Skocz do zawartości
Forum

Kwaśny smak w ustach i jasnożółty nalot na języku


Gość in...oi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość in...oi

Od roku może 2 mam dziwny nalot na języku taki biały z żółtym odczuwam przy tym kwaśny smak w jamie ustnej.
Zęby myje 1/2 razy dziennie codziennie próbuję szczoteczką wytrzeć ten śluz, przepłukać go płynem do płukania jamy ustnej ale daje to znikomy efekt, lekko schodzi ale i tak mało.
Mam jeszcze takie małe czerwone kropki na języku które nie bolą ale są dziwne.
Wydaje mi się jeszcze jakbym miał popękany język, nic mnie nie boli to ale wygląda paskudnie, boję się że w przyszłości może mi to przeszkadzać.
Mam się zgłosić na wymazy jamy ustnej ? Badania moczu i kału na stwierdzenie pasożytów ?
Możliwe jest żebym miał grzyb języka? Słyszałem też pogłoski o wirusie HiV ze to ma jakieś powiązanie, według mnie to jest wina żołądka, ponieważ moje odżywanie jest dość różnorodne i niekoniecznie zdrowe, może za niski albo za wysoki poziom PH w żołądku albo pokarm który spożywam nie służy mojej jamie ustnej.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Kwaśny posmak w ustach może sugerować występowanie wrzodów żołądka lub dwunastnicy a także refluksu żołądkowo-przełykowego. W przypadku występowania nalotu na języku należy podejrzewać zakażenie grzybicze jamy ustnej. Warto udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu oraz zleceniu badań dodatkowych rozpocznie leczenie lub wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Ee gdzie tam, od fajek i tabletek. Poczytaj i pasożytach. Tym bardziej,że język obłożony i inne niemiłe rzeczy. To jest zagrzybienie organizmu, różne żyjątka i inne tam... Trzeba się oczyścić.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj, fajki są bardzo złe, to nie ma co ukrywac,że jest inaczej. Zażywanie leków ( jakieś zazywasz?) też jest toksyczne dla organizmu ( lekarze jakoś o tym nie mówią).
A podejście,że wszystko winne fajki i wystarczy rzucić,żeby być zdrowym, to typowe...
Jednak porób badania . Już sam nalot na języku, znaczy,że coś jest nie tak. Poczytaj o tym, o oczyszczaniu się itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...