Skocz do zawartości
Forum

Nagłe zrywanie się z łóżka w czasie snu


Gość Quei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio doświadczam bardzo dziwnego zjawiska w nocy. Na przykład dzisiaj w nocy podczas zasypiania albo w początkowej fazie snu nagle nieświadomie zerwałem się z łóżka i znalazłem się przy drzwiach do pokoju, robiąc straszny hałas w całym domu. Rodzice weszli do mojego pokoju a ja nie potrafiłem wytłumaczyć im co się stało.

Zdarzyło mi się to po raz trzeci od początku roku, wcześniej nigdy to nie występowało (mam 22 lata). Miałem robione kilka dni temu EEG i wyszło dobrze. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Regularnie ćwiczę fizycznie, zdrowo się odżywiam, stosuję techniki relaksacyjne. Ktoś ma pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisany przez Pana objaw to parasomnia, czyli zaburzenie snu polegające na występowaniu w trakcie snu lub podczas wybudzania się nieprawidłowych zaburzeń motorycznych lub zaburzeń układu wegetatywnego. Właściwie nie powinien mieć Pan powodów do niepokoju, dopóki objawy te nie pojawiają się zbyt często i nie powodują żadnych działań niepożądanych. Gdyby jednak objawy się nasiliły proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą - być może wskazane będzie bowiem przeprowadzenie badania polisomnograficznego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...