Skocz do zawartości
Forum

Leczenie hemoroidów


Gość problemmm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość problemmm

Chciałabym dowiedzieć się, jak leczyć hemoroidy w początkowym stadium i nie dopuścić do rozwinięcia się choroby? W moim przypadku nie ma uczucia bólu ani żadnych większych dolegliwości, poza tą, że towarzyszy mi ciągłe uczucie niezupełnego wypróżnienia. Po dłuższych próbach, kiedy byłam pewna, że problem dotyczy zaparć sięgnęłam po lusterko i zobaczyłam, że nie mogę się wypróżnić, bo nie jest to stolec, a czerwony guz, który wysuwa się na zewnątrz tylko przy parciu. Dodatkowo pojawia się śluz, czasami tylko pieczenie. Nie chciałabym, aby przeszło to do bardziej zaawansowanego stadium, ale wszędzie piszą, że dostępne środki łagodzą jedynie objawy i to te, których nie mam, a nie zwalczają problem. Co zrobić z tą przypadłością?

Odnośnik do komentarza

Mam 72 lata. Pierwszy raz wyskoczyła mi "śliwka" w wieku 18 lat. (1964 rok).do roku około 2013 bywało różnie - wyskakiwanie śliwki, innym razem krwawienia. od sierpnia roku 2013 zacząłem zażywać profilaktycznie aspirynę 75 mg o nazwie ASPIFOX 75mg. Jako ciekawostkę powiem Wam, że aspirynę zacząłem przyjmować na 4 m-ce przed operacyjnym usunięciem górnego prawego płata płuca z kilkoma guzami (dwa większe 4x4cm i kilka drobnych do 1 cm) nowotworami niedrobnokomurkowego. Na tydzień przed operacją zrobiłem ostatni tomograf komp. I sensacja, wszystkie guzy martwe poza jednym 4X4 cm aktywnym jeszcze w 40%. po zaatakowanych dwóch gruczołach chłonnych ani śladu Po operacji badania histopatologiczne potwierdziły te wyniki ostatniego badania TK. Aspirynę (Bayerowską 82mg) zażywam do dzisiaj i będę ją zażywał do końca życia. Przez czysty przypadek doszedłem do wniosku, że aspiryna wyleczyła mi hemoroidy. W marcu tego roku byłem na kolonoskopi w warunkach szpitalnych (prześwietlenie jelita grubego) w opisie po badaniu nie ma nic na temat hemoroidów. Stwierdzono tylko uchyłki, ale to mają wszyscy po 65 roku życia, natomiast nie znaleziono żadnych śladów po hemoroidach! Polecam wszystkim aspirynę profilaktyczną. Opisane przypadki mam potwierdzone Przysłowiowo czarne na białym. Tadeusz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...