oporność na leki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Podane wartości ciśnienia tętniczego krwi wskazują na niekontrolowane nadciśnienie tętnicze. Powinna Pani niezwłocznie udać się na wizytę kontrolną do kardiologa w celu modyfikacji leczenia. Być może konieczna będzie hospitalizacja.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 32 lata, Lublin
marzan

marzan

Powinnas wykonać badanie w kierunku góza nadnercza który powoduje duże skoki ciśnienia i rezonans magnetyczny tez choruje na nadciśnienie i tez wiele razy lezałem na Banacha ile masz w ogóle lat?

95651 marzan Mężczyzna, 40 lat, Warszawa
AstaLawista

AstaLawista

Mój tata przy nadciśnieniu zażywa dodatkowo suplement diety Insulan :) który jest preparatem przeznaczonym dla osób pragnących utrzymać prawidłową gospodarkę węglowodanową. Myślę, że mu pomaga, a przy najmniej nie szkodzi.

95701 astalawista Kobieta, 32 lata, cały świat
kingak2

kingak2

Masz żle dobrane leki. Concor Cor nie jest typowym lekiem na nadciśnienie. Nie piszesz ile masz lat i jaka jest przyczyna nadciśnienia Wygląda na to , że jest to nadciśnienie tzw. samoistne. Nie ma takiej możliwości , by przy dobrze dobranych lekach , ciśnienie nie utrzymywało się w miarę dobrze. Jest tzw. nadciśnienie złośliwe pojawiające się u osób długo nie leczonych lub w stanach ciężkich , ale takie też z czasem można opanować. Według mnie z pewnością trzeba zmienić leki.

186107 kingak2 Kobieta, 61 lat, Kraków
~mgmg

~mgmg

to jest wątek sprzed kilku lat. Prawdopodobnie ktoś zamieścił post typowo reklamowy, który został usunięty przez administratorów, ale wątek pozostał jako niedawno zaktualizowany na początku listy wątków.

Złotarączka

Złotarączka

Stary wątek został podbity, co stanowi codzienną praktykę na forum. Nadciśnienie tętnicze natomiast jest najpospolitszą chorobą przewlekłą i chorobą cywilizacyjną, której leczenie nie powinno sprawiać trudności już przeciętnemu lekarzowi. Często rozpoznaje się je przy okazji innych chorób, a najczęściej w poszukiwaniu przyczyn wielu pospolitych objawów z którymi ludzie zgłaszają się nie tylko do POZ, ale i PZP, nierzadko pod nieśmiertelnym tytułem nerwica czy nawet depresja. W leczeniu nadciśnienia tętniczego stosuje się leki z różnych grup. Kiedy ja studiowałem było ich 5, nie istniały jeszcze sartany. Zaczyna się od monoterapii, ostatecznie można połączyć przedstawicieli wszystkich grup, z wyjątkiem połączenia inhibitorów ACE z sartanami, zależnie od efektywności i branych pod uwagę zmiennych. Skoro wiem to nawet ja będąc psychiatrą z kilkunastoletnim stażem pracy, tym bardziej wie to szeregowy lekarz POZ i może bez trudu wykazać się skutecznością. Nie ma co dramatyzować, warto po prostu być w realnym kontakcie z lekarzem.

--

PSALM 91

181732 zlotaraczka Mężczyzna, 50 lat, Ciechocinek
~ALINA88

~ALINA88

Masz ranking na http://rankingcisnieniomierzy.pl/ może się przydać zwłaszcza jeśli jeszcze nigdy nie kupowało się ciśnieniomierza. Sama miałam duzy dylemat co wybrać bo tych różnych mechanizmów mankietów i systemów to jest teraz bardzo dużo...